Umag, SLO in HRT DVB-T

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Umag, SLO in HRT DVB-T

Odgovor Napisal/-a gost »

Lepo pozdravljeni,

Pri vas bi kupil antenski sestav za sprejem signala iz 2 oddajnikov. Lokacija je med Umagom in Savudrijo. Ciljam na oddajnik Beli križ K51 in pa oddajnik Novigrad K28 MUX-A. Gledal sem, da bi vzel npr. dve anteni DVB-T 4508 /5V, za kretnice, ojačevalce, združilnike in razdružilnike pa ne vem kaj potrebujem. Najbrž za sprejem HRT MUXa ne potrebujem ojačevalnika, saj je oddajnik blizu.
Kabel je že napeljan, saj je bila v uporabi satelitska antena, ki pa bi jo odstranil. Lahko pa mi prosim še svetujete za primer, če bi obdržal še satelitsko anteno in obstoječi SAT sprejemnik. Sprejemnik DVB-T bo Strong 8100. Antene pa bommontiral na vertikalni drog na strehi vikendice.
Zanimajo me ugodne variante.

edit:
A bi po vašem mnenju zadostovala ena Karavan 360° antena?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pravkar sem zvedel, da ima sosed vikendaš (torej enaka lokacija) namontirano samo eno anteno, ki jo je imel še za analogni sprejem, ter preko DVB-T lovi vse slovenske in vse hrvaške kanale tako da bi najbrž bila ena antena dovolj. Naknadno pa se lahko še dokupi kakšna in razširi sistem.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Morda bi poskusili s tem sestavom na http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php . Preizkušena zadeva , visoke kakovosti.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Aha, kaj pa rabim, če bi hotel obdržati še satelistko anteno? Iz strehe v hišo pa poteka samo en koaksialec po katerem bi speljal oba signala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ali bo lahko 220 V pri antenah?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pri antenah ni 220V (montaža na drogu na strehi).
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme, bi uporabil kar to, saj imam podobne dvome.

Torej, v Vrsarju v Istri so nam odklopili analogni signal in bo potrebno preiti na digitalnega. Do sedaj smo signal sprejemali s sobno anteno in sicer samo hrvaske kanale, od slovenskega se je slisal samo zvok. Smo na juzni strani hriba, torej nam hrib (zgornji del mesta) zakriva vidljivost proti Slo. Za hrvaski signal ne bo problema, saj je v blizini oddajnik. Pri slovenskem sem pa v dvomih..na vrhu mesta oz. na strani, ki je obrnjena proti Slo, so do sedaj dokaj dobro sprejemali analogni signal Slo1 in Slo2, na nasi pa nisem probal z zunanjo anteno. Zato tudi ne bi rad kupoval neke blazno drage antene, ki na koncu tako ali tako ne bi lovila nasega signala.

Kaj priporocate v cenovnem rangu nekje do 60 eur? Torej najboljse razmerje cena/kakovost v nizjem cenovnem razredu.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Antenski sestav na http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php tako po karakteristikah (pridobitek) ne zaostaja za dražjimi, vendar antena mehansko ni tako odlično narejena kot so to antene proizvajalcev Televes in Fracarro.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

šeeno vprašanje od mene si sposodim tukajšno temo!

Gre za otok Krk mesto šilo...pretekli vikned sem uspešno namontiral satelistki sistem in uspešno spremljam programe tako iz Astre kot iz Hotbirda...kar je pač dosegljivo....

Zanima me pa spremlanjne Slovenskih kanalov in hrvaških (slo1,slo2,obn,hrt,orf,...). Kaj potrebujem je taka dvb-t prizemljska antena vredu za priklop na star Samsungov televizor...bi zadoščala tudi sobna dvb-t antena...
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Si bom še jaz sposodil temo:

Lokacija okolica Umaga (Pelegrin), z obstoječo anteno slabo lovi SLO na 51 kanalu. Nekaj zaznava na 28 kanalu (HRT mux a) nekaj pa na 53 kanalu (HRT mux b). Ujame pa tudi nekaj italjanskih kanalov, vendar me ti ne zanimajo.

51 in 53 sta približno v isti smeri (morda bi bilo dovolj signala z novo anteno in ojačevalcem), tako da bi lahko lovil SI in HR programe. Zato želim čim večje ojačanje.

Trenutna konfiguracija je logaritemska antena in nek Iskrin ojačevalec (verjetno širokopasovni, ima 2 vhoda: A in A+), antena se nahaja na drogu poleg hiše. Sprejemnik je DENVER DMB-105HD, razmišljam pa o zamenjavi za kombiniranega s satelitsko (manj daljnicev).

Prosim za konfiguracijo, s katero bi lahko čim bolj kvalitetno lovil 51 kanal (in 53 seveda) in opcijo, da bi z dodatno anteno lovil tudi 28 kanal. Skupna dolžina kabla je 15-20m.

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

ANTENE napisal/-a:Antenski sestav na http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php tako po karakteristikah (pridobitek) ne zaostaja za dražjimi, vendar antena mehansko ni tako odlično narejena kot so to antene proizvajalcev Televes in Fracarro.
Je ta antena primerna tudi za vertikalno montažo?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vsaka antena se z nekaj znanja in po potrebi z dodatki lahko montira tudi vertikalno. Napišite mi kanal in predlagal vam bom primernejšo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
PS
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Sep 2011, 19:15

Odgovor Napisal/-a PS »

V Umagu bi rad sprejemal HTV in SLO televizijski program. Katere antene, ojačevalce, napajalnike mi priporočeate. Do sedaj sem imel staro anteno na podstrešju, sedaj bi pa montiral na streho, vendar ves sistem nov.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Prihaja vse iz ene smeri? Je slovenskih signalov dovolj? Iz katerega oddajnika jih boste sprejemali?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
PS
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Sep 2011, 19:15

Odgovor Napisal/-a PS »

HTV bi lovil z Učeke, SLO pa z Belega križa.
Odgovori