Delitev dvb-c na 3 Tv aparate.

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Iztok
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Nov 2011, 10:54

Delitev dvb-c na 3 Tv aparate.

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Pozdravljeni

Sem odjemalec KATV-Nova Gorica, v večestanovanjskem bloku. Rad bi razdelil TV signal ki je v analogni in DVB-C obliki na 3 TV aparate(vsi podpirajo DVB-C). Prvi aparat je od antenske vtičnice (kamor je speljan signal) oddaljen 1 meter. Nato je med vtičenico in drugim prostorom speljan cca 10m kabel. Tam bi rad postavil še eno "delišče" od katerega sta dva TV-ja oddaljana po cca 2m. Do zdaj sem uporabljal klasičene T delilnike, ki pa so digitalni signal na oddaljenih TV-jih skockali, tako da je bil normalno viden le na prvem najbljižjem aparatu(analogen signal je bil sicer viden povsot vendar slabše)
V mislih sem imel da bi pri vas nabavil 1-vejni odcepnik 4301FN-10 in pa delilnik (ne vem kateri?). Na spojih bi klasičene vtičnice zamenjal z F konektorji. Mi lahko prosim predlagate primerno rešitev?

Za vaš odgovor se vam v naprej zahvaljuem!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vaša košarica bi lahko izgledala takole:

Vsebina košarice
1 x Hišni ojačevalnik HS013
1 x 2-vejni delilnik PA2
6 x Konektor F navojni za kabel RG6
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 24 Dec 2012, 03:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Iztok
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Nov 2011, 10:54

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Za vaš hiter odgovor se vam zahvaljujem! Preden naročim me zanima ali bodo ti F konektorji ki ste mi jih predlagali primerni za antenski kabel, ki ima premer cca 65mm (skupaj z izolacijo)
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da . Ti so največeji izmed konektorjev okrog 7 mm. Majceno manjši so tisti za DG113 in tudi bolj kompaktno sedejo na kabel.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vaša košarica bi lahko izgledala takole:

25 x Koaksialni kabel Cavel DG113
Vtičenica DATA/TV/RADIO-končena
Vtičenica DATA /TV/ RA prehodna
Hišni ojačevalnik AS036R65
2 x Povezovalni kabel IEC 1,5 m
Konektor IEC moški 4130
3 x Samozatezni "F" konektor FCPO5.1C
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,
doma imamo kabelsko TV in 2 televizorja ki sta priklopljena na njo.
V stanovanje je napeljan kabel z vtičenico v katero je dan delilnik (T delilnik) z dvema
izhodoma za obe televiziji.
Sedaj bi radi priklopili še tretjo televizijo in se sprašujemo kako to storiti.
V eni od trgovin (veliki ben ;) ) so mi rekli da kabelska ne bo delala še na tretji televiziji, oz. bo signal zelo slab, slika kockasta itd...
Zato me zanima vaše mnenje, ali se mi izplačea vzeti delilnik za 3 TV-je, ali je bolje vzeti ojačevalnik ki ima 4 izhode? Kakšen kabel kupiti, gledam najmanj 10m dolžine.
Kako preveriti kolikšna je trenutna kakovost kabelskega signala, da ne vzemamo ojačevalnika?

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem,

Lep pozdrav, Roki
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Delilnik za kabelsko, ojačevalnik za kabelsko, kabelska TV

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dodajte vmes še kakšno ali dve dodatni TV vtičenici in priključite ta novi TV na obstoječi delilnik

V kolikor bi kupovali do sedaj pri nas , se pravi od delilnikov, koaksialnega kabla in vtičenic ter pribora in če je s kabelsko TV vse v redu potem ojačevalnik praviloma ne bi bil potreben. DRugače pa za takšne namene držimo posebne enostavne aktivne vtinice http://www.antene-zupancic.si/hisni-oja ... -1163.html
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Torej če vas prav razumem, na ta obstoječeo antensko vtičenico v katero je dan T delinik, naj bi po vaše namestili aktivno vtičenico, ki ste je jo vi predložili in potem bi moralo delati normalno ??
http://www.antene-zupancic.si/hisni-oja ... -1163.html

trenutno je taka vtičenica http://www.antene-zupancic.si/povezoval ... p-866.html
na desni izhod je T delilnik , ali se lahko uporabi tudi levi izhod te iste antenske vtičnice?

lp, Roki
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Aktivna vtičenica se natakne na zidno vtičenico.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Žal te stenske vtičnice nimamo, saj je v stanovanje napeljan kabel, na katerega je priklopljena ta antenska vtičenica iz katere je potem delilnik za 2 televiziji.

Torej ali je tudi 2 luknja na tej antenski vtičenici uporabna, ali lahko direktno preko te luknje vklopim kabel do televizije ??

torej vtičenica zgleda takole http://www.antene-zupancic.si/povezoval ... p-866.html

lp, Roki
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da ta vtičenica je prava. In na vsako standardno vtičenico, ki ima samo dva izhoda en ženski in en moški IEC gre. Vse tiste vtičnice, ki jih že desetletja videvamo po blokih in stanovanjih in imajo radijski in TV izhod, so primerne. Recimo takšne

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

dobro, torej samo kupim kabel in ga vklopim v prosto luknjo na antenski vtičenici
kakor vidim je prosta ženska, saj je moški že zaseden (tipičeno :)) z delilnikom, v tem primeru bi rabil nek adapter, da mi trenutno žensko pretvori v moškega ... hahah kako se to sliši :D
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kupiti morate aktivno vtičenico in konektorje F navojne in tisto luknjo pa kar pustite takšno kot je .To je luknja skozi katero gre samo radijski signal in preko nje bo aktivna vtičenica sprejemala FM signale. Lukenj na vtičenici ki jo že imate ne boste več videli ke rjih bo prekrila aktivna vtičenica. Si ne predstavljate da spodnjo napravo vtaknete na zidno vtičenico? Stran ki jo gledate na sliki je obrnjena proti zidni vtičenici, na spodnje izhode priključite 3 TV in 1 radijsko vejo
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Ali mi lahko prosim date povezavo od konektorja F navojni, da vidim kako stvar iskat

Hvala za pomoče

Lp, Roki
Odgovori