Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

01. feb 2018.
Premestitev analognih radijskih programov v digitalno shemo

Uporabnike obveščamo, da smo zaradi popolne digitalizacije omrežja izbrane analogne radijske programe, ki ste jih lahko do sedaj poslušali prek analognega signala FM, premestili v digitalno shemo.

Za ponovno delovanje radijskih programov na svojih domačih radijskih napravah morate izklopiti koaksialni kabel iz RA (radijske) vtičnice in na radijskem sprejemniku na novo poiskati radijske programe na frekvencah oddajanja radijskega programa iz zemeljskega signala.

Na radijski sprejemnik lahko priklopite sobno ali zemeljsko anteno ali pa radijski sprejemnik povežete z našim sprejemnikom D3 oz. televizorjem s kartico Conax, kar vam bo omogočilo poslušanje digitalnih radijskih programov na vaši domači radijski napravi. Pri tem hkraten ogled televizijskih programov in poslušanje radijskih programov na ločenih napravah tehnično ni možen.

Novo digitalno programsko shemo si lahko ogledate tukaj.


Lep podrav,

Telemach d.o.o.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

Imel sem prej povezavo med digitalnim sprejemnikom in stolpom za poslušanje radijskih programov. Sedaj ko se je uvedla digitalizacija so se mi vsi radijski programi ugasnili, tako da sedaj edino lahko preko televizije in z audio kablov na audio IN vhod stolpa poslušam zvok preko zvočnikov. Ampak ta sistem mi je popolnoma brezpredmeten, ker si ne morem shraniti radijskih programov na stolpu in tudi ne morem videti katere postaje poslušam. Zanima me kakšna opcija obstaja, da bi si npr. z sobno anteno izbral možnost poslušanja radijskih programov digitalnih, da bi si lahko shranil postaje na stolp tako kot prej in kljub ugasnjenim televizijskim sprejemnikom poslušal radio . Ali obstaja takšna sobna antena ki bi mi omogočala čimboljši sprejem čimveč radijskih programov v analogni ali digitalni shemi. V prilogi vam pošiljam sliko zadnje strani priključka stolpa in zadnje strani priključke sprejemnika za televizijo D3G0.

Hvala za odgovor in pomoč.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Teoretično vašim željam ustreza, sicer za dobre do odlične sprejemne razmere, zelo solidna sobna antena https://www.antene-zupancic.si/sobna-dv ... -1470.html, vendar če želite kaj več in to je tudi naše priporočilo, kupite strešno zunanjo anteno. Ločeno DAB in FM ju združite . Zunanji DAB je vprašanje kako se bo obnašal v kombinaciji z obstoječimi kabelskimi frekvencami. Frekvence s zunanje ali sobne antene se ne smejo podvajati oz prekrivati z istimi kabelskimi frekvencami. Ali drugače povedano, če zunanja ali sobna antena sprejema frekvenco, ki jo zaseda Telemach v svoji shemi je velika verjetnost , da bodo nastopile težave.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

Ali bi mi ustrezala takšna antena ki ste mi jo predlagali da bi dobil čimveč radijskih postaj in da bi lahko dobil tudi digitalne radijske postaje ki jih ima kabelski operater v svoji shemi. Kot sem vam v prejšnjem mailu napisal. Strešna antena ne pride v poštev ker ne bi rad vrtal v strope v hiši da pridem na streho.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, tudi jaz potrebujem FM, DAB anteno za radijski sprejemnik Rotel T11. Sprejemnik ima en F-konektor za oba sprejemnika. Imate morda kakšno kombinirano anteno, oz kaj bi mi svetovali?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Imeli smo kombinirano. Nerodna antena, nepraktična, a po posamičnih področjih ne preveč dobra. Bolje kupiti odlično DAB anteno in dobro FM in ju združiti ter transportirati po enem kablu naprej. To se enostavno združi.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

hvala za vaš odgovor. Na spletu sem sicer gledal (https://www.iskra.si/sl/Radijske-antene ... -DAB-FM-F/) ampak kot ste rekli dobitek ni ravno ne vem kaj.
Malce sem že razmišljal da bi res združil dve anteni. Torej potrebujem ločeno DAB anteno, Ločeno FM anteno in združilnik. Zanima me če imate omenjeno v vaši ponudbi in kakšna je cena.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Je lahko DAB antena malo večja. Nekaj podobnega kot tale samo za 4 špice večja https://www.antene-zupancic.si/vhf-dab- ... p-242.html . To je vrhunska DAB antena. Nimamo nastavljene v trgovini, lahko pa vam jo pošljemo. Pišite na trgovina@antene-zupancic.si
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

Ja antena je lahko večja.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

Da ne odpiram nove teme bom kar tu nadaljeval. Za sprejem za DVB-T televizijskih in radijskih programov imam na strehi postavljeni dve ločeni anteni. Potreboval bi združevalno kretnico in po potrebi zamenjavo podometnih priključne prethodne in končne vtičnice. Sedaj ne dobim radijskoga signala, ker ta antena nima povezave. Ali bi s tem dobil tudi radijski signal za radioaparata s sobno anteno tako da bi v radijski priključke dal teleskopsko anteno. Imam zelo slab sprejem radijskih in telefonskih signalom, ker imam v fasadi kovinsko mrežo. Prosim za predlog rešiteve problema.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V poštev pridejo lahko tudi spodnji artikli
 

Vsebina košarice


Slika Kretnica RADIO/ TV LLC-VU



Slika Vtičnica BK 3100 SET W končna



Slika Vtičnica BK 3104 C/A-S4 prehodna
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za predlog potrebne opreme. Potreboval pa bi tudi ustrezne konektorje za povezovanje kablov na kretnico. Kakšen je način priklopa kablov v vtičnici? Ali je potreben kakšen dodatni material. Prosim za predlog. Ali to naročim po telefonu ali preko spleta. V kolikem času je dobava
Radijska antena je podobna FM-10F ima pa star sistem priključka kabla, ali je potrebna kakšna prilagoditev?
Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Radijska antena mora biti 75 Ohm. V vtičnicah se enostavno kontakte privijači. Konektorje bomo priložili. Potrebujete še dovolj kvalitetne povezovalne kable med vtičnicami in AV napravami. Pri tem upoštevajte kaj je primernejše za vaš TV, kotni ali ravni TV vtiči. Naročite lahko po emailu. Pošljemo predračun, ki ga lahko plačate tudi s kartico ali paypalom ali preko vaše elektronske banke
Običajno gre še isti dan ali naslednji dan, pošiljka naprej.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

V Telemach kabelski ne moremo več spremljati radijske programe z FM radiskimi sprejemniki ki nimajo vgrajene lastne antene (glasbeni stolp).
Imamo raspeljano koaksialno instalacijo v vseh prostorih kjer imamo postavljene tovrstne radijske sprejemnike, katera pa nam služi tudi za razvod TV kabelskega signala.
Zanima me kakšno rešitev priporočate, da nam ostanejo obstoječi radijski sprejemniki v uporabi, seveda poleg sobne antene za vsak sprejemnik posebej.
Odgovori