Klasika 5-12; 21-34; 39-69; 21-69 za 2 TV

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Klasika 5-12; 21-34; 39-69; 21-69 za 2 TV

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Slika

ojačevalec naročite na http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php

usmernik na http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php

kretnico 2 krat UHF na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/528

Slika

delilnik na http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/sitemap.php


in ne pozabite na antene, konektorje, kable, mehanski pribor, vtičnice

PRIPORO
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jokl
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jan 2008, 19:20

Odgovor Napisal/-a jokl »

Pozdravljeni!

Najprej moram pohvaliti tale forum in trgovino. Zelo dobro!

Imam pa vprašanje glede tegale sestava, ker bi ravno nekaj takega potrebovali pri nas.
Ali tiste črte na vrhu skice pomenijo štiri antene? Ali je potrebno montirati štiri antene, če bi hotel sprejemati SLO 1, 2 na kanalih 30 in 33 z lokalnega oddajnika ter s Krima TV 3 - 46, POP - 62 in kanal A - 55. Je torej možno samo z anteno BLU 424F za SLO 1,2 (lokalni odd.) ter anteno BLU 425F za ostale tri kanale (Krim). Ali bi v tem primeru tudi morala biti kretnica, ali bi lahko vsako anteno v svoj UHF vhod v ojač. vklopil?
Kako pa je s predojačevalniki in kanalnimi ojačevalniki.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Enostavno je tole pri vas , če so le razmere za silo ugodne.

Slika
---
Za vas sem simuliral nakup v katerem sem upošteval vse potrebno v kolikor ničesar nimate in pa dodal dušilke ter predojačevalec za montažo na suho mesto, ki ga za začetek lahko preskočite in naročite kasneje, če se brez njega stvar ne bi obnesla. Ob nakupu predojačevalca dušilke prispajkam na prava mesta že kar jaz. Pokukaj v predlog košarice na http://antene-zupancic.si/kosarica/3062.htm
---
Kretnica ESV45 se lomi na 37 kanalu ravno tako kot anteni. Idealnejše torej res ne more bit. Vsaka antena za svoj pas , kretnica z istimi pasovnimi vhodi, frekvence se ne prekrivajo, ojačevalnik ojačanja 34 decibelov z regulacijo nivoja, in vse od istega proizvajalca , vključno z usmernikom. 5 pas na kretnici je propusten za 12 Voltov tako da ni težav za zopet nameščanje predojačevalnika MP za 5 pas. Spodaj dodate samo še delilnik in stvar je narejena in povrhu še kako kvalitetna in že pripravljena tudi za DVB-T , tako da stvari v celoti ne boste zavrgli ampak bo samo služilo naprej svojemu namenu ko analogna poplnoma usahne.
Slika
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jokl
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jan 2008, 19:20

Odgovor Napisal/-a jokl »

Ja najlepša hvala! Ne vem kaj naj rečem, takega odziva pa še nikjer na internetu nisem doživel. Res super.
Bomo malo razmislili, ker je le nekaj denarja, ampak verjetno se bomo odločili...

LP
Sebastijan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da se stvar na 100 in 1 način naredit. Ker ste začeli z odličnimi antenami sem tudi v tem kvalitetnem slogu nadaljeval. Evo poplnoma iste kombinacije, tudi s predojačevalcem v sami anteni, v tejle cenejši košarici na http://antene-zupancic.si/kosarica/3062a.htm

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jokl
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jan 2008, 19:20

Odgovor Napisal/-a jokl »

Sedaj smo končno nekako dogovorili kako in kaj. Odobren je bil proračun do največ 100 EUR :)
Glede na to, sem se odločil da kombiniram z obstoječo opremo. Ali bi torej šlo na sledeč način.
S kretnico ESV 45 bi povezal obstoječo anteno P-2845 (za sprejem SLO 1,2 na kanalih 30 in 33 z lokalnega odd.) ter BLU425F (za sprejem Kanal A, POP TV in TV3 na kanalih 55, 62, 46 s Krima), potem ojačal z ojačevalcem MAP106, razdelil pa bi na tri TV sprejemnike z razdelilnikom COMEGA BS-03. Kje bi moral potemtakem urediti napajanje in s kakšnim napajalnikom?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zamenjajte še usmernik, ostalo bo v redu. Za sestavljanje teh stvari morate vseeno nekaj malega znanja le imeti, ki vam ga ne more dati nobena skica ali navodilo. Samo toliko v poduk, da ne bo družinski konzilij ob epilogu srepo gledal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jokl
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jan 2008, 19:20

Odgovor Napisal/-a jokl »

Sedaj smo končno v sodelovanju z vremenom sestavili naročene artikle in sicer na sledeč način: Na antenski drog smo najvišje postavili anteno BLU425F usmerjeno proti Krimu, cca. 90 cm nižje P-2845 80cm nad streho proti lokalnemu oddajniku in takoj za antenama najprej kretnico ESV45 potem pa še ojačevalnik MAP 106. Pod streho pa še trovejni delilnik. Rezultat je nekoliko boljši, sicer ne tako kot sem upal, pa vseeno. SLO 1 in 2 sta boljša vendar se še vedno ne moremo znebiti rahlih senc. POP TV je tudi boljši, pa še vedno ne popoln. Problem sta še Kanal A na K55 in TV 3 na K46. Ali obstaja še kakšna možnost popraviti omenjena kanala? Zamenjava usmernika, kanalni ojač., dodatni ojač.
Se mi zdi, da je pozicija anten na strehi optimalna (mogoče kakšni popravki na drogu?). Verjetno je malo problematičen vrh smreke kakšnih 30m pred anteno BLU.
Kako je s tem preverjanjem sprejema na suho. Ali velja, če samo odklopim usmernik, ker v nasprotnem primeru bi potreboval dodaten kabel, da bi obšel vso opremo...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Smreka lahko predstavlja kar precejšnjo oviro za določene kanale ni pa obvezno da je to tako.. Samo ne sekat zaradi TV3 in Kanala A dreves okrog stavbe. Imel sem primere da absolutno nisem prišel preko iglavca s sliko. Ne bom pozabil enega mecesna. In to sredi Novega mesta Nagajal mi je samo en kanal in sicer 48 s Trdinovega vrha. Kaj smo nosili tiste preklaste antene po strehi. Mecesen je čez leta padel in sedaj je slika brezhibna. Mimogrede najhujše od vsega pa je češnja med cvetenjem. Kot svinčena stena.
Vaša večkratna senca je posledica vsaj dveh ali več identičnih signalov(iste frekvence), ki prihajajo do TV v različnih časovnih intervalih zaradi odbijanja valov od različnih ovir(hribčki, drevesa, stavbe ..)Sence se vam rišejo desno od osnovne slike.
Te anomalije lahko rešujemo na več načinov to je da izberemo najbolj ugoden položaj antene na objektu. Sprejemno anteno poskušamo naciljati tako da je minimalni sprejem v smeri od koder se prihaja odboj. Iz prakse vem da je za odklanjanje senc je priporočljivo vse skupaj delati kar pod ojačanjem s tem da vseeno odklopite iz kretnice drugo anteno, čeprav naj bi kretnica selekcionirala pasove. Sence lahko izvirajo tudi iz nekvalitetnega spajanja napravic oz. elementov antenske inštalacije. Ni rečeno da bo na mestu kjer je nivo največji tudi za oko vse skupaj prijetnejše. Res je da je antena ki jo uporabljate za te stvari ena najboljših (ima ravno za te stvari ugoden V.S.W.R. < 1,5 dB ) vendar bi jaz vseeno poskušal kako se v tej situaciji obnese vaša navadna LOG antena. Marsikje je ko smo že čist obupali ravno cenena antena v nenormalnih razmerah delovala najbolje.


S spojko F bi lahko enostavno prevezali oba konektorja ki sta na ojačevalniku in pri tem bi izključili usmernik . Enostavno samo nekaj obratov konektorjev.Ali pa dali vmes kakšen delilnik na konektorje F

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jokl
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Jan 2008, 19:20

Odgovor Napisal/-a jokl »

Prišli smo do novih zaključkov.
Na ojačevalec sem namreč priključil direktno samo eno anteno in slika POP TV in Kanal A s Krima je bila odlična. Kakor sem s kretnico združil še anteno P-2845, se je sprejem bistveno poslabšal. Ali je ta kretnica ESV45 mogoče mišljena samo za združevanje dveh pasovnih anten? Sicer sem poizkušal tudi s povsem običajno kretnico, pa ni pomagalo... Ali je vzrok slabljenje v kretnici? Bi bilo morda bolje z večpasovnim ojačevalcem?
Upam, da ne težim preveč.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Priključite drugače. Ojačevalnik med anteno in vhod 5 na kretnici, vašo staro logaritmično direktno na 4 vhod, brez ojačanja bližnjega pretvornika
Kretnica je pasovna kar pomeni da vhod 4 zmore od 21-37 kanala in vhod 5 38-69 kanala, s tem da so kanali okrog preloma malo porezani, se pravi ni ostrih meja.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori