Novosti na oddajnikih (DVB-T)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

NIT z U

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Primorci, Istrjani na kanalu 28 UHF z Učke od danes oddaja lokalni kanal NIT (Nezavisna Istarska Televizija)

vir informacije: http://www.satelitskiforum.net/wbb2/thr ... post186706
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Lozovača
Prispevkov: 11
Pridružen: 24 Nov 2005, 20:16

Odgovor Napisal/-a Lozovača »

Ali ni nobenih motenj z kanala 29, kjer oddaja HRT2, prav tako z Učke?
In pa, Koper iz Nanosa na kanalu 27?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne vpliva to . Imamo tudi na Sljimenu 27 pa 28. pa jih nič ne moti. V redu je ker gre iz iste smeri.
Sploh je digitalna precej "čudna" če jo primerjamo s klasično izpeljanko.
Težko si je predstavljati da lahko odboj gledamo v vrhunski kvaliteti. In po trditvah nekaterih je odlična , če je dovolj signala , recimo tam okrog 40 decibelov pa ni važno od kod pride.
Sam sem nekaj deset kilometrov zračne linije stran od Zagreba , obdan s hribovjem , pa zaenkrat, ker hrvatje s tega oddajnika še ne oddajajo kot bi morali ne dobim slike.Meritve sem delal sicer samo s spektralnim merilcem s katerim se sicer tudi da meriti te stvari in zaznal dogajanja na tem digitalnem kanalu in to res največ signala z odbojne smeri.
Za sliko je zelo važen kateri sprejemnik se uporablja.
Enemu članu , ki je s hrvaške meje (Krško) sem poslal neko anteno pa se ni nič oglasil ali mu je uspelo. Oddajnik vidi , sprejemnik je menda nabavil zelo dober. Bojim se da bomo zaradi "spoštovanja" signalne nedotakljivosti in hrvaškega obračanja snopov oddajniški anten stran od slovenskega področja , še dolgo čakali v tem delu SLO na boljše pogoje (beri SLO DVB-T) z naših oddajnikov.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Hvala .Vsaj vem za druge "kandidate"
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Tudi jaz sem poskusil z anteno threestar. Digitalni signal na kanalu 27 je slabši kot prej. Zanimivo pa je da je na kanlau 67 zelo močen signal TV NOVA - tako, da se da normalno gledati, pa tudi teletext deluje brez težav.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Z ali brez predojačevalca AMO45?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Zaenkrat brez tega ojačevalca - prehitel me je dež. Sem pa signal ojačal za fracarovim ojačevalcem(25db).
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

NO včraj sem poskusil s predojačevalnikom. STvar deluje, signala je malo čez 60% in delujejo pregrami:HRT 1 in 2, RTL in Nova TV. Ker sem nekaj signala ujel na kanalu 37, sem anteno približno obrnil v smeri proti Krimu in dobil poskusni kanal dvb(TV SLOVENIJA 1), tukaj pa je signala 90%.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

čestitke :lol:
Kateri sprejemnik?
Pa še to da ne bomo govorili v kodah. AMO 45 je malošumni ojačevalnik , ki ga namestimo v samo anteno Threestar namesto impendančnega člena . Imam jih na zalogi cena okrog 2000 sit.Ojača 16 dB , samo UHF, šUMA MAXIMALNO 3 Db
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

mburge1 napisal/-a:Ker sem nekaj signala ujel na kanalu 37, sem anteno približno obrnil v smeri proti Krimu in dobil poskusni kanal dvb(TV SLOVENIJA 1), tukaj pa je signala 90%.
Tudi jaz sem ujel nekaj okrog tega ampak ne signal temveč info, da se tudi pri nas nekaj dogaja. Resen vir na RTV mi je povedal , da se ravnokar nabavlja nova oziroma dodatna oprema za DVB TV in da se resno dela na tem , da se tudi pri nas preide dokončno iz analognega v digitalno oddajanje v nekaj naslednjih letih.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
denis
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jan 2006, 17:02

izposoja dvb-t

Odgovor Napisal/-a denis »

Darkori

A bi si bilo možno izposodit (lahko proti plačilu) za 1 dan DVB-t sprejemnik. Sem v vasi lokve pri Brestanici, kjer imam soliden sprejem HR programov vendar niso čisti, slovenski pa so bolj slabi, tudi odvisno os vremena. Ali je potrebno imeti posebno anteno ali so dovolj običajne.

lp Denis
epoi
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Feb 2006, 01:44

Dvb t Italijanski programi v okolici Nove Gorice

Odgovor Napisal/-a epoi »

Mene zanima nakup dvb t sprejemnika in ga bom nabavil, če zvem, da komu že dela v naših krajih.
Sem pa iz okolice Nove Gorice, kakih 13km zračne linije od Italije, analogne programe sprejemam brez problema tako da pomoje bi moralo tudi ta dvb t lafuat.
Ali ima kakšen slapši doseg kot normalna TV??
Na internetu sem prebral, da je Stara Gorica (Gorizzia) zelo dobro pokrita s signalom oddajajo pa okrog 19 programov od katerih je 5 ali 6 kodiranih.
V bistvu me samo zanima če že ima kdo to doma in če mu dela, ali pa kako izkušnjo več s to zadevo.
V Kopru sem bral na tem forumu, da dela fino.
Hvala.
Odgovori