Nakup satelitske antene

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

kupil bi SAT TV. Imam predpripravo, kabel potegnjen v 3 sobe. Kakšna je rešitev, da z enim SAT sprejemnikom pokrijem 3 TV-je. Torej kaj mi priporočate.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj pa pričakujete od satelitske TV? Imate kaj posebnega v mislih kar se programov tiče?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

nekih posebnih pričakovanj nimam, še kakšen program več. Pač predpripravljeno je, sicer sem gledal, kjer bo antena je samo en kabel, razvod pa je narejen po treh sobah. Želja je, da se v vsaki sobi lahko priklopi TV. Je kakšna rešitev?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na ta način kot razmišljate vi se ne dela. Gre seveda tudi na ta način ampak ni smiseln. Sprejemnik bi moral biti nekje kjer se vsi kabli združijo.Na sprejemnik se priključi modulator, nanj delilnik in se v omrežje spusti samo en program.Torej vsi gledajo lahko samo izbrani program.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Torej so mi malo zasrali zadevo. Odkrito sem laik na tem področju. Predvideval sem, da je nekje vmes razdelilnik in bo delalo na vseh treh TV-jih.....
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Niste zafrknili. To je pravilno kar ste naredili.Po enem kablu lahko istočasno prenašamo, radijske, satelitske, prizemne DVB- signale, vendar ne bo šlo tako enostavno kot ste vi mislili. Vsak uporabnik mora imeti satelitski sprejemnik in potrebne je kar nekaj opreme da se vse to sprejema , združi in zopet v prostoru razdruži.Gre pa enostavno

O em smo na našem forumu kar precej pisali, recimo kaj takega http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... ablu#p7277
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Ok, bom malo preštudiral pa se slišiva.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Imam vikend na Pagu, lovim TV signal z Malega Lošinja. Lani jeseni sem pri vas kupil antenski kabel in nosilec antene za pritrditev na dimnik. Sprejem je bil do pred nekaj dni odličen, lovil sem 8 hrvaških programov. Sedaj je katastrofa. Ne dobim več niti osnovnih hrvaških programov kot sta HRT1 in 2, pravzaprav okoli 50 italijanskih programov povozi vse hrvaške. Mislim, da bo najbolje, če se omislim manjšo satelitsko anteno za Astra satelit. Najraje bi imel tako anteno, ki bi bila pomična, kar pomeni, da bi jo postavil na teraso v I. etaži in ob odhodu enostavno umaknil. Gre za to, da antena po nepotrebnem ni izpostavljena burji in jugu in ni preveč na očeh. Rabil bi tudi obe dekodirni kartici.
Mi lahko prosim sestavite ustrezno ponudbo?
Hvala in lep pozdrav,
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kateri dve kartici? Satelit ASTRA?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Dekodirni kartici za SLO in HR programe, če jih seveda sploh rabim. Satelit ASTRA.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

RTV SLO ni na satelitu ASTRA, HRT kartic nimamo. Komplet za RTV SLO (brez komercialnih programov POP TV.....) kupite na https://www.antene-zupancic.si/satelits ... -1319.html
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Očitno sem dela s sateliti precej nevešč. Da ne bova vse skupaj zakomplicirala predlagam naslednje. Naročam dekodirno kartico za gledanje običajnih SLO programov. Prosim sporočite katere moje podatke za to rabite. Glede tehnične opreme satelitskega kompleta za sprejem SLO TV signala na Pagu, ga prav tako naročam (mi je vseeno za kateri satelit). Prosim le, da mi ponudite manjšo sprejemno anteno, ker je ta za večkratno montažo in demontažo videti glomazna. Prihodnji teden bi se oglasil pri vas, da poravnam stroške in mi obenem svetujete kako bi najceneje prišel do nekodiranih hrvaških programov, oziroma, kje bi lahko kupil hrvaško dekodirno kartico brez obvezne hrvaške TV naročnine.
Za dosedanja pojasnila se vam najlepše zahvaljujem,
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Kako, da sosedom lovi Total tv z 200 programi jaz pa z večjo belo anteno obrnjeno enako kot je njihova Total tv in najdem samo 70% signala in 0% kvalitete? Je to zaradi hribov in sosedove hiše, ki je na jugu? Ali naj obrnem krožnik proti severu ali v kakšno drugo smer? Iščem Eurosport, DSF in kakšne znanstvenofantastične filme.
PS. Zanima me, če je ob vezavi za 2 leti res montaža Totala zastonj in če ni treba plačati prihoda, če tudi Total ne lovi? Ali se da za ceno enega totala gledati total na dveh tv aparatih, eden je star debel televizor, drugi pa Lg monitor z različnimi vhodi?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Romboidna PENTA je kar odlična izbira za to. Satelitska antena ni pahljača zato je potrebno z njo delati strpno ne pa brezglavo panično mahati po vseh straneh neba. Da tudi vaša antena mora biti do milimetra usmerjena tako kot je sosedova. Napišite vašo hišno številko in naslov pa vam tu narišem kam mora biti usmerjena.Potem seveda sledi še natančno ciljanje s kakšnim inštrumentom. Da še kakšen teden je prihod, montaža in oprema zastonj ali skoraj zastonj odvisno kakšna je situacija pri vas. Za eno naročnino se gleda TOTAL TV na enem TV. No slednje sicer dobesedno tudi ne drži saj obstaja čuda variant kako tehnično uporabit Totalov sprejemnik. primer. Če bi želeli za eno naročnino gledati POP TV na desetih ali več deset TV v hiši je to izvedljivo preko modulatorjev in običajnih hišnih ojačevalnikov, vendar POZOR vsi samo POP TV ipd. Ampak to je tehnično in teoretično možno v resnici kot sem dejal ena naročnina vsi programi samo za en TV sprejemnik.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Nakup satelitske antene

Odgovor Napisal/-a gost »

Kaj se zgodi , če https://www.antene-zupancic.si/monobloc ... -1315.html montirajo na malo oglato anteno Penta ali pa na več kot meter veliko okroglo anteno gilbertini, ker piše, da ta monoblock paše samo na 85cm veliko anteno?
S katero od teh dveh anten ima oseba, ki to naredi in anteno potem vrti, več možnosti, da najde Hrvaški prvi program, Eurosport in Slovenski prvi program?
Odgovori