Z motorjem ne najdem več kot 3 satelitov.

Podpora kupcem naprav za sprejem satelitskih signalov
Odgovori
iztok9

Z motorjem ne najdem več kot 3 satelitov.

Odgovor Napisal/-a iztok9 »

Na svoji satelitski s krožnikom 80cm in motorjem ki sm ga kupil pri vas, najdem samo tri satelite- astra, hotbird in eutelsatw2. nikakor pa nenajdem recimo amosa ali hellas sat. Te tri satelite sem našel brez problema. in tudi stopinje na motorju so enake legam satelitov. Nevem kje bi bil problem
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Problem je v prvi vrsti v montaži, čeprav morda še kdo omeni, češ za Amos je potrebna meter in še več. Amos gre tudi z manjšo vendar težje. Tu ne sme biti kiksov, tu si ne smete privoščiti da ne bi bili točni.
je pa res da vsem, ki pri meni sprašujejo za Amos pred nakupom svetujem vsaj metrsko anteno. Ravno zaradi slabših sprejemnih pogojev za ta satelit, bolje rečeno za naš slovenski transponder na tem satelitu.
Ker vem kakšne težave lahko prihajajo pri sprejemu s tega satelita imam v trgovini nastavljen celo komplet z dvema ločenima antenama za 13, 19 e ena in za 4 w še posebna 100 cm antena. Za Hellas SAT pa zadošča ne se smejat - 40 cm , priporočam pa takšno kot jo imate vi torej 80 cm.

Malo se potrudite , pa vam bo morda uspelo tudi s to manjšo anteno.
In kako so lege na motorju enake satelitom Saj ne smejo bit. Za Hotbird je recimo tam na 2 ali 3 zarezi od 0 točke.? 0 se pokriva z vašo geo lego , USALS ali dajsek potem motor suka in odšteva enote od izhodiščne točke to je 0. Nikakor pa ne sme biti rotor če je na Hotbirdu ustavljen na 13 stopinjah tudi na skali rotorja ?! Saj ne živite na grinviču.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
iztok9

Odgovor Napisal/-a iztok9 »

zahvaljujem se vam za vso pomoč. Ko sm montiral motor sem naredil takole. Motor je bil na skali 0, obrnjen natančno proti jugu. Potem se našel še naklon krožnika za naš kraj.
iztok9

Odgovor Napisal/-a iztok9 »

Latitude 46 in Longitude 15
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

..in bistveno antena je morala biti ko je bil motor na nič poplnoma pravokotno na rotor in v tej legi niste lovili slike, ampak šele potem ko ste motor zasukali na lego iskanega satelita. Se pravi , ko je bila antena z rotorjem na 0, niste smeli gledati niti Astre niti Hotbirda, morda Eutelsat W2.
Včraj sem nekomu poslal motor, ki mi je plačal da mu že delno nastavim naklonske osnovne pozicije rotorja in sem ga tudi s sprejemnikom zapeljal na lego satelita Hotbird. Gospod je potem povezal direktno LNB s sprejemnikom in iskal samo signal Hotbird. Pri tem je popravljal skupno antena z rotorjem le smer vzhod-zahod in pa seveda naklon na sami anteni.
Danes me je poklical in pravi da je bil uspešen in potrdil da mu delajo rusi, kar pomeni da pride že od 54 vzhodno naprej.In kaj hočem s tem povedat. Pri montaži rotorja je bistvena namizna, studijska priprava in če je ta v štartu prav zastavljena je tudi kasnejša monta¦ža enostavna, pri kateri pa seveda ne gre čisto brez popravkov vendar praviloma na samem motorju nič
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

In še priporočilo. Ne slepo verovat , kar preberete na drugih forumih okrog nekih kotov, kajti vsak rotor zahteva drugačne nastavitve.Tudi če gre za istega proizvajalca in celo s podobnimi oznakami pri TIPU.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori