Imam analogni sistem, ki bi ga usposobil za DVB-T

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Imam analogni sistem, ki bi ga usposobil za DVB-T

Odgovor Napisal/-a gost »

pozdravljeni,
imam obstoječ analogni sistem sestavljen iz TV plus-ov (k09,k11,k22,k25-28,k61,k56-59).
Na strehi imam 4 logaritemske kombinirane VHF/UHF antene :
1. antena k22 in k61 preko uhf/uhf kretnice,
2. antena k11 in k56-59 preko vhf/uhf kretnice,
3. antena k09 in k25-28 prek vhf/uhf kretnice,
4. antena je bila vezana na k07 in k23 prav tako s kretnico vhf/uhf vendar sem TV pluse odstranil(orf1 in orf2).
Sedaj bi rad sprejemal DVB-T iz Pohorja(k66H), Sljemena(k42H)ali Ivanščice(k44V)kjer je še boljši signal in pa k23H in k26H za oba avstrijska multipleksa. Preveril sem signal za dvb-t z laptopom na vsako anteno posebej in ga je v najslabšem primeru 70% za avstrijo, hrv in slo pa je med 80 in 100% signala.
Rad bi povezal 3 antene in sicer(pohorje k66, Sljeme k42 in avstijska mux-a k23 in k26) :
ali kar z 3-vejnim delilnikom OHV-301 , če bi delalo - kupil bi pri VAS
ali z UHF kretnicami , (še ne vem s katerimi, ker bi rabil za 3xUHF v ponudbi pa imate samo 2xUhf+1xvhf) in pa mogoče še kakšen ojačevalec MAP106 - Kupil bi pri Vas
Ali kot zadnja možnost, ki pa je najraje nebi uporabil pa so kanalni ojač.- se mi zdijo predragi, razen če lahko moje obstoječe prenastavite na zgoraj omenjene kanale - imam še TV pluse in sicer : TPO K23, TPO K28, TPO K7 celo 2kom, TPO K9, TPO K56-59, TPO K38-69 in pa filtra TPF K11 in TPF k56. Seveda bi Vam za nastavitev plačal. Nahajam se na lokaciji okolica Ptuja - Štajerska - nimam možnosti kabelske, Siol-TV, Amisa, T-2,... analogni TV signali so v primerjavi z DVB-T slabi na moji lokaciji.
Vnaprej se vam zahvaljujem za predlog, v primeru dobrega predloga seveda kupim delilnik ali kretnico in ojač. pri Vas, ali vam pošljem moje kanalne ojačevalce v prenastavitev, v kolikor se ukvarjate s tem.
Lep pozdrav iz štajerske vam želim
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Jaz te ojačevalnike uglašujem kar na terenu. Pokličite najbližjega monterja. In zakaj mora analogno ostat? Samo z vašo dobro voljo da ste pripravljeni kupiti le delilnik, morda kretnico za nekaj EUR pa dvomim da boste dosegli napisane želje. In kakšne DVB-T sprejemnike imate? Postavite ločen DVB-T antenski sistem in ga ločeno od analognega priključite na DVB-T naprave in ko se ukine analogni starega podrete.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tadej105
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Nov 2008, 10:32

Zemeljski analogni in DVB-T sprejem preko oddajnikov

Odgovor Napisal/-a tadej105 »

pozdravljeni,
uspelo mi je usposobiti DVB-T sistem iz treh oddajnikov, in sicer :
avstrija-pri grazu(k23 in k26) preko logaritemske antene-smrekice
sljeme-hrv(k42) in Ivanjščica(k44) enako preko logaritemske antene
pohorje-slo(k66) - logaritemska antena
Vse tri antene sem povezal na Ojačevalec Fracarro MAP501,kupljen pri vas, katerega napaja Fracarro PSU411. Avstrijska kanala sem vezal na b4, hrvaškega na b5, slovenskega pa na uhf.
Jakost signala na vseh treh antenah je od 90-100%.
Dela zelo uredu.

LP Tadej
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ja v redu je ta ojačevalnik.. Pravilno ste zasedli vhode, zanima pa me le kako ste montirali anteno za HRT. Horizontalno ali vertikalno?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ChupaChups
Prispevkov: 11
Pridružen: 09 Jun 2008, 12:46

Re: Zemeljski analogni in DVB-T sprejem preko oddajnikov

Odgovor Napisal/-a ChupaChups »

tadej105 napisal/-a:pozdravljeni,
uspelo mi je usposobiti DVB-T sistem iz treh oddajnikov, in sicer :
avstrija-pri grazu(k23 in k26) preko logaritemske antene-smrekice
sljeme-hrv(k42) in Ivanjščica(k44) enako preko logaritemske antene
pohorje-slo(k66) - logaritemska antena
Vse tri antene sem povezal na Ojačevalec Fracarro MAP501,kupljen pri vas, katerega napaja Fracarro PSU411. Avstrijska kanala sem vezal na b4, hrvaškega na b5, slovenskega pa na uhf.
Jakost signala na vseh treh antenah je od 90-100%.
Dela zelo uredu.

LP Tadej
da bo bolj jasno meni in drugim, kateri vhodi so natan¦o b1, b3, b4, b5; a so to določene frekvence? sicer se mi malo sveti za kaj se gre, samo bi blo dobro razložit tudi prihodnjim kupcem!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tadej105
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Nov 2008, 10:32

Odgovor Napisal/-a tadej105 »

ANTENE napisal/-a:Ja v redu je ta ojačevalnik.. Pravilno ste zasedli vhode, zanima pa me le kako ste montirali anteno za HRT. Horizontalno ali vertikalno?
pozdravljeni,

anteno za hrvaške kanale imam trenutno obrnjeno na ivanjščico-vertikalno k44v(bojši signal), rad pa bi še malo nadgradil sistem in sicer, anteno mislim obrniti na sljeme k42h, da bi lahko sprejemal oba hrt mux-a in sicer na kanalu 27-mux a in pa kanal 42 mux b , vendar bi rabil kretnico, ki jo mislim nabavit pri Vas. Trenutno še oddajajo enake kanale na mux a in mux b, vendar kasneje pridejo še novi kanali hrt3 in hrt4.
Aja nisem napisal kateri sprejemnik imam - CT5000HD combo plus, dela svetovno(sem zelo navdušen), nanj še sprejemam 3 satelite in sicer hotbird 13e, astra 19,2e, in pa astra2 28e- z njim odklepam, kar se trenutno da odklepati- tudi hd programe.
dcavni
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2009, 12:41

Odgovor Napisal/-a dcavni »

Pozdravljeni

Bi bil tudi zame primeren ojačevalnik http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... ht=105+map ? Imam precej podobno situacijo,

Ivanjščica na 44 je direktno pred mano, vidim oddajnik, dobim vse programe iz Mux-a),
Pohorje na 66 na zahodu, sicer izven vidnega polja, vendar z sobno anteno lovim vse programe v Mux-u
Avstrijskih pa z sobno anteno ne lovim, sem jih pa ulovil na stare antene analognega sistema ki so priključene na Tv Pluse 25,5,56,11,7,23 in 61 torej predvidevam da lovim kanal 23 iz avstrije, 26 pa ne, najbrž ga Tv Plusi ne prepuščajo.

S starim analognim sistemom dobim samo Mux na kanalu 23, slovenskih in hrvaških programov pa ne, predvidevam da zopet zaradi TV Plusov.

Sedaj pa me zanima kaj bi bilo najbolje,

-kupim navadni delilnik http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/719
in vse antene povežem direktno na sprejemnik, ter upam na najboljše
-kupim ojačevalnik o katerem je govora in vse antene povežem nanj

Sicer se v antenske sisteme ne razumem preveč dobro, ampak predvidevam da navadni ojačevalnik za analogno TV priklopljen na antene direktno mimo Tv Plusov nima nobenega pomena, imam prav?

Testiral pa sem z USB Tunerjem, Pinnacle Nanostick, hrvaške programe dobim že s priloženo neojačano mini anteno

Hvala za vaše nasvete
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko navsezadnje začnete tudi z delilnikom obrnjenim na glavo. Preko TV PLUSOV ne bo šlo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
dcavni
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2009, 12:41

Odgovor Napisal/-a dcavni »

Pozabil sem napisati, da je bila električna sobna antena, če ima morda kakšen pomen.

Sprejemal bi,
K66 iz Pohorja,
K44 iz Ivanjščice (za Sljeme ne vem če ni predaleč, Ivanjščico imam pa ravno pred sabo, verjetno ni razlike med programi.
K23 in K26 iz Avstrije

Kaj drugega se pri nas najbrž ne dobi, mogoče bi z dobro usmerjeno anteno ulovil kakšne Madžare :twisted:

Z začetek bom najprej poskusil z delilnikom.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kakor se boste odločili tako tudi bo. Ja poleg ojačevalnika potrebujete še kakšen kabel pa tri primerne antene, pa usmernik ...
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
dcavni
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2009, 12:41

Odgovor Napisal/-a dcavni »

Je lahko to stari iskrin usmernik iz analognega sistema?

Prav, poskusil bom sestaviti kaj uporabnega in če se izkaže potreba po ojačevalniku vas kontaktiram

Lp
dcavni
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2009, 12:41

Odgovor Napisal/-a dcavni »

Z staro iskrino sobno anteno mi je uspelo ujeti 17 programov (oba avstirjska muxa, vse slovenske in hrvaške programe).
Odgovori