Antene za DVB-T (Primorska)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vhoda sta enakovredna in ravno to je tisto kar moti.Med njima ni selekcije. Lahko da je Slavnik premočan ali pa katera antena lovi nekaj kar moti drugo.Tudi močan analogni signal lahko vpliva.Kako je pa z italijanskimi programi.Vam je uspelo kaj ujeti. Kateri kanal zasedajo HRT programi? prosim če mi odgovorite na to vprašanje, potem se bova preselila v podporo, kjer vam bom narisal kako zvežete anteni da bo ojačana samo Učka Slavnik pa bomo sprejemali neojačan. Še to ste poskušali na ojačevalniku znižati nivo ojačanja.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Povedati moram, da nisem še prejel novega sprejemnika, zato vam popolnega odgovora ne morem dati. Nov sprejemnik bom prejel v naslednjem tednu. Sedaj sem samo pripravil novo postavitev anten in poizkusil na analognih signalih. Kot pravim, antena katera je usmrjena na Slavnik, lovi slovenske programe in nekaj italijanskih, druga antena katera je usmerjena proti Učki pa lovi HRT 2 IN HRTL. Slika z Učke ni prav čista.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Potem bo najbolje da počakamo na vaš DVB-T sprejemnik in se lotite takrat vezav anten. Mislim da vam bo digitalna Učka delala v kolikor imate sedaj analogno tam za oceno 2-3 ( barve vidne, podnapisi se berejo) Najprej preizkusite v tej vezavi kot ste sedaj potem pa vam bom narisal v kolikor bo kater oddajnik motil drugega še ostale variante. To da ste se lotili preizkušanja s posamezno anteno je pravilno , isto potem storite pri DVB-T.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Končno, danes sem prejel novi DVB-T reciver ISKRA 4010. Stvar sem preizkusil in z anteno usmerjeno proti U
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kot sem dejal poskusite priključiti U
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Zahvaljujem se vam za nasvete. Danes sem si vzel čas in uredil antensko napeljavo po vaših navodilih. Glede možnost sprejemanja signalov, moram povedati, da se je stvar dobro obnesla. Sprejemam okoli 40 televizijsjih preogramov. S sprejemom sem zelo zadovoljen. Trenutno nimam programov nacionalne televizije RAI 1, 2, 3 in 4, ker živim v takem predelu Kopra, da ne sprejemam signal s Pordenona. Izvedel sem, da bo kmalu signal v bližini Trsta, potem bo tudi ta problem gledanosti rešen.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ali ste šli po skici iz podpore? Ste potem ojačali samo HRT?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Da. Naredil sem po skici in vse lepo deluje.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Me veseli. In da vam še zaupam s temi napravami v škatlicah (točno takimi) montiram že 15 let, 20 let in še vedno so najboljše in popolnoma enake in jih še vedno delajo predvsem kot komponente za DVB-T.. Uporabljalo pa jih ni dosti monterjev v sloveniji ker so vedno bile malo dražje od ostalih. In kjerkoli smo jih pred leti nameščali ne bi smelo biti sedaj nikakršnih težav s prehodom na DVB-T.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ChupaChups
Prispevkov: 11
Pridružen: 09 Jun 2008, 12:46

Odgovor Napisal/-a ChupaChups »

lahko se zmenimo za zamenjavo, moj TKF58.07 za MAP 501 z mojim doplacilom :)
ovit
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Avg 2007, 09:20

stari modularni za selekcijo

Odgovor Napisal/-a ovit »

Pozdravljeni,

Doma se mi valja star fracaro modularni sistem. Ali se ga
lahko porabi za selekcijo. Ali se lahko module umeri na
druge kanale kot so bili nastavljeni.
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Pozdravljeni,
danes sem prejel ojačevalec in usmernik, ter odhitel k kolegu sestavit sistem za spremljanje DVB-T signala, Naredil sem, tako kot imam sam doma. Sprejemam HRVAšKI, SLOVENSKI IN MEDIASET paket. Kolega pa dobi samo MEDIASET IN SLOVENSKI paket, o HRVAšKEM ni ne duha ne sluha, pa čeprav sem mu naredil isto povezavo kot jo imam sam. Pri testiranju z analogno anteno na kanalu 29 U†KA se je pojavil 2. program HTV, res da je bila slika motna, ampak signal je le bil. Ne vem, ali sem morda storil kako napako, ali je potrbno nastavit ojačevalec ali kaj drugega...
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ali so iste antene? Lokcija ista? Ojačevalnik ima "potenciometrček" za nižat nivo ojačanja. Ali je zaprt? Še enkrat kabel istaknite in najprej zavijačite sredinski vodnik, pocukajte če drži, šele potem zategnite še objemko ki se stisne k opletu. Mislim pa da je vs eskupaj odločilno v legi ali pa morda celo v inštalaciji (kabli, vtičnice...)
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Antena je ista, kot jo imam sam. Pri vas sem nabavil dve anteni in tudi kretnico za dve DVB - T anteni. Toda ugotovil sem, da je bolje, če imam samo eno anteno na ojačevalec in stvar pri meni deluje odlično. Kolega stanuje kak kilometer stran, ampak smer na U
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori