Kako kabelska za 4 in več TV

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kako kabelska za 4 in več TV

Odgovor Napisal/-a gost »

V stanovanjski hiši imamo ktv in ker imamo 4 TV-je so razmeroma slabe slike.Ker bi na TV 3 ali 4 radi imeli plazmo ali velik LCD bi si prej zeleli urediti da bo slika OK.
Ze sedaj so motnje pri sprejemu teleteksta.Oprostite ker razlagam laicno, sem namrec studiral strojnistvo in o teh decibelih itd nimam pojma.Mogoce mi lahko tudi svetujete kdo bi mi to prisel narediti.Skratka prosim vas ce mi napisete kaj vse bi moral kupiti da bi izboljsal slike na TV-jih. Prilagam vam se skico kako je sploh narejena vezava.Torej ce mi lahko ves material posljete bom vesel, drugace pa mi prosim povejte kje naj vas najdem in se oglasim pri vas.
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 04 Feb 2009, 07:32, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kaj narediti za boljšo sliko?

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V omarico nimate dostopa ne ? Imate v kolikor je v omarico prost vstop tam možnost 220 V? Ali imate slednje pri trojnem delilniku?

Ste zadovoljni s sliko na 1TV? Je snežena ali črtasta ali kako drugače deformirana?


V kolikor je slika slaba zaradi več priključkov in posledično zaradi slabljenja kablov in delilnikov enostavno kupite nek ojačevalnik (pri meni med hišnimi ojačevalniki na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... Path/65_84, razlike med njimi so samo v ceni in možnosti povratnega pasu), dodate po potrebi nove kable (recimo DRAKA http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/397 ) delilnike, konektorje, TV antenske vtiče, prehodne vtičnice, .. in stvar mora delat. Ampak pogoj, da je slika ob prihodu v hišo brezhibna in da jo kot tako z dokupi naprav ohranite zdravo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Najlepša hvala za pojasnilo, potrebujem natanko to kar ste mi narisali na shemi in sem material že naročil v vaši spletni trgovini.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Razdelitev kabelske na več vej

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

To je ena izmed rešitev in morda res najboljša.Morda bi bilo bolje le z dražjimi COMEGA ojačevalniki. Tisti kabel ki ga omenjate je debelejši od običajnega ? Poslal vam bom 10 mm konektorje in 7 mmm.
V kolikor imate aktiven povratni pas (kabelski internet )vam moram poslati drugačen ojačevalnik.

Tisti 4 TV bo ostal v tej vezavi neojačan takšen kot ste ga imeli do sedaj, do najpomembnejšega TV v hiši pa priključite kabel direktno na enega izmed izhodov na ojačevalniku, ostala dva, ki bosta pod ojačanjem pa na delilnik, ki je povezan na drugi izhod na ojačevalniku. Sicer pa je slika dovolj nazorna, le TV zamenjajte če ni ravno pravi vrstni red.

Morda ne bi bilo sedaj slabo, ko to delate, kupiti še galvanski ločilnik in ga namestiti pred ojačevalec. Kot sem rekel škodit ne more, lahko pa zelo dobro popravi sliko zaradi vzrokov, ki smo jih že večkrat omenili na tej tabli.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Primeren TV delilnik

Odgovor Napisal/-a gost »

Gost v spletni trgovini, sprašuje o: Delilnik štirivejni COMEGA BS-04.

Zanima me če je ta delilnik priporočljiv za kabelsko TV.Imam namreč priklopljen TV,vhs in računalnik.Dosedaj sem uporabljal navadni T delilnik pa ni dobre slike
kljub temu da vse ostalo izklopim.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

kabelska za več televizij

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Seveda je primeren in še kako. Vendar pa le ni vse odvisno od kvalitetnega delilnika.Tu so še slabljenja v koaksialnih kablih in vtičnicah. Tudi ta delilnik ima kar nekaj decibelov dušenja in če je vse skupaj ob prihodu v vaše stanovanje na meji, za enega uporabnika še znosno, je potem izguba vsakega decibela za oko lahko pogubna.
Lahko se izognete nakupu delilnika in kupite kar kvalitetni ojačevalnik s štirimi izhodi, ki bo poskrbel da se slika ohrani ali celo izboljša. glej viewtopic.php?t=638

Rešitev je več, ena je tudi v prejšnjih postih te teme predlaganem ojačevalniku HS013 ali pa z nežnim MC 12M glej http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ucts_id/84 z 12 decibeli distribucijskega ojačanja, ki bi znal lepo poskrbeti za pokrivanje delitvenih dušenj signala, ki so če dobro vidite na zgornji sliki na omenjenem štirivejnem delilniku - 7,7 dB po posameznem izhodu

In ne prezrite dejstva da je kabel zelo pomemben dejavnik. In mimogrede če že kupujete te stvari ne pozabite še na konektorje , kar se tako rado vsem zgodi.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kateri ojačevalec za kabelsko TV?

Odgovor Napisal/-a gost »

Gost v spletni trgovini, sprašuje o: Hišni ojačevalnik AS033R65 - OH AS033R65.

Pozdravljeni
V hišo smo dve družini in imamo do sedaj 4 televijizije in ponudnika kabelskih storitev "Proteus Postojna". Prosil bi vas za nasvet, kakšen ojačevalec bi bil najbolj primeren glede na zgoraj opisano. Glede na to, da se v antenske in kabelske sisteme ne razumem, vas prosim za nasevet.

Artikel je na tej povezavi:

http://www.antene-zupancic.si/hisni-oja ... -1077.html

Lep pozdrav,
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Zmogljivejši kabelski ojačevalnik

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ja če so kratke razdalje in kvalitetni kabli potem lahko izberete omenjeni ojačevalnik in dokupite še dva dvojna delilnika ali enega trojnega odvisno od dolžine kablov ali pomembnosti sprejemnikov.
V kolikor so razdalje nad 50 metrov in inštalacija starejša in ne potrebujete povratni internetni pas potem vam predlagam močnejši ojačevalnik http://www.antene-zupancic.si/hisni-oja ... -1189.html
Shemo kasneje dobite v podpori
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Gost v spletni trgovini, sprašuje o: Multiswitch 5/8
SPAUN SMS 5802 NF - MS SMS5802NF.
Pozdravljeni,
zaključujemo novogradnjo na škofljici, v kateri je že razpeljan koax
(75ohm) razvod v 6-7 prostorov. Le ta je izveden v arhitekturi
"zvezda". (Kabli so zaključeni na sobnih vtičnicah ter nezaključeni v
skupnem "sistemskem" prostoru). Med sistemskim prostorom in zunanjo
CATV omarico je tudi položen koax kabel. Trenutno sicer še ne vem, ali
bomo naročniki kabelske, DVB-T ( ali pa v skrajnem slučaju postavimo
svojo anteno ali morda catv preko satelita), zato me zanima, kakšno
napravo-ojačevalnik izbrati, ki bo na eni strani sprejel vhod ponunika
storitve (recimo CATV), signal primerno ojačil za vseh 6-7 sob
(dolžine kabla posameznih sobnih priključkov so do 10m). V starih
časih, so bili kabli šivani od vtičnice do vtičnice, ali pa nekje
staknjeni skupaj, temu primerna je bila tudi kakovost. Tako sem prišel
do vašega "Multiswitch 5/8 SPAUN", vendar nisem prepričan, ali je to
ustrezna zadeva.
Vnaprej se zahvaljujem za odgovor ter lep pozdrav,

Artikel je na tej povezavi:

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/501
Lep pozdrav,
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za info,

vmes sem pregledal tudi forum (odlične vsebine). Odprlo se mi je cel kup dodatnih možnosti.
Kaj pa, če uporabim za začetek 8 vejni odcepini 4308FN-18 (precej širok frekvenčni spekter) in po potrebi dodam po potrebi ojačevalnik. Planiram, da bi naročil kabelsko od telekoma, pa v enem od prispekov foruma lepo piše, da je moral uporabnik celo dodati slabilne elemente. Mogoče ojačevalnik niti ne bo potreben, in je bolje počakati? Ali prav razmišljam.

In če bi kasneje dodal še DVB-T potem pa je potreben element, ki združuje kabelsko in DVB-T? Kakšen ojačevalnik pa v tem primeru?

Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi s tem odcepnikom lahko inštalacijo izvedete ne glede na to kakšen izvor signala boste imeli. Vse gre čez razen satelitske (izjema je Lastovka).
Tudi če bo šlo za Telekomovo optiko bo potreben ojačevalnik, ker bo 20 decibelov slabljenja na veji (kabel, vtičnic, odcepno slabljenje) vseeno malo preveč za nekatere programe v njihovi ponudbi. Tam 10-12 decibelov slabljenja si -vsaj na našem dolenjskem koncu -lahko privoščimo oziroma ga moramo izvesti več pa tudi ne ker kaj kmalu lahko kanali s nižjim nivojem postanejo sneženi

DVB-T h kabelski priključite s kanalnim ojačevalnikom vendar mislim da bo zaradi zasedenosti kanalov v KA TV ali Telekomu potrebna pretvorba s pretvornikom na drugi prosti kanal
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Lucky
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Feb 2009, 16:59

Odgovor Napisal/-a Lucky »

Hvala za obe pojasnili.
Ker imam UTP razvod ločen in ne predvidevam uporabe kabelskega interneta sem izbral kombinacijo:
6 vejnega delilnika COMEGA BS 06 ter Ojačevalnika Comega MC 20 TA.
Nimam pa še povezovalnega kabla med napravami in konektorjev. Mi Oboje bo montirano v isti omarici (manj kot 0,5m narazen), zato prosim predlagajte ustrezen kabel in konektorja.


Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Povezovalni kabel bomo pripravili mi, za združitev DVB-T pa je potrebno počakati. Vedeti bo potrebno kateri kanal v vašem sistemu bo prost, če bo sploh kater prost. Nadaljne delitve lahko izvedete z delilniki serije BS ali LLS
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Lucky
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Feb 2009, 16:59

Odgovor Napisal/-a Lucky »

Hvala. Prejel Comega ojačevalnik, delilnik in povezovalni kabel.

Zanima me kaj pomenijo nastavitve dveh gumbov.

Predvidavam da je "AT" namenjen slabljenju, če je vhod premočan.

Kaj pa pomeni "tilt"? Kako se to vidi na TV oz. kdaj je to potrebno popraviti.
lp
Odgovori