2 anteni za 2 DVB-T uporabnika

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

2 anteni za 2 DVB-T uporabnika

Odgovor Napisal/-a gost »

Na vaših spletnih straneh sem zasledil DVB-T antenski sestav ThreeStar-E. Zadeva se mi zdi vredu, želel pa bi še nekaj vprašati oz dograditi.
Sicer bi rad kupil poleg kompleta še posebej eno anteno Three Star E in jo priključil (da bo vsaka usmerjena v svoj oddajnik) in isti dve anteni delil za dve televizji.
Zanima me tudi kje pride ugrajen ojačevalnik in ali je eden dovolj zmogljiv za dve anteni oz dve televiziji.
Zanima me tudi zakaj piše da je sestav primeren samo za eno televizijo.
Obe televiziji sprejemajo DVB T in analogni signal.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Piše da je pripravljen samo za 1 TV ker ni delilnikov in tudi način s tem internim ojačevalnikom , mejčkeno spreminja situacijo ob dodajanju dodatnih anten.
Vam bom sestavil nov komplet, vi pa poskušajte napisati kaj za ene oddajnike nameravate poloviti?

podobna tema na viewtopic.php?t=1114
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/723 sem sestavil en takšen primeren sestav. Seveda lahko za vas pripravimo bolj "specialnega" v kolikor želite boljše in dražje antene in bolj selektivno kretnico
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
boldfaced
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2008, 15:04

Odgovor Napisal/-a boldfaced »

Ker sem iz primorske me zanima sprejem poleg SLO programov (POP, SLO1, SLO2, KOPER itd) še sprejem italijanskih programov kot so ITALIA 1, RAI1, 2, 3, itd.

Kar se slovenskih programov tiče bi usmeril anteno na Slavnik.
Italjanske pa bi usmeril na Duino Aurisina na kanale UHF 23- 64 frekvence nekje od 400 do 600MHZ

Kar se cena tiče pa bi za stvar katera res uredu deluje odštel nekje do 150 eur

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na vse sem vam že odgovoril zgoraj.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
boldfaced
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Okt 2008, 15:04

Odgovor Napisal/-a boldfaced »

Za enkrat hvala. Mislim, da bo to kar zadostovalo. Oddajniki so v nasprotnih smereh, zato nebi smelo prihajati do motenj med njimi.
Imam pa tudi prijatelja kateri ima ustrezne naprave za pravilno usmeritev anten.
Že nestrpno čakam poštarja :)

še enkrat hvala za nasvete

LP Borut
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Hvala vam za naročilo. Vprašanja okrog zlaganja napravic postavite na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... 9c22a#4410 .

Tri opozorila sem že sam dodal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljen! Zanimam se za vaš DVB-T antenski sestav 2/2-DTX, ki bi ga namontiral na drog poleg satelitske antene. Pri tem me zanima, ali je priporočljivo, da se za povezavo izkoristi že napeljan koksialni kabel od satelitske antene, ki je razvejan po hiši v 1 in drugo nadstropje vse do TV. Vidim, da je v vašem kompletu že združilnik, pa me zanima, ali je možno na koncu (iz kabla, preden gre ta v satelitski sprejemnik) ponovno razdeliti in antenski priključek povezati na TV tako, da bo signal tako iz satelitske kot iz dvb-t antene se vedno dober. Naša lokacija je na Golem nad Igom (oz. pod Kureščkom), tako da imamo "odprt" pogled na Krim, Krvavec, Ljubljano. S sobno anteno dvb-t (poleg high-signala za slovenski mux 37 in 45 kanal ter testnega na 26 kanalu) dobim tudi relativno dober signal za hrvaški mux (42 kanal), vendar bi rad za vse te programe zagotovil dober signal še za drug TV, ki pa je nadstropje nižje, kjer se s sobno anteno dobi le digitalni signal slovenskega mux. Pri sobni anteni je problem, da hrvaški mux lovi samo na eni točno določeni poziciji v sobi, kjer je TV. Zanima me vaše mnenje oz. kakšen pameten nasvet (rad bi se znebil sobne antene) ter ali je iz naše lokacije dosegljiv tudi npr. avstrijski digitalni paket. Ali se da navedene programe plus Avstrija dobiti z vašim antenskim sestavom ali priporočate kaj drugega. Hvala in lep pozdrav
Odgovori