Sobna ali zunanja TV antena

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanima me ali je http://www.antene-zupancic.si/dvb-anten ... p-988.html primerljiva z recimo philipsovo sdv5228-12?

Vidim da ima philipsova kljub bistveno manššim demenzijam ojačanje 36 dB naprom LP-28 ki ima verjeno ob uporabi 12 V napajalnika 28 dB. Je to v praksi sploh možno da bi manjša antena imela boljši sprejem, ter katero bolj priporočate. TV signal spremljam iz 20km odaljenega krima, ki ga prosto vidim.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ni primerjava. Tile podatki o ojačanju pri sobni anteni so prej zastrašujoči kot pa navdušajoči. Vsekakor je zunanja antena boljša in pravilna izbira.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanimam se za nakup sobne antene,sem iz Mb.
TV bo v kletnih prostorih in tam nimam kabelske povezave,prav tako ne morem antene postavit zunaj,katero sobno anteno mi priporočate?Imel bom tudi vremensko postajo z brezžičnimi senzorji merjenje temp.,ki delajo na 868MHz,ali je možno,da mi bo antena oz. senzorji medsebojno motili?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sobna TV antena ni za v kletne prostore. Sicer pa če so vseeno pogoji res dobri potem v vašem primeru anteno z ojačanjem okrog 20 dB in pa filtrom LTE, ki reže frekvence nad 791 MHz. Tudi mi imamo takšne recimo https://www.antene-zupancic.si/sobna-dv ... -1470.html
In priporočilo ne nasedajte reklamnim oglasom in ponudbam o vrhunskih sobnih antenah z ojačanji tudi do 40 dB.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a gost »

Imel bom tudi vremensko postajo z brezžičnimi senzorji merjenje zunanje in notranje temp.,ki delajo na 868Mhz,ali je možno,da mi bo antena oz. senzorji medsebojno motili?V primeru nakupa te antene ,ki ste mi jo predlagala,….
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Sobna ali zunanja TV antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sem vam napisal, da imajo naše antene LTE filter kar pomeni da ne lovijo ničesar normalnega nad 790MHz. Če bo prihajalo do kakršnih koli drugih motenj pa ne morem ničesar predvideti. Ampak kot sem dejal sobna antena ne sodi v kletne prostore.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Zaklenjeno