V Istri s sobno anteno ne lovim ničesar

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

V Istri s sobno anteno ne lovim ničesar

Odgovor Napisal/-a gost »

V Hrvaški Istri (okolica Rovinja) s sobno DVB-t anteno ne uspem dobiti praktično nobenega kanala (le nekaj italijanskih se vidi). Zanima me ali bi lahko s strašno anteno lovil kaka hrvaški/slovenski program. Če ja, katero predlagate oz ali je možna kombinacija (način vezave) tudi s satelitsko anteno.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: V Istri s sobno anteno ne lovim ničesar

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zaradi mešanja z italijanskimi frekvencami težave obstajajo na teh lokacijah tudi s pozlačeno opremo. Vsekakor pa  je moj spodnji predlog absolutno boljši od sobne antene in obstaja večja verjetnost za uspeh, ni pa to 100 %. Oprema omogoča tudi prenos po enem kablu satelitskih frekvenc z vaše obstoječe satelitske antene skupaj s prizemnimi, ki bi jih lovili tokrat s strešno anteno. Pogoj: Na mestu kjer bi se srečala satelitski in dvb-t kabel ali višje proti dvb-t anteni mora biti priključen antenski napajalnik in posledično tu mora biti 220 V vtičnica.
 
Vsebina košarice

Slika DVB-T antena P-43/GE z ojačevalnikom

Slika Usmernik STI 12V/150mA

Slika Združilnik/ razdružilnik TR86350-M

Slika Koaksialni kabel RG6


Slika Konektor F navojni za kabel RG6


Slika Konektor IEC moški 4130
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: V Istri s sobno anteno ne lovim ničesar

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za hiter in izčrpen odgovor. Satelitske antene še nimam, je pa v planu. Želel sem le preveriti ali je mogoče "dva" signala voditi po enem kablu. Na podstrešju imam eno (zelo) staro anteno (mislim da klasiko VHF/UHF). Bi jo bilo mogoče/smiselno uporabiti? V smislu d abi to usmeril proti enemu oddajniku (Lučka), novo pa proti drugemu (Nanos)?

Prav tako me zanima ali je smiselno zamenjati koaksialni kabel. Trenutni je izredno star (10 - 20 let).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: V Istri s sobno anteno ne lovim ničesar

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko se uporabi tudi staro anteno in kabel. To s kablom je relativno. Marsikateri 30 let star bakreni kabel je boljši kot pa zdajšnji snežno beli nepreverjene kvalitete
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori