združitev slovenski uhf + italijanski uhf

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Me veseli.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ferjani1
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jan 2009, 15:37

motnje signala

Odgovor Napisal/-a ferjani1 »

Pozdravljen

Občasno se mi pri italjanskih kanalih DVB-T zgodi da kakovost signala iz 70 do 80% pade na 40 do 50% in takrat slike ni ali pa je kockasta. Zakaj se to dogaja? Je mogoče krivo vreme, ali se da kaj uredit?

Hvala za odgovor.
misamisa
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Jun 2009, 10:01
Kraj: Koper

INFO: Italijanski kanali - kombinacija s T2

Odgovor Napisal/-a misamisa »

Pozdrav,

Sem iz Kopra in imam TV preko T2 (optika). Ker so italijanski kanali večkrat zatemnjeni (očitno se še niso zmenili za pravice) bi namestil DVB-T anteno za te kanale (Rai 1,2,3, Mediaset).
Moja LCD TV že ima vgrajen MPEG4 sprejemnik, antenski kabel je tudi že speljan do TV. Na balkonu kjer bi namestil anteno vidim praktično vse potrebne oddajnike.

Zdaj imam dve vprašanji preden grem v nakup:
1) Katero anteno izbrati? oz. Na kaj moram sploh biti pozoren?
2) Imate kakšno referenco dobrega monterja v okolici Kopra (v smislu umerjanja signala - montažo znam narediti tudi sam).

Hvala za pomoč in odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor so našteti programi pri vas dostopni in če oddajajo na UHF vam priporočam anteno BLU 420 PLUS aliBLU 920, ojačevalnik ES2 RU in usmernik. In ne pozabite na kabel in morda še kaj, recimo delilnik za več TV ... Toliko za začetek, po potrebi lahko sistem dograjujete s kretnicami in dodatnimi antenami.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
misamisa
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Jun 2009, 10:01
Kraj: Koper

Montaža

Odgovor Napisal/-a misamisa »

Hvala za odgovor.

Kaj pa glede pravilnega umerjanja antene - to storitev nudite tudi vi ali se moram obrniti na lokalnega mojstra?...imate kakšno referenčno osebo za področje KP?

LP,
Peter
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Monterja, ki bi delal z pri nas kupljenimi napravami za DVB-T ne poznam. Večina kupcev to opravi sama. Tako na "sliko" s pomčjo TV. Vprašanje je tudi kako so nekateri "monterji" opremljeni z novejšimi merilniki za DVB-T.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori