Kateri dovolj močan in velik satelitski krožnik naj kupim?

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
airpower
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Avg 2007, 11:15

Kateri dovolj močan in velik satelitski krožnik naj kupim?

Odgovor Napisal/-a airpower »

Živijo!

Na vas se obračam s problemom. Rad bi nabavil nov satelitski krožnik (najmanj 100 cm) in kakšno močnejšo LNB glavo. imam rotor, na katerega bi vse skupaj postavil. Je en čisto normalen. Bo zdržal? Katero anteno in kakšno satelitsko glavo mi priporočate?
Anteno ki jo imam zdaj je 80 cm in precej nestabilna saj ima zadaj plastiko, ki pa se maje.Tako se mi je zgodilo da sem izgubil nekaj programov (SLO 1, 2, 3, KP, zagrebško TV, HRT, ORF 1 in 2 , TW1, ATV+ pa tega nikakor ne morem dobiti nazaj, pa še nekodiranih jugo programov ne morem vseh dobiti kljub temu da poskeniram prave frekvence). Kolega mi je svetoval, da bom imel manj problemov z večjo anteno in močnejšo glavo.
Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kako velik satelitski krožnik in katero sat glavo

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Gibertini ali Triax ! glej https://antene-zupancic.si/?s=satelitska+antena

LNB ( satelitska glava) je pa vseeno katero kupite
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

Ali lahko kaj sprejemam z majhno satelitsko anteno?

Odgovor Napisal/-a Kupec »

Gostja v spletni trgovini, sprašuje o: SAT antena 40 cm "Gibertini" - AS 40AL.

Spoštovani!

Najlepše pozdravljeni, pišem vam ker me zanima katere programe je možno spremljati s to satelitsko anteno. Ravno tako me to zanima za 80 cm anteno. Prisrčno se vam zahvaljujem za odgovor! S spoštovanjem
Artikel je na tej povezavi:

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/101

Lep pozdrav,
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Z majhno sateltsko parabolo velike težave

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar nekaj dosedanjih kupcev je bilo prepričanih da zadošča za spremljanje satelitskih programov satelitska antena. Upam da vi v tej skupini kupcev niste in da veste da je za sprejem potrebno še marsikaj drugega. Na primer satelistski sprejemnik ....

Škoda, da nisem na tej tabli objavil dopisno in nakupno zgodbo z vsem veseljem in tragiko, ki je spremljalo enega izmed ponesrečenih nakupov. Pojavi se kupec in njegovo prvo vprašanje je bilo postavljeno na podoben način (pod neko ceneno železno anteno) kot vaše vprašanje, glasilo pa se je: Ali je ta antena primerna za sprejem Bijeljine TV? In moj odgovor je bil : Vsaka antena v moji ponudbi je primerna za sprejem tega programa!, kar nedvomno drži. In sledil je nakup normalno najcenejše antene za 12 evrov, mudilo se je s pošiljanjem da bo čez vikend že zmontirana in ko so jo dobili se je začel cirkus ...
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Jaro
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Apr 2008, 07:43

Kako velik sat krožnik še na motor

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Mene pa zanima kako bi se rotor HH 120 ali Moteck Digipower SG2100 obnesel na anteni Gibertini 125 oz. ali imate kakšno boljšo varijanto?
Namreč, nisem se še odločil ali naj kupim Gibertini 125 ali 100.

Hvala
Lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

velikost krožnika za vrtljiv sistem omejena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za moje Gibertini antene in STABOV motor imam posebne distančnike. Kaj imate vi in kateri podmodel rotorja ..vsaka črkovna oznaka za številko modela rotorja nekaj podučenemu prodajalcu pove. To da prodajalec pove kupcu: vsi monterji to kupujejo še ne pomeni da je primerno za vse.Torej za 125 cm anteno gibertini dam jamstvo da jo bo sukal le rotor STAB.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori