Združitev dveh anten

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Gost ? na email

Združitev dveh anten

Odgovor Napisal/-a Gost ? na email »

Zanima me s kaksno kretnico oz. s cim zdruzim dve anteni univerzalni LOG.LAV-01 (anteni sta podobni smerkici).
Hvala
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sicer te antene ne poznam sem pa pokukal na google kjer pišejo , da je ta antena "Logaritemska širokopasovna antena z usmernikom in ojačevalcem! VHF-UHF K5-12:7.5-8.5 Db K21-69: 7.5-8.5 ."
In vi bi združili kar dve taki s samostojnimi usmerniki in ojačevalniki . Zakaj ?
Seveda se da enostavno z običajnimi delilniki , vendar dvomim v uspeh saj bi se vse počez lahko motilo .
Napišite kakšne kanale imate, s koliko smeri, katerih oddajnikov in morda zraven primerjalno oceno posameznega programa s subjektivno oceno od 1-5. Primer ocena 2 kot slabo naj bi pomenuila da je motnja tako močna da moti da je slika zasnežena z velikimi krpami, slika se komaj da gledati krajši čas, ocena 4 :motnja je opazna, slika je rahlo zasnežena , sneg je droban in morda moti samo perfekcioniste in mene seveda :wink: itn do 5 kot kristalno čiste, boljše celo kot je digitalna satelitska :(

Napišite to in predlagal bom oz.poskušal tako na daljavo priporočati kako in kaj uporabiti.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
edberg
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Apr 2006, 14:10

Odgovor Napisal/-a edberg »

Nahajem se na področju med Pohorjem in Bočem. Montirani imam dve Iskra log. anteni (ena obrnjena proti oddjaniku na Pohorju, druga proti Boču).

Z anteno obrnjeno v smeri Boča sprejemam:

TVS 1 - kanal 33 (kvaliteta slike 5)
TVS 2 - kanal 46 (kvaliteta slike 5)
A KANAL - kanal 61 (kvaliteta slike 4)
HRT 1 - kanal 9 (kvaliteta slike 4)
HRT 2 - kanal 28 (kvaliteta slike 4)
RTL Televizija - kanal 25 (kvaliteta slike 4)
Nova TV - kanal 63 (kvaliteta slike 3)


Z oddajnika Pohorje sprejejam:

POP TV - kanal 59 (kvaliteta slike 4)

Za združitev signalov iz obeh anten uporabljam navaden narobe obrnjen delilnik. In tukaj nastane problem, saj se kvaliteta POP TV po združitvi signalov iz obeh anten močno zmanjša (dvojna slika, zvijanje slike). Kvaliteta ostalih programov ostane nespremenjena. Kako rešiti problem ?
(kretnica ?, filter ?,...)

Hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Predlagam
-v kolikor imate proti Pohorju VHF/UHF anteno , da le to zamenjate s TOLE
-naročite pri meni [url=http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php]KANALNI OJA
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
igstra
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Jun 2006, 09:05

Odgovor Napisal/-a igstra »

Glede na to da se nahajam na skoraj isti lokaciji, kot moj predhodnik edberg, in imam skoraj identični problem, me zanima sledeče.

igstra
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Jun 2006, 09:05

Odgovor Napisal/-a igstra »

Ker bi pri vas rad čim prej naročil te zadeve, ki sem jih navedel v prejšnem post-u, me res zanima vaš odgovor, če bi mi te zadeve potem lahko vredu delovale.

Lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

SUR 210 je ojačevalnik? Stvari , ki jih prodajamo vse v redu delajo, drugo pa je če so razmere primerne , mmontaža pravilna....
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
igstra
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Jun 2006, 09:05

Odgovor Napisal/-a igstra »

Ja vem da je SUR 210 ojačevalnik, mene pa zanima predvsem to, da vse te zadeve ne bodo motile druga drugo.

Lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sprašujem če je ojačevalnik, ne poznam to. Kakšni so njegovi podatki, lastnosti?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
igstra
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Jun 2006, 09:05

Odgovor Napisal/-a igstra »

Ja sur 210 je ojačevalnik priklopljen na el.omrežje in ima en vhod za anteno in dva izhoda za TV. Več lastnosti ne vem ker na njem ne piše nič karakteristik.

lahko pa tudi odmislima ta ojačevalnik pa mi vi predlagate s čim naj povežem dve UHF anteni ( eno za boč-RTV SLO in Kanal A in drugo za poharje-POP TV) in če lahko to potem preko dvovejnega delilnika speljem na dva TV sprejemnika. Zraven bi pa kupil še KANALNI OJA
Odgovori