Odkar je MUX C težave pri sprejemu

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odkar je MUX C težave pri sprejemu

Odgovor Napisal/-a gost »

Trenutno uporabljam anteno DVB-T antena DTX-22 F( poizkusil sem dati tudi yagi ojačevalec vendar je isto) vendar mi od menjave naprej slabo lovi komercialni multipleks(v lepem vremenu zelo kockasto v slabem niče). Ali bi z katero izmed anten fracarro to izboljšal?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Težko povedat kaj pametnega. Morda bi izboljšali ali pa tudi ne. Vsekakor je marsikatera antena boljša od vaše, vendar glede na razmere, ki so se pojavile v Sloveniji je res težko pošteno priporoati.Sploh na primorskem je zadeva skoraj nerešljiva, okrog Boa in Pohorja premočean signal vse ruši ...
S terena imam tudi nekaj dobrih informacij, nekaterim je pomagala antena SIGMA kako bi bi bilo pri vas pa ne vem. Ali ste poskušali s premikanjem antene?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Nekaj sem premikal gor, dol, levo, desno vendar brez uspeha. Bom poizkusil premakniti še nekaj metrov dalje. Sem pa na sprejemniku opazil še eno zadevo namreče, da je FEC na multiplexu C 2/3 po podatkih na rtv pa bi moral biti 3/4. To sem povprašal tudi na RTV vendar nisem dobil odgovora.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Prosim za informacijo v zvezi z antenskim sistemom za zemeljsko digitalno televizijo.

Pred dobrim mesecem, ob prestavitvi komercialnih kanalov iz mux A na mux C, so se pojavile težave s sprejemom TV signala.
Prosil bi vas za predlog oziroma pomoče katera antena je najbolj primerna.

Naša lokacija je Komenda.
Lovimo signal s Krvavca: mux A na 32 kanalu, ki deluje v redu.

Težave pa so z lovljenjem mux C signala na kanalu 38 na katerem so sedaj komercialni programi.
Trenutno imamo sobno anteno (Cobra prestige) od katere je speljan signal do več TV (vendar zaporedno, ne do vsake posebej).
Na TV-ju ki ima krajši kabel vleče oba signala, čprav kanal 38 (mux c) občasno zakocka, na ostalih TV-jih pa kanala 38 sploh ne vleče.

Katero anteno priporočeate oziroma ali je težavo s slabšim sprejemom signala po daljšem kablu mogoče rešiti tudi drugače?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vaša košarica bi lahko bila takšna.
predvidevam, da imate koaksialni vod v redu narejen z dovolj kvalitetnimi odcepniki, delilniki ali vtičenicami. Usmernik mora biti nad prvo vtičenico ali delilnikom, če ta ni prehoden za enosmerni tok oziroma s ga namesti tik ob ojačevalniku, ki pa naj bo čim bližje anteni. zato sem predlagal samo 4 metre kabla.
Seveda lahko artikle poljubno spremenite.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori