Hišni ojačevalnik TELEVES 5531

Izdelek smo umaknili iz spletne prodaje. Morda ga še lahko dobavimo za vas, če pa to ni več možno, najdemo alternativno zamenjavo zanj.

Pokličite nas ali pa nam pišite.

Ni na zalogi

Obvestite me o možnostih dobave

Primerjaj
Šifra: OH TEL5531 Kategorija:

Opis

TELEVES 5531 je širokopasovni hišni ojačevalnik (aktivni
šestvejni
delilnik) z nastavljivim
ojačenjem, ki ga lahko uporabimo za ojačenje TV in RA signalov v
manjših kabelskih, skupinskih ali individualnih hišnih sistemih za
pokrivanje izgub, ki nastanejo zaradi dolžine in delitve koaksialnih
kablov na več priključkov.

Karakteristike:

 • Frekvenčno področje : 47 do 862 Mhz
 • Izhodni nivo: >103 dBµV
 • Šum: 5 dB
 • Ojačenje: 16 dB
 • Nastavljivo ojačenje: -12 dB
 • Poraba: < 2,3 W
 • Kompaktno ohišje, za notranjo montažo
 • Enostavna prključitev z F konektorji (potrebujete 7 konektorjev )
 • Ima lasten napajalnik (230 V)
 • Enostavna montaža

Dodatne informacije

Teža100 kg
Proizvajalec

Mnenja in vprašanja

 1. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Če gre samo za klasično DVB-T mrežo oziroma kabelsko TV brez povratnega pasu, potem je ta ojačevalnik odlična izbira in predvsem kljub kvaliteti enostavna. Če pa uporabljate v sistemu tudi povratni pas (internet, video na zahtevo, gledanje programov za nazaj ..) potem priporočamo izbiro drugih komponent, ki to omogočajo. recimo vaša košarica bi lahko izgledala takole:2 x 3-vejni delilnik SiS 031 x Hišni ojačevalnik AS036R65Spletna trgovina ANTENE online

 2. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  PozdravljeniV stanovanje v bloku dobim kabelski signal dovolj kakovosten le za priklop 2 televizorjev – besede serviserja (telemach), ki je izmeril signal, ko je priklapljal opremo. Ker pa imam na novo potegnjene kable za 6 naprav, me zanima ali bom s tem ojacevalcem lahko dovolj ojacal signal, da bo vseh 6 linij uporabnih. Telemach mi do stanovanja namrec ne more pripeljati boljsega signala. Hvala

 3. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  ANTENE:Lahko, vendar ne sme biti antenski ojačevalnik premočan , ker lahko pride do motenj , sploh pri DVB-T načinu. Napajanje antenskega ojačevalnika mora biti izvedeno nad 5531. V kolikor pripeljemo na vhod ojačevalnika 5531 premočan signal , ga lahko z vgrajenim atenuatorjem znižamo, ali pa to tik pred vhodom storimo z dodatnim fiksnim ali variabilnim atenuatorjem (Nastavljivi atenuator Televes 5165 ali podobno)Spletna trgovina ANTENE

 4. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Ali se omenjeni ojačevalec/delilnik lahko veže v sistem za glavnim ojačevalcem na anteni.

 5. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Preberite si prejšnje odgovore (gumb Nazaj) . Tudi za vas velja, da ojačevalnik za vaš primer v kolikor bo med usmernikom in anteno ni primeren. Primeren pa je hišni ojačevalnik TELEVES 5457.Spletna trgovina ANTENE

 6. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  PozdravljeniPred časom sva govorila okrog moje postavitve antene in ojačevalnika doma.Namreč priklopil bi rad 3 TVje (v prihodnosti jih bo mogoče tudi več).Antena ki jo imam na strehi sem ugotovil da je napajana (oz. vgrajen mini ojačevalnik) preko usmernika takoj za TVjem.Sedaj bi rad sedanjo anteno razdelil še na (zaenkrat) dve televiziji. Do omarice kjer bo ojačevalnik sem sedaj pripeljal tudi elektriko.Zanima me ali bo OK če kupim ojačevalnik Televes 5531?Če prav razumem se zadeva napaja na 220, tako da obstoječi usmernik pri sedanjem TVju lahko odstranim?Kako pa je z obstoječim ojačevalcem v anteni, lahko to kaj moti, ko bom zadevo priklopil na sedanjo anteno?Hvala za odgovor in LP

 7. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Da, v tem vrstnem redu pa gre. Namreč, če bi dali ojačevalnik 5531 med napajalnikom in med ojačevalniki v antenah potem zadnji ne bi delovali, ker 5531 ne omogoča napajanje proti anteni. Ali je slika v redu, če odklopite delilnik in priključite na anteni samo en TV?Bodite pozorni, da v 5531 ne “spustite” preveč močan vhodni signal s strešnih anten. (možnost regulacije)Vseeno predlagam, da poskusite preden priključite 5531 kako se vam obnaša signal, če imate priključeno samo eno anteno. Lahko, da je vzrok v vaših težavah tudi zadnja ukinitev kanala 37 na Krvavcu.

 8. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Trenutno imam opremo sestavljeno v naslednjem vrstnem redu:-2x antena z vgrajenim ojacevalnikom,-zdruzilnik mx202,-napajalnik 100 mA,-6 vejni delilnik.Zadnji delilnik bi zamenjal z aktivnim delilnikom, ker sedaj vgrajeni prepusca mejni signal in televizorji obcasno kockajo.

V polje znotraj okvirja podajte mnenje ali vprašajte o izdelku.
X

Beri dalje