LTE antenski sestav ISKRA P-56 UNICOM MIMO

65,00 77,00 

Antenski sestav ISKRA P-56 UNICOM MIMO sestavljata 2 LTE logaritmični anteni z visokim dobitkom. Z dvema navzkrižno, 45 stopinjsko polariziranama antenama, pridobimo boljšo zanesljivost, doseg in hitrost, kot s samo eno anteno. Zaradi različnih polarizacij so signali ločeni, medsebojne motnje med antenama pa so zato zmanjšane.

Primerjaj

Opis

Tehnični podatki za eno anteno:

 • Impedanca antene … 50 Ohm
 • Frekvenčno področje … od 790 – 2700 MHz (LTE, GSM, DCS, UMTS, Wi-Fi, WLAN)
 • Število elementov … 56
 • Dolžina priključnega kabla H155 … 10 ali 15 metrov
 • Konektor … SMA moški
 • Dobitek … 9,5 do 11,5 dB(i)
 • Polarizacija … 45 stopinj
 • VSWR …  < 1,5 : 1
 • Dolžina antene … 98 cm
 • Maksimalni premer pritrditvenega droga … 55 mm
 • Optimalna razdalja med antenama … 75 cm
 • Minimalna razdalja med antenama … 50 cm

LTE MIMO antena je  antena, ki se uporablja za podporo MIMO tehnologije v mobilnem omrežju 4G/LTE. Namenjena je zagotavljanju stabilnejše povezave in izboljšanju hitrosti prenosa podatkov za uporabnike mobilnih naprav.

MIMO tehnologija omogoča istočasno prenašanje in sprejemanje več signalov prek več anten. Pri uporabi MIMO v mobilnih omrežjih lahko naprave prejemajo več signalov iz različnih anten hkrati, kar poveča hitrost in zanesljivost prenosa podatkov.

Dodatne informacije

Teža3,10 kg
Dolžina kabla

, ,

Proizvajalec

Mnenja in vprašanja

 1. Avatar of Boris

  Anonimnež .

  sem naročil, hvala vam za pomoč. Povejte mi še samo ali je važno kako jo obrnem ? jo moram usmeriti v smer bazne postaje ali ni važno.

  • Avatar of Trgovina ANTENE

   Trgovina ANTENE Z.

   To so usmerjene antene in ne lovijo krožno, zato jih je potrebno usmeriti v smer, od kjer prihaja najmočnejši signal. Običajno je to smer proti bazni postaji. Če ne drugače, bo potrebno preizkušati s sukanjem antene in skeniranjem na modemu. Premaknete anteni recimo za četrt kroga, in pogledate, kakšen je nivo ali hitrost signala na modemu. Za določitev stojišča antene uporabite aplikacijo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=en_US&pli=1

 2. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Antenski sestav v katerem sta anteni dolgi po 1 meter in je nameščen nekam zunaj, recimo na streho ali steno, bo vsekakor bistveno boljša rešitev kot pa jo imate sedaj ko sprejemate frekvence z nekaj cm dolgimi antenami integriranimi v ohišju modema, vse skupaj pa imate še v stanovanju, ki je še dodatna ovira za sprejem. Če boste povrhu vsega še določili- pri tem si pomagajte s kakšnimi telefonskimi aplikacijami- najboljše stojišče anten in ju usmerili v idealno smer, potem napredek vsekakor mora biti.

 3. Avatar of Daniel Mar

  Daniel M.

  Spoštovani,trenutno uporabljam router Huawei B715S (3CA) brez dodatnih zunanjih antenskih sistemov. Oddajnik na levi strani podstrešja hiše (oddaljen 10 km) ima download 10-20 Mbps, medtem ko oddajnik na desni strani ima download 60-80 Mbps (oddaljen 3 km). Problem je v tem, da router vedno menja sprejem med ta dvema oddajnika in pogosto uporabi signal slabšega oddajnika.Ali bi pomagalo, če bi pri vami naročil P-56 unicom mimo in montiral antene točno v smeri oddajnika, ki ima boljši signal? Upam da bi v tem primeru signal ostal vedno na tem oddajniku i mora bil tudi boljši od 80 Mbps.

 4. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Med antenami naj bo: Optimalna razdalja med antenama … 75 cmMinimalna razdalja med antenama … 50 cmZa kabel pa ne razumemo najbolje vašega vprašanja. Kable raztegnite in inštalirajte po bližnjici do modema. Tako kot pri TV antenah.Trgovina ANTENE

 5. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Molim vas, obirom da na onoj slici koju ste poslali mi nije jasno kako točno instalirati antenu.Naime, dali oba priključna kabla dođu sa unutarnje ili vanjske strane, na slici pošto je slikano iz daljine nije baš jasno. Po moje treba biti sa vanjske strane? Kolika treba biti razmaknutost jedne antene od druge prema gore, meni je do bazne stanice oko 3 km.Hvala na pomoći.

 6. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Pozdravljeni! Za dostop do interneta uporabljam LTE modem Huawei B315 ponudnika A1. Od bazne postaje A1 LJ276 sem oddaljen cca 4 km. Podatke prejemam s hitrostjo 2-8 Mbps.Je ta antena primerna za ojačitev signala oz. koliko hitrosti mislite, da bi lahko pridobil?Hvala za odgovor in lepo pozdrav!

 7. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Anteni sta lahko na istem drogu ali nosilcu kot TV ali radijske, satelitske antene.Vendar med vsako anteno mora biti zagotovljena zadostna razdalja. Če bo vsaka antena od druge antene oddaljena 1 meter bo v redu. V vašem primeru bo 1 metrski drog premajhen za 3 antene. Vseeno poizkusite s tremi, vendar to ni pravilno Priporočene minimalne razdalje med antenami na stolpu naj bi bile VHF III/UHF = 0,8 mUHF/ UHF = 0,8 mVHF/RADIO = 0,8 mLTE P-56/P-56 = 0,75 mLTE/ TV = 1 meter

 8. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Kupio sam antene, imam ih namjeru stavit na nosać od 1m dužine, p56 na vrhu nosaća ,zanima me ako ispod njih stavim običnu antenu ( riblju kost ) za prijem dvb-t programa, dali će smetati jedne drugima u prijemu ?

 9. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Ni problem niti za 15 niti za 25 metrov dodatnega kabla.Pošiljamo po celi EU in izven. Za stroške pa vam lahko pošljemo ponudbo, samo nimamo vašega email (objave tukaj so anonimne). Prosim pišite nam kar direktno na info@antene-zupancic.siSpletna trgovina ANTENE

 10. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Poštovanje, kupio bi ovaj sustav sa dodatnih 15m kabela, to je pretpostavljam 2x15m, ruter je Huawei B525, i zanima me plačanje pouzećem te koliki bi u tome slučaju bili troškovi dostave

 11. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Da, je primeren. Zelo. Če s tem sestavom ne bo uspelo, potem so razmere na vašem naslovu zelo slabe in vam niti zunanje antene ne bodo pomagale, Glede na vaš router izberite tip konektorja TS-9.Antena je v celoti sestavljena in kabli priključeni, tako da kupcu preostane le namestitev na antenski drog ali na kakšen stenski nosilec, tako da je montaža zelo enostavna.Trgovina ANTENE

 12. Avatar of Gorazd Jakomini

  Gorazd J.

  Spoštovani. Imam modem za prenos podatkov Huawei E5785Lh kupljen pri Telekomu Slovenije. A ta antena podpira modem in ali lahko montiram sam in če ne, kdo bi mi to naredil v Novi Gorici. Help. Gorazdp.s a je ta antena sploh ustrezna in ali podpira podatkovni prenos in hkrati signal za pogovore..

 13. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Zelo dober LTE sestav, nekoliko boljši je za LTE 4G frekvence antenski sestav P-58. Če imamo prave podatke izberite ob naročilu model s konektorji TS9

 14. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Spoštovani.Imam modem Huawei E5785Lh kupljen pri Telekomu Slovenije. Slabo mi vleče mobitel 3/4G in podatkovni prenos podatkov. A bi mi ta antena pri tem pomagala. Prosim za strokovno pomoč.LP

 15. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Spoštovani, pred kratkim sem kupil tale sestav, pa mi vsakič ko povežen antene daje večji upload kot download, kljub temu, da pri antenah pridobljenih z routerjem delajo čisto normalno. Če mi lahko prosim pomagate rešiti to težavo.

 16. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Hišo imamo v alpski dolini. 10 m od hiše je signala še dovolj, da se lahko po prensnem telefonu pogovarjamo, ob hiši in v njej pa signala ni dovolj. Na tem področju sem laik in vas prosim za nasvet kakšno anteno kupiti ali še bolje angažirati nekoga, ki bo na obstoječi lokaciji preveril kakšno anteno kupiti.

 17. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Ne vem kako bo potem s hitrostjo, vsekakor pa bo delovanje z dobrimi zunanjimi antenami stabilnejše in optimalno kakor vam razmere dopuščajo. Povprašajte vašega ponudnika mobilnega interneta, kolikšno hitrost vam sploh lahko omogoča preko vam najbližje bazne LTE antene in seveda kakšno hitrost plačujete v svojem naročniškem paketu. Matjaž za ANTENE spletna trgovina

 18. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Po vašem iskustvu, koliko gubim ako nemam optičku vidljivost? Ideja je da prvo probam namontirati antene na tavan, pod krov. Udaljen sam 540 m od odašiljača i nemam visokih zgrada u blizini da blokiraju signal. Znači moj krov od kuće bi bila jedina prepreka.I sada dobivam 4g signal sa cca 35 MB/s downloadom. Na Huawei ruteru bude od 3 do 4 crte jačina signala. Znači treba mi vrlo malo da dođem do full brzine.Idem se registrirati na vašoj stranici. Antenu svakako uzimam, moram se odlučiti za dodatni kabel.

 19. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Predvidevamo, da imate v mislih običajno 75 ohmsko TV inštalacijo. GSM, LTE , WLAN oziroma 2G, 3G, 4G sistemi pa so prilagojeni za 50 ohmske sisteme. Tudi kabli, ki so že na anteni so 50 Ohmski.Spletna trgovina ANTENE

 20. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Zdravona hiši imamo že razpeljan sistem coax kablov do raznih prostorov. 1 kabel gre na zunanjo stran hiše. Je možno na ta obstoječi kabel priklopiti tudi sistem za ojačanje GSM SIGNALA za mobilno telefonijo. Želja je tudi g3 in g4.hvala za nasvet in pozdrav,

 21. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Da.Antena je primerna za vašo napravo.Antene trgovina

 22. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Zanima me ali je antena primerna za rutar huawei b315, da ojačamo LTE signal (ponudnika A1).

 23. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Ni problema. Ni se potrebno registrirati. Dovolj je da ste nam pisali.Poslali smo vam posebni paypal predračun za anteno, vključno z dostavo na vaš hrvaški naslov. Potuje ​dva do tri delovne dni. Vikend ne šteje, se pravi v naslednjem tednu bo pri vas. ​ANTENE

 24. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Poz! Kupio bi Antenski sestav P-56 UNICOM MIMO plaćanje pay-pal koliko bi bila dostava za Hrvatsku i na koji način bi mi naplatili dostavu pošto nisam registrirani kupac na vašem sajtu?I kad otprilike mogu očekivati dostavu?

 25. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Da, konektorji so predmontirani in bistveno ne boste pridobili na signalu, če se odreže nekaj metrov. Ravno nasprotno pa lahko veliko izgubite, če so konektorji slabo ali celo napačno nameščeni na kabel. Če bo kabla viška le-tega prosto raztegnite nikakor pa ga ne smete lepo oviti v pravilne majhne kolute.Če boste antene montiral na strešni drog potem imate že vse zraven v kompletu. Lahko eksperimentirate s polarizacijami, vendar iz izkušen in raziskav je ugotovljeno da se najboljše rezultate dosega pri x 45 stopinjski polarizacijiNa Hrvaško seveda pošiljamo in moramo se pohvaliti, da teh sestavov več prodamo v Hrvaški kot v Sloveniji. Poštnina in vsi morebitni dodatni stroški plačila s kreditno kartico in Paypalom pa znašajo skupaj 13 EUR.Spletna trgovina ANTENE

 26. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Kupio bi ove antene da spojim na svoj Huawei B315s (SMA konektor) jermi je signal nije baš jak no najgore šta SNR odsta varira što dovodido jakog variranja DL brzine.Piše da sa ovim setom dolazi 10m kabla za svaku atenu? Da li se onmože skratiti (na priključku kod antene) ili su to već predmonitranikonetori? Da li kraćenje kabla uopće donosi neki benefit?Za montažu trebam samo normalni antenski stup? one imaju nosač kojidopušta postavljanje pod 45″?Da li se moraju postaviti na vertikalni sa razmaknom min 50cm ili mogu i na horizontalniKoliko je poštarina za HR?

 27. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Za routerje z dvemi vhodi in MIMO sistemom je ta sestav odličen. Če so seveda zunaj sprejemni pogoji zadovoljivi. Tistega z ojačevalnikom in zunanjo anteno pa ne razumemo in ne vemo kako nameravate te stvari uporabiti skupaj.

 28. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Zanimam se za nakup LTE antenski sestav P-56 UNICOM MIMO ali bi bilo boljše kakšno drugo anteno, za 4g router ZTE MF283+ (ki ima dva vhoda za zunanji anteni)Namreč smo na območju kjer je zelo slab gsm signal. imam montiran ojačevalec gsm singnala z anteno na strehi in je z njim signal dosti boljši.Zdaj imamo v hiši lte signal download imam 6m/s.Zato me zanima če bo z tem antenskim sestavom signal oz. dowload kaj boljši in če bo kaj razlike.

 29. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  Poštovani,hvala na vrlo brzoj isporuci. Već je montirano i radi bez problema.Mario

 30. Avatar of Trgovina ANTENE

  Trgovina ANTENE Z.

  Držimo GSM delilnike in teoretično je to kar razmišljate izvedljivo. Delilnike najdete na http://tinyurl.com/hwwhajo . Žal pa smo prenehali s prodajo posebnih adapterjev http://tinyurl.com/j3v9w9g , ki so služili za priklop telefonskega aparata na kable. Imamo še adapterje z isto funkcijo vendar fizično niso primerni za telefone ampak za stike (ključke) http://tinyurl.com/zjo5kv2Spletna trgovina ANTENE online

 31. Avatar of Anonimnež

  Anonimnež .

  antenski sestav imam prvotno montiran za ojacitev 3g, 4g signala za domaci internet na lokaciji kjer je signal zelo slab, anteni sta priklopljeni na huawei router od simobila in stvar deluje odlicno, zanima pa me ce je mozno in kako s pomocjo istih anten ojacati tudi signal na telefonu, wifi signal je sedaj odlicen, signal na telefonu pa se vedno zelo sibak. obstaja kak repetitor in razdelilec da bi iste antene uporabil na dveh napravah?hvala za odgovor

V polje znotraj okvirja podajte mnenje ali vprašajte o izdelku.

Drugi so potrebovali tudi to…

X

Izberi možnosti