4 sateliti za 4 TV

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
defrgt
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jul 2008, 18:15

4 sateliti za 4 TV

Odgovor Napisal/-a defrgt »

Pozdravljeni!

Rad bi sestavil sistem, ki bi sprejemal pozicije 13E, 16E, 19,2E in še eno bližnjo. Nanj bodo priključeni naslednji sprejemniki:

- Total TV,
- Skystar2,
- poceni FTA in
- boljsi (Visionnet, DB).

Vzel bi anteno Gibertini 100cm ali podobno z dodatnim nosilcem za LNBje. Signal prihaja skoraj vzporedno z zidom, tako da bo moral biti nosilec dolg kakšnih 60cm. Na lokaciji piha nekajkrat na leto precej močan veter. Najdaljši odsek kabla bo okoli 40m. Vso opremo bi kupil pri vas. Nekaj malega izkušenj z montažo že imam. Zanima me še naslednje:

- Lahko vzamem navadne quade, ali morajo biti ozki Alpsi, za katere sem slišal nekaj slabih mnenj glede sprejema in ojačanja (switch + dolg kabel)?
- Bodo ok switchi 4/1 za 16eur?
- Ima nosilec parabole možnost nagiba (tilt), oziroma ali je nagib na 10 do 30 stopinjah sploh potreben?
- Lahko nosilec pritrdim na leseno lego 30x30cm (zvijanje poleti - pozimi)?
- Lahko pričakujem probleme s presluhom, ko bodo vključeni vsi sprejemniki in z napajanjem LNBjev, ko bo vključen samo en sprejemnik?

Hvala, LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vaša košarica bi zgledala takole http://antene-zupancic.si/kosarica/4.htm

Seveda lahko vse skupaj naročite z drugimi stikali (spaun sar 411 WSG- priporočam ) ali pa brez povezovalnih kablov ki jih boste potem pripravili sami. Odmislite lahko tudi snemalec izolacije, naročite cenejši kabel, TOATAL naročite kasneje ...

Kar se LNB tiče pa ALPSOM nič ne manjka, nasprotno so kar stabilni medtem ko smo druge vračali v večjih količinah.V kolikor želite trstopinjske približke pa kljub zatrdilom nekaterih drugih ostali LNB ne pašejo na 100 cm anteno.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
defrgt
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jul 2008, 18:15

Odgovor Napisal/-a defrgt »

Snemalec izolacije že imam, tistega univerzalnega, pa si ga do sedaj še nisem pravilno nastavil. :-) Mi lahko prodate klešče za krimpanje skupaj s konektorji, ki gredo na ta kabel? Stikala bi potem vzel Spaun, dva kosa zaenkrat. Imate to vse na zalogi? Kaj pa katerega od Digisat satfinderjev?
Kako je z nagibom antene? Po moje gre krivulja že malo navzdol proti vzhodu. Kakšne so vaše izkušnje glede montaže parabol na lege/špirovce? Zid bo problem vrtat, ker je debel kakšen meter.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tole na špirovce je lahko v reduu vendar nikakor ne v kolikor vijačite vijake čelno v same letnice se pravi med letne kolobarje. Nagib antene boste kotrigirali na sami anteni. Stikala imam na zalogi, če ne rabite za zunanjo montažo potem brez oznake WSG in tudi ostalo seveda imam na zalogi.Glede na to da boste imeli 16 na sredini bo nagib običajen 37 stopinj plus minus ena in če boste nosilec postavili vsaj na oko pokonci ne bo težav.

Digisat PRO imam na zalogi (napajnje iz sat sprejemnika) Tudi klešče za kompresijske konektorje in same kompresijske konektorje seveda lahko dobite. Klešče so na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/575 konektorji za kabel CAVEL DG 113 pa na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/577
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
defrgt
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jul 2008, 18:15

Odgovor Napisal/-a defrgt »

Nosilec bi pritrdil prečno na lego. Metrične vijake skozi ter potem na drugi strani podložke in matice. Mislil sem na stranski nagib (tilt), ker verjetno nimajo vsi sateliti iste elevacije. Verjetno pa tako mala odstopanja niso problem. Stikala bodo na podstrešju. Kateri četrti satelit mi priporočate?
Korigiral sem vsebino košarice. Preverite prosim, če sem izbral prave klešče in konektorje. Se dajo ti konektorji montirati tudi na kabel INT SAT 110?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vi samo ciljajte 16e v piko in vse ostale lege ne bodo popolnoma ničesar izgubile. No če bi šli na las natančno potem vi poskrbite da bo nosilec v svinčnico in na sredino šine za LNB naredite zarezo in z njo nišanite na navidezni satelit, ki naj bi bil na orbitalni poziciji enaki vaši geografski dolžini (recimo 15.10 vzhodno) Ampak to je že malone prekomplicirano zato kar 16 na sredo.
Klešče so prave konektorji profi za naročeni kabel.Žal pa na INTSAT 110 teh ne boste natikali.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
defrgt
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jul 2008, 18:15

Odgovor Napisal/-a defrgt »

Bi se dalo s to anteno sprejemati poleg ostalih treh tudi pozicijo 28.5E, s tem, da bi naciljal sredino nekje ne 20E?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Preberite si prispevke in povezave na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... der=asc&st
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
defrgt
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jul 2008, 18:15

Odgovor Napisal/-a defrgt »

Kako se bo pa obnasal switch, ce nanj prikljucim star analogni sprejemnik z 13/18V, 22Hz in kako Alps LNB, ce ga priklopim direktno?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zakaj sprašujete kako se bo obnašal switch? Raje vprašajte kako se bo obnašal vaš star sprejemnik. Včasih bo verjetno tudi delal včasih pa tudi ne, ampak izključno muhasto ali nikakor samo zaradi sebe.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori