Nedelovanje Skystar 2 kartice z Nforce4 ploščeami

Vse o gledanju satelitske televizije preko PC
Secularist

Nedelovanje Skystar 2 kartice z Nforce4 ploščami

OdgovorNapisal/-a Secularist » 09 Feb 2007, 10:39

Rad bi opozoril da nekatere plošče s chipsetom Nforce4 ne delujejo oz lahko pride tudi do poškodbe matične plošče pri uporabi Skystar2 kartice.
V mojem primeru mi nova kartica ne deluje na matični plošči Asus A8N-E zaradi verjetne premajhne napetosti PCI vodila.

To me je zelo presenetilo, ker uporabljam starejši model Skystar 2 že par leta, ter trenutno brezhibno deluje v DFI plošči prav tako z Nforce4 chipsetom.

V navodilih je nekompatiblnost z Nforce4 ploščami omenjena, sama firma Technisat problema zgleda ne more rešiti, Asus pa priznava, da PCI reže ne dovajajo dovolj voltov in odsvetuje uporabo bilo katerih DVB-S kartic na imenovanem chipsetu.

Po branju forumov, niso prizadete vse Ausove NF4 plošče, obstajajo tudi nekatere rešitev z zunanjim napajanjem LNB.
Uporabniški avatar
ANTENE
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ANTENE » 09 Feb 2007, 11:16

Koristna informacija.
tkma

OdgovorNapisal/-a tkma » 10 Feb 2007, 12:58

...bi potem koristilo če bi imel twin lnb pa sprejemnik :?:
Uporabniški avatar
ANTENE
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ANTENE » 10 Feb 2007, 20:35

Na kakšen način, da bi imel navadno TV kartico (tuner) ? Itak če bi bil na drugi izhod twina priključen sprejemnik na drugega pa kartica DVB je ista figa kot če gre za single. Ali ste kaj drugega mislili?
tkma

OdgovorNapisal/-a tkma » 11 Feb 2007, 09:46

Na eni strani ss2, na drugi pa sat sprejemnik povezana na eni anteni z twin lnb jem, če bi imel sprejemnik vklopljen(zaradi napetosti) a verjetno to ne bi pomagalo saj delujeta vsak izhod iz lnbja posebej, bi se pa dalo ja če bi imel enojni lnb -sprejemnik-TV tuner na pcju, pa ne rabiš ss2 :idea:

sem mal prehitro razmišljal
LP

Vrni se na “PC DVB kartice, SAT sprejem preko računalnika”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov