Kanali na gorenjskem (Bledu)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kanali na gorenjskem (Bledu)

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Na Bledu trenutno z anteno, ki je od nekdaj na hiši lovimo vse slovenske zemeljske kanale. Ali je možno na te lokaciji dobit dodatne programe (avstrijske ali hrvaške) s konkretno posodobitvijo antene in pripadajočih komponent? Sem precej časa brskal po netu za kake informacije pa sem bil neuspešen, zato se zahvaljujem za morebitne informacije.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Kanali na gorenjskem (Bledu)

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Razmere na samem Bledu in okolici mi niso poznane. Lahko pa to sami laično preverite kar s svojo obstoječo anteno. Zapomnite si kam je vaša TV antena sedaj obrnjena. Zasukajte jo recimo za šestino kroga in poskenirajte na sprejemniku celotno UHF območje. V kolikor sprejemnik najde nove programe si zapomnite to lego. Postopek ponovite po korakih dalje dokler ne preiščete vseh 6 ali več smeri v krogu stojišča vaše antene. Če so se novi programi po določenih smereh pojavili in če je za sprejem potrebnih več anten to načeloma ne bi smelo problem pri kasnejšem združevanj več anten.
Preden pa se lotite sukanja anten pa si preberite še tale prispevek o avstrijski digitalni prizemni TV http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... f=5&t=2120 .
Če imate možnost prilepite sliko vaše antene, da vam povem ali je res neprimerna za kaj drugega kot so to domači programi.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori