Monoblock četverni 6° LNB INVERTO IDLP-23QDMONO

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Monoblock četverni 6° LNB INVERTO IDLP-23QDMONO

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Monoblock INVERTO IDLP-23QDMONO 0,2 dB, združuje v sebi dva četverna univerzalna LNB in stikala DISEqC 2.0.
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/436
Namenjen je sprejemu vseh satelitskih signalov z dveh sosednjih leg (Astra in Hotbird) za 4 TV
Za namestitev na satelitsko anteno ne potrebujemo posebne objemke za več LNB.
Deklariran šum 0,2dB.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
darinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jul 2008, 20:45

Odgovor Napisal/-a darinko »

Pozdravljeni

Kupil pri vam Monoblock INVERTO IDLP-23QDMONO 0,2 dB in SAT antena 100 cm "Gibertini" imam pa težavo usmetiti in nastaviti anteno, da bi mi hkrati lovil (Astra in Hotbird). sprejemniki so humax IRCI 5400 ki jih imam že od prej.

Lokacija je srednji dolič, Mislinja. Namreč trenutno lovim Astro vendar mi ne najde zraven še Hotbird a,
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Najprej preverite nastavitve v Humaxu (pod inštalacije, nastavitve antene) ter določite Astri DiSEqC B, in Hotbirdu DiSEqC A. V objemko nosilca LNB, privijačite monoblock tako, da bo v objemki njegov vzhodni LNB (levi del gledano proti satelitu). Na satelitskem sprejemniku poiščite poljuben TV program, ki oddaja preko satelita Hotbird. Satelitsko anteno premikajte toliko časa dokler ne dobite slike. S pomočjo indikatorja signala na sprejemniku (S in Q) umerite najboljši signal. Signal s satelita Hotbird sprejema levi to je vzhodni LNB na monoblocku .V kolikor niste sigurni kateri LNB je v funkciji pokrijte z debelejšo krpo desnega to je zahodni LNB , ki je v tej konfiguraciji LNB za sprejem s satelita Astra.
Ko zategujete dokončno vijake na anteni, ves čas kontrolirajte morebitno spremembo signala
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
darinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jul 2008, 20:45

Odgovor Napisal/-a darinko »

Njaprej pohvala za ažurnost.

Predvidevam da bo napaka v nastavitvah.

"nastavitve v Humaxu (pod inštalacije, nastavitve antene) ter določite Astri DiSEqC B, in Hotbirdu DiSEqC A"

Trenutno je nastavljeno Astra DiSEqC A in Hotbirdu DiSEqC B! poročam če odpravim težavo.
Kaj drugega mi ne manjka, imam vse potrebno? samo malo sreče in veliko znanja . Namreč se tudi prvič ukvarjam s sat opremo :P

lp
darinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jul 2008, 20:45

Odgovor Napisal/-a darinko »

ANTENE napisal/-a:Najprej preverite nastavitve v Humaxu (pod inštalacije, nastavitve antene) ter določite Astri DiSEqC B, in Hotbirdu DiSEqC A. V objemko nosilca LNB, privijačite monoblock tako, da bo v objemki njegov vzhodni LNB (levi del gledano proti satelitu). Na satelitskem sprejemniku poiščite poljuben TV program, ki oddaja preko satelita Hotbird. Satelitsko anteno premikajte toliko časa dokler ne dobite slike. S pomočjo indikatorja signala na sprejemniku (S in Q) umerite najboljši signal. Signal s satelita Hotbird sprejema levi to je vzhodni LNB na monoblocku .V kolikor niste sigurni kateri LNB je v funkciji pokrijte z debelejšo krpo desnega to je zahodni LNB , ki je v tej konfiguraciji LNB za sprejem s satelita Astra.
Ko zategujete dokončno vijake na anteni, ves čas kontrolirajte morebitno spremembo signala
Naredil tako, vendar je navoljo samo Hotbird, Astre pa ne najde. Gre pa signal preko lnbja ki je v objemki. :?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zdaj pa res ne vem kaj bi bilo narobe. Koliko metrov kabla imate? Ste poskušali sliko ujeti tako da ste dali na Astrin program.Recimo na otroški KIKA?In potem sukati anteno ?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
darinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jul 2008, 20:45

Odgovor Napisal/-a darinko »

Pri 1 sprejemnuku, ki ga trenutno nastavljam, ga je manj k 5m, pri drugih pa več.

Najprej preverite nastavitve v Humaxu (pod inštalacije, nastavitve antene) ter določite Astri DiSEqC B, in Hotbirdu DiSEqC A. V objemko nosilca LNB, privijačite monoblock tako, da bo v objemki njegov vzhodni LNB (levi del gledano proti satelitu).

Ta zgornja postavitev je točna? Koliko sem še prebiral druge forume pravijo, da naj bi bil lnb v sredini za Astro in na njegovi desni (če gledamo proti sat.) ali levi (če gledamo zadaj) za Hotbird :?
Sem pa opazil da je trenutno nastavljeno na Hotbirdu DiSEqC B (lnb ki je v objemki) , če spremenim izgubim signal se pravi še usmerjati, da ga dobim DiSEqC A?? Bom ponoru :shock:

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Saj sem rekel pokrijte desni Astrin LNB, vklopite za HOTBIRD diseqc A in sukajte anteno dokler ne bo slike. Vsa filozofija okrog nastavitve antene v HUMAXU je ta da mora bit tako kot sem napisal jaz in čisto nič drugače. Vzhodna frulica je vedno A, zahodna B pa ne glede na to kater satelit z njim lovite.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori