srejem zemeljskih TV siganlov

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
francs
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Dec 2005, 09:15

srejem zemeljskih TV siganlov

Odgovor Napisal/-a francs »

Imamo hišo na kozjanskem,že 20 let sem imel za sprejem Tv signalov elradov TV plus, vendar mi je strela zadevo precej uničila, slika je bila neklje od 3-4 za LJ-1 Zg-5. Hiša stoji na takem mestu da imam odprto proti slemenu zato dobim ZG1 na K-9 brez antene za 5. ZG2 ravno tako
RTL in Nova pa sta slabša brez ojačanja jih ni možno gledati.
LJ1 in LJ2 dobivam iz oddajnika Kozje kanal 24 in 59. LJ1 je z ojačanjem za oceno 4 LJ2 pa je še slabša ali pa je včasih sploh ni. A kanal dobivam na 61 kanalu mislim da je Trdinov vrh POP pa na 59 vendar sta oba slaba da se jih ne da gledati. Imam elradove antene od 21do 69 tiste ki so vertikalno ob drogu poskusil sem pa tudi z elradovo horizontalnoo d 21do 37 za Lj1 bilo je malo boljše.Želel bi kompletno stvar posodobit, kaj mi svetujete, da ne bo predrago.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Težko je tako na daljavo oceniti kaj bi bilo najbolje da bi bilo najceneje in solidno. Lahko stvar pokrpate z novimi kanalnimi ojačevalniki, ki so popolnoma enaki bivšim TV +( imam za vse kanale , enostopenjske ,dvostopenjske , profesionalne do 45 dB ojačanja ....)
Že po pravilu je takšna ureditev draga zato bi morda poskušali z večvhodnim ojačevalnikom in nanj priključili posamezne antene s posameznih smeri in če se bi pokazalo da se nekateri izmed kanalov grize, prepleta ,izničuje bi se naknadno le-teh lotili z dodatno selekcijo s kanalnimi ojačevalniki.
V območjih s šibkimi signali se obnese kombinacija močnejšega večvhodnega ojačevalnika (MAO44), nad njim pa po potrebi aktiven šibek (do 12 db) kanalni ojačevalnik.
Na naslednjem linku si oglejte določene večpasiovne ojačevalnike , ki jih imam na zalogi, med njimi je tudi zgoraj navedeni ma044.
viewtopic.php?p=321#321
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
francs
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Dec 2005, 09:15

Odgovor Napisal/-a francs »

Hvala lepa za nasvet, vprašal bi še nekaj, ker imam kar nekaj kanalnih ojačevalcev TV plus, pa niti ne vem če so vsi izpravni nekatere pa bi želel nastavitev na drug kanal (npr 58 na 61, 25 na 28).Prosim, da mi odgovorite če vi to delate ali vam lahko pošljem oziroma se zglasim pri vas.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Preden odgovorim samo eno vprašanje za vas .Imate morda satelitsko ali pa novejši videorekorder?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
francs
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Dec 2005, 09:15

Odgovor Napisal/-a francs »

Imam satelitsko in sicer analogni sprejemnik EVROPA, ter starejši videorekorder, ker sem kupil nov 100HZ televizor in sem priklopil sat sprejemnik preko scarta in mi ne deluje. Sicer pa se odločam, da kupim digitalni sat sprejemnik, tako da bi lahko gledal SLO programe in mogoče YU in BIH, katerega mi priporočate in cena ali so YU in BIH programi kodirani.
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sprašujem zato , ker sem imel v mislih , da na enostaven način prikažem kako lahko sami brez profesionalne opreme uglasite oziroma preglasite obstoječi kanal na TV + na željeni novi program s pomočjo VCR ali SAT sprejemnika . Samo pogoj je da UHF izhod ni vezan samo na tistih nekaj kanalov od 30 -40 CH ampak zajema oba pasova od 21-69 kanala.
Potrebujete samo izvijač , nekaj kabla pa antenski napajalnik (pa tudi to lahko nadomestite s tokom iz SAT sprejemnika) in vse z nekaj zasuki izvijača opravite pred TV. In zelo dobro se da to narediti , sploh če vmes dodate še kakšen umeten hribček v obliki starega delilnika ali vtičnice ali pa odcepnika ali atenuatorja da simulirate slab signal.

Bom narisal laično skico kako to gre.

Morda pa tudi nakup satelitske ni tako slaba ideja .Sploh če s tem rešite sprejem nacionalke in se potem brez njiju zagrizete z manj problemov in opreme v ostale , ki jih še vedno rešujemo le na klasičen način.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
francs
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Dec 2005, 09:15

Odgovor Napisal/-a francs »

Prosim, da mi narišete kako se nastavi kanal na TV plus

Lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

...vaš VCR ali SAT ima UHF izhod od katerega kanala dalje ?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
francs
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Dec 2005, 09:15

Odgovor Napisal/-a francs »

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Potem ne bo nič s štelanjem vašega 58 na 61 , tista druga kombinacija s IV na I BAND itak odpade.
VCR ali SAT bi uporabili kot oddajnik, ki bi oddajal vaš željeni kanal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori