TV na prenosniku - antena

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
uros1
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2014, 13:38

TV na prenosniku - antena

Odgovor Napisal/-a uros1 »

Pozdravljeni,
za gledanje TV na prenosniku sem nabavil AVerTV Volar HD PRO. Z priloženo malo anteno sem polovil kar nekaj HR programov 1,2,3.. ter tudi SLO 1,2,3, kar je pače na voljo razen POP in KanalaA.
Za boljši sprejem so mi v trgovini svetovali zunanjo anteno P-20 DTT/G. Z to zunanjo anteno polovim obstoječe SLO programe, žal pa SLO 1 in 2 nikakor ne "stečeta" izgubil pa sem tudi vse HR programe.
Na tem področeju sem popoln laik, prosim za pomoče oz. nasvet. Ogledoval sem si DVBT anteno ML 2020 LTE. Je to pot v pravo smer?
Lokacija je SZ Slo, okolica Zavratca NMV cca 850m z ¦istim pogledom praktičeno v vse smeri. Na razpolago imama samo 12v napetost.
Hvala in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

To da ste visoko še ne pomeni, da so razmere idealne za sprejem. V sklopu sofinanciranja RTV SLO za tiste, ki niso v analognih čeasih mogli sprejemati nacionalne programe smo postavljali satelitske antene tudi na teh višinah.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
uros1
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2014, 13:38

Odgovor Napisal/-a uros1 »

Pozdravljeni,

hvala za odgovor.
Anteno sedaj napajam kar preko prenosnika, na katerem tudi spremljam TV programe.
Kakšno je vaše mnenje o antenah iz BingBanga
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Glede anten, o katerih sprašujete pa bom kratek, glede na 3o let izkušenj v tem poslu, sploh pa ob upoštevanju zahtev v digitalnem oddajanju imajo anteni absolutno preveče ojačeanja za tako dimenzijsko male anteni. Najboljši ojačevalnik je antena sama s svojim dobitkom in neki hudo močean ojačevalec , reccimo nad 27 decibelov ne more popraviti tisto kar mala antena ne zmore sama po sebi. Ojačea se zunanji šum, ojačevalnik doda še svojega. Pri anteniah je navedeno, da so tudi za analogne signale?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
uros1
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2014, 13:38

Odgovor Napisal/-a uros1 »

OK, za to anteno vas tudi sprašujem v prvem postu.
Odgovori