DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,
rad bi si uredil komplet anten v Mariboru za DVB-T in UKV za stanovanjsko hišo in 4 TV sprejemnike.

Na sliki sta dve možnosti priklopa napajanja. Sam se bolj ogrevam da je napajanje iz kleti, vendar imam izvedljivo varianto da je napajanje na podstrešju v kolikor je to bolj ustrezno za ojačevalnik.

1. antena proti Hrvaški (Ivanščica) 44. in 48. kanal
2. antena proti Pohorju 27. in 37. kanal
3. antena UKV krožna

če želim še ORF (se m zdi da je to 23) potrebujem tri antene za TV. Avstrijo se mi zdi da komot pogrešam. Lahko pa mi ponudite tudi opcijo za 3 antene, če bi naknadno dodal še ORF-

Bi prosil za dražjo in cenejšo varianto. Vsekakor pa je verjetno dražja tudi veliko bolj stabilna.
Sem po poklicu elektronik in glede na vso opremo ki jo prodajate se nakako ne znajdem, da bi sam znal izbrati vse elemente.

Hvala za pomoč

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

To je moj predlog. Cenejšo varianto si sestavite sami s cenejšimi antenami. Ali so pri vas potrebne 3 UHF antene ne vem. Recimo, da jih potrebujete. Napajalnik v predlaganem izboru zaradi posebnega odcepnika ne pride v poštev spodaj v kleti. Vičnice imate? Boste priključili direktno? Vaša košarica bi lahko tako izgledala:

1 x  Antenski združilnik ESVUU
1 x  Antenski ojačevalnik MA044
1 x  2-vejni delilnikPA2
3 x  DVB-T antena BLU10HD LTE
16 x  Koaksialni kabel DG113
15 x  Samozatezni "F" konektorFCPO5.1C
1 x  2-vejni odcepnik BTE 2-10
1 x  Radijska antena FM-10 F
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala vam za spisek. Bom preštudiral in naročil. Me pa zanima le še to. Če vhoda na ojačevalniku MA044 (VHFIII) ne uporabim, ostane kar prost ali je tudi potrebna kakšna zaključitev???
Hvala še enkrat in kmalu poslujemo...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko je prost, lahko pa ga zaključite s http://www.antene-zupancic.si/zakljucni ... p-350.html . Slednje v nekaterih primerih zelo pomaga v nekaterih pa laično oko ne zazna nobene razlike na sliki.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a gost »

Ali je ta predlagani ojačevalnik MA044 primeren za DVB-T
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kot vsi ostali. Da in ne, odvisno od razmer na vašem naslovu. V kolikor so prisotni izrazito močni DVB-T signali zna biti ojačevalnik s svojim ojačanjem neprimeren. Za področja s slabim sprejemom in za sisteme, za več TV pa je zelo primeren, saj zelo dobro poskrbi za pokrivanje izgub v razvejenih in dolgih inštalacijskih vodih.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni, doma mi na pretvorniku iz digitalnega/analogni signal kaže da je moč signala 50% in kvaliteta 45% bol ko ne na vseh kanalih.

Ali bi z Antenski ojačevalnik MA044 dosegel večjo moč in kvaliteto, da bi bla slika konstantno za gledanje in se nebi zaustavljala?

Ali bi potreboval še kaj drugega?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: DVB-T in UKV za 4 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kot smo že v predhodnih objavah zapisali, gre za kvaliteten in predvsem zmogljiv ojačevalnik, ki pa v vašem primeru zna biti MA044M "premočan", ojačevalnik, saj nimate veliko TV priključenih na vaših razvodih. V kolikor gre pri vas za probleme, ki so kot posledica slabega ojačanja, potem vam priporočamo od istega proizvajalca ojačevalnik https://www.antene-zupancic.si/antenski ... -1514.html. Tudi izbira primerne antene je lahko ključnega pomena za rešitev vaše težave.

Spletna trgovina ANTENE
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori