Nakup DVB-T sprejemnika

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
urosroza
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Apr 2008, 18:10

Nakup DVB-T sprejemnika

Odgovor Napisal/-a urosroza »

Zdravo

Ker bi rad nahitro prišel do rešitve sm raje kar sm uprašu?Sam mam že 2 leti strong DVD-T sprejemnik ki lovi sam MPEG2.Zdej bi pa še slovenske lovu in ko sm mal po trgovini preletel sm ugotovu da rabm tud module za sprejem.
Zanima me kateri DVD-T sprejemnik ne potrebuje tega in ma to že ugrajeno za narmalno sprejemanje (slo1,2 poptv,akanal,hr1,2 rtl nova,...)

Hvala
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Od vseh teh na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ath/26_227 ga potrebuje le Combo GI-T/S830CI ostali imajo že vgrajenega
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
urosroza
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Apr 2008, 18:10

Odgovor Napisal/-a urosroza »

No zdej sprejemam 4 hrvaške in mam ojačevalec MA038 navadni anteni ena za hr in ena za slo in dvb-t MPEG 2.Ker sm pri vas to robo nabvu že veste za noj primer.Zdej bi pa provu še dvb za slo programe.Vem da tuki že veliko piše sam mene zanima iz vaših izkušenj kaj oz kateri sprejemnik nej nabavm a bi blo potrebno dokupt ojačevalnik in kaka nej bi bla vezava le tega in ali bi bila potrebna dodatna antena.Zdej mam kot že veste eno VHS in dve UHF.Ker se na signal(TV valove) ne spoznam me zanima razlika med antanemi UHF in DVB-T antenami ker iz slik v spletni trgovini ne vidm razlike.Vem samo da je razlika med vodoravno in horizontalno lego glede signala (vhf uhf).
Zanima me tudi ali je kakšna ovira pri vezavi dveh dvb-t sprejemnikov na isti ojačevalnik.
Hvala LP
urosroza
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Apr 2008, 18:10

Odgovor Napisal/-a urosroza »

Vem da vam je zdej zelo teško govort napamet vendar bi zelo potreboval pomoč.Kot sm prej napisu mem ta primer.zdej pa sm od vas nabavu še DVB-T komplet TS6510HD 1/1 ta tedn.Prosm če mi lahko:
-nahitro narišete shemo vezave
Gre za ojačevalec ma036 iz strehe pridejo tri antene.
Ena je navadna UHF za hr ki lovi odbojni signal
drugi dve pa sta usmerjeni na nanos
Na nanos sta usmerjeni zaradi tega ker ma ena že vgrajen nizkošumni ojačevalnik in ne vem kako naj ju vežem na ma036.Iz ojačevalnika gre žica v razdelilnik ki gre žica potem na 2 TV.En TV bo mu anologno slo in digitalno hr , en pa zaradi dvb-t mpeg4 digitalno use.Zarad tega rabm to vezavo ker za prvega rabm VHF III (K 5-12) UHF ( K 21-69) signal.
-kako bi ojaču digitalno slo iz nanosa ker je že analogna dobra in če gledam da hr analognega ne vidm in je hr digitaln boljši od slo digitalnega.V čem je finta.
-in še en problemčkek ki ga ne razumem da je
pri hr signal 58 kvaliteta 89 in se signal sploh ne premakne kvaliteta pa skače
pri slo 58 kvaliteta 74 in se signal sploh ne premakne in kvaliteta skače iz 65-80
Hvala za pomoč
Odgovori