Koaksialni kabel Cavel DG80

0,70 

Ni na zalogi

Primerjaj
Šifra: KK DG80 Kategorija: Oznake: , ,

Opis

Koaksialni kabel CAVEL DG80 je
narejen za prenos digitalnega
signala.
Primeren za DVB-T, kabelski in satelitski sprejem Ker je tanjši
je zelo primeren za vse vrste razvodov po objektih.
Količinska enota je meter.
V kolutu je 150 metrov kabla. Pri
naročilu
dolžina ni omejena.

več »

Dodatne informacije

Teža 0,03 kg
Proizvajalec

Mnenja in vprašanja

 1. Trgovina ANTENE .

  CAVEL DG80 je kvaliteten koaksialni kabel z bakrenim vodnikom. Kabel, ki ga vi tudi omenjate kot 3C-2V mi ne držimo. Wikipedia opisuje takšne kable kot cenene koaksialne kable. Že hiter pogled v trgovine s tem kablom to potrjuje, dejansko gre za kabel z nizkimi cenami, ni pa nobenih podatkov kateri kabli se uvrščajo v ta tip, niti ni zaslediti nekih podrobnih tehničnih podatkov, k se nanašajo na materiale in električne lastnosti kabla. Obrnite se na prodajalce kablov 3C-2V in jih zaprosite za kakšen centimeter kabla in ga preizkusite z magnetom, če je vodnik bakren ali oranžno pobarvano železo. Pri teh koaksialnih kablih premera plašča okrog 5 mm je potrebno vedeti tudi druge stvari, ki jih upravičeno večina prodajalcev in kupcev ne pozna oziroma na to niso pozorni. Debelina in trdnost vodnika je pri manjših premerih lahko usodna pri kontaktih na ženskih F konektorjih , ker ne prilegajo kompaktno. Preden kupimo takšen kabel se je potrebno prepričati ali so za ta kabel na voljo v trgovini tudi ustrezni konektorji. Podatek 5 mm ni dovolj. Nič kolikokrat kljub veliki izbiri, še vedno pri marsikateri stranki podlagamo in drugače improviziramo na nam neznanih kablih nameščanje konektorjev, ker ni na voljo ustreznih. Za DG 80 so na voljo točno določeni kompresijski, krimp in tudi navadni F navojni konektorji.Kabel DG80 je v naši trgovini primerljiv samo s podobnim kablom DRAKA 0.8/3.5, ki ga za razliko od DG 80 odlikuje večja togost, kar je včasih dobrodošlo pri lažjem uvlačenju koaksialnih kablov v inštalacijske cevi.Pri tanjših kablih je potrebno poznati tudi podatke koliko je slabljenja pri višjih frekvencah . Kljub dobrim lastnostim , pa tanjši kabli povzročajo težave pri dolgih kablih pri satelitskem sprejemu. Majhna sat antena z majhnim dobitkom in več deset metrov dolg koaksialni manjšega premera vodnika in težave so zelo verjetne. Zato priporočamo, da kjerkoli se že da oziroma, kjer so daljši vodi, da posežete po običajnih koaksialnih kablih z vodnikom nad 1 mm (DG113 …)Za predračun pišite na info@antene-zupancic.siSpletna trgovina ANTENE

 2. Anonimnež .

  Pozdravljeni,napeljujem antensko instalacijo po hiši, pa se zanimam za DG80, predvsem zaradi tega ker je 5mm debel in ga lahko položim v že pripravljene zidne cevi.Zanimam se tudi za kabel 3c-2v, ki je enako debel, pa me zanima vaše mnenje kateri je bolj kvaliteten.Najdaljša razdalja od razdelilca do končne vtičnice bi bila okrog 30m.Antenski sistem, ki ga želim je takšen:- dvb-t antena- satelitska antena (zaenkrat LNB za en sat sprejemnik – v prihodnosti verjetno tudi TOTAL TV)- radijska antena- 6 tv-r-sat končnih vtičnicProsil bi vas, če mi lahko svetujete kaj vse bi potreboval (razdelilec, ojačevalec, ….).Je možno po kablu DG80 “peljati” radijski signal?Lep pozdrav,Borut

 3. Trgovina ANTENE .

  Boljše karakteristike ima debeljši CAVEL DG 113. DG 80 mi uporabljamo pri podobnih montažah brez težav (seveda pa mora biti s signalom vse v redu)Spletna trgovina ANTENE

 4. Anonimnež .

  Zanima me ali je ta kabel dovolj kvaliteten za 15-20m od sprejemnika do TV-ja za gledanje Total Tv televizije? Namrec zivim v hisi in je od strehe do tv-ja po kanalih okoli 20m dolzine. Namrec kupujem tudi novo LCD TV, zato bi vzel tudi Total TV (nimam nobene moznosti drugega ponudnika).

V polje znotraj okvirja podajte mnenje ali vprašajte o izdelku.
X

Beri dalje