Satelitski in klasični signali po enem kablu in z 1 vtičnice

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

Satelitski in klasični signali po enem kablu in z 1 vtičnice

Odgovor Napisal/-a Kupec »

Zdravo! Potrebujem majhno pomoč. Urejam si stanovanje in s tem vso inštalacijo, tudi satelitsko. Trenutno sem pri nabavi vtičnic za SAT. Je pa tako. NA mestu, kjer bo TV, imam en kabel iz zemeljske antene in enega, ki bo prišel iz satelita. Me pa zanima, če se da ta dva signala kako združit, preden jih priklopim na vtičnico (kakšno sploh priporočaš)? Tako, da bi potem imel samo eno vtičnico in en kabel. Nekako se mi zdi, da tako ne bo šlo, zato te prosim, da mi pomagaš pri tem. Kako se zadeve najbolj pravilno in simpl priklopi (čimmanj kablov in priključkov).

lp M.
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar precej sem že pisal o tej temi. Tole sploh ni problem uredit

Nekako takole kot je spodaj na sliki zgleda , samo da lahko na koncu namesto spodnjega združilnika, http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/433, ki je na glavo obrnjen uporabimo eno izmed preizkušenih troselektivnih vtičnic za nadometno ali podometno montažo .Kupijo se lahko na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/161 . Zaenkrat imam bele ali drap(ciganskobele). Ne pozabit na priključne vrvice http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/181 in povezovalni kabel za priklop satelitskega sprejemnika http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/325

podobne teme so na
- viewtopic.php?t=115
- viewtopic.php?t=561

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
BlackHole2
Prispevkov: 16
Pridružen: 09 Maj 2007, 13:46

Odgovor Napisal/-a BlackHole2 »

(Bom še tukaj enkrat vprašal).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pojdite s prstom po črtah na zgornji skici. Kaj ni to to kar sprašujete ? Saj je vseeno kje je sprejemnik.Zaradi mene je lahko samo 1 meter pod anteno in po tem metru kabla bosta potovala oba signala zemeljski in satelitski. Naprej od spodnjega razdružilnika lahko peljete le zemeljski signal na več TV, satelitski pa se konča pri običajnih satelitskih sistemih v sat sprejemniku. Razlika je le v kolikor gre za iste polarizacije pri MMDS ali napajanje PC kartic v naslednjem prostoru ali drugega sat sprejemnika v fitnesu ali spalnici ipd , kadar gre za enega uporabnika v različnih prostorih. Se pravi gleda se ena polarizacija ali uporablja le enega porabnika istočasno..
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
BlackHole2
Prispevkov: 16
Pridružen: 09 Maj 2007, 13:46

Odgovor Napisal/-a BlackHole2 »

Ok, potem je uporabnost tega združilnika samo v tem, da od mesta, kjer sta anteni skupaj ni treba vlečt dveh kablov, ampak samo enega. Signal je pa potem treba spet ločit na dva?
Jaz imam primer, kjer že imam oba kabla speljana do vtičnice. Torej uporabim za vsakega svojo vtičnico?
BlackHole2
Prispevkov: 16
Pridružen: 09 Maj 2007, 13:46

Odgovor Napisal/-a BlackHole2 »

Trenutno imamo Sat anteno in eno zemeljsko anteno za eno TV. Ta TV je v sp. etaži. Po vsej verjetnosti pa bom nabavil nov SAT komplet (vendar še ne vem ali bom starega obdržal za sp. etažo) za zg. etažo. Tukaj bom imel zaenkrat en TV, poleg tega pa želim SAT gledati tudi na računalniku (kot 2. TV). Zraven tega želim rezervo še za 3. TV, ki ga še nimam. Zgoraj imam tudi kabel od zemeljske TV (zaenkrat samo za en TV). Zdaj, če se da iz tega izluščiti kakšno ponudbo, se priporočam, sicer pa bo treba še malo počakat, da se dokončno odločim o določenih stvareh.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

živjo.
da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal. Imam satelitsko ter navadno analogno anteno. V začetku sem jih imel speljane vsako po svojem kablu kar preko strehe tako na hojladri dol do TV...delovalo je super. Sedaj pa sem jih na novo speljl s pomočjo teh združilnikov preko enega kabla (zaradi prenove stanovanja). Satelitska se vidi uredu, analogna pa skoraj nič...kaj se da narediti?
hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kje imate usmernike, ojačevalnike?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

..ojačevalniki so gor pri antenah, pred združilniki.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

in usmernik tudi?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

hmm, nebi vedel..
Kako pa bi moralo biti povezano za pravilno delovanje?
jaz imam samo en antenski ojačevalnik in potem združilnik..
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Neka škatlica, ki je priključena v omrežje 220 V. Ponavadi je poleg TV ali pa pri antenah ali pa nekje vmes ...
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

ja ja ja, že vem na kaj mislite, samo tega nimam zaenkrat nikjer priklopljenega..
a mi lahko še poveste kaj vse potrebujem poleg usmernika in kako mora biti zvezano za učinkovito delovanje?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Katere združilnike pa ste pri nas kupili?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/433,
takle združilnik, samo da ni plava nalepka gor, je siva.
Odgovori