Tri satelitske lege na eni offset anteni

Podpora kupcem naprav za sprejem satelitskih signalov
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Tri satelitske lege na eni offset anteni

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Danes sem preizkusil INVERTO single 0,2 dB .Zaradi njegove ozkosti sem namestil tri skupaj znotraj 6 stopinj na eno anteno(100 cm) .Sprejem z vseh treh leg 13,16 in 19 vzhodno je brezhiben. Z razporeditvijo nisem kompliciral .Na sredino sem dal Eutelsat W 2 na 16 e, desnolevo pa še ASTRO in HB.
Konfiguracija je že sedaj zanimiva predvsem zaradi dodatnih ex SFRJ programov srbske Bijeljine in SAT TV iz Požarevca, in pa zaradi veličastnih napovedi o srbskem skorajšnjem okupiranju tega satelita.Tu so tudi priljubljeni albanski programi.
Objemka je čvrsta , vsi trije LNB v sedlih .Astra in Hotbird nista zaradi odmika popolnoma nič prikrajšana . Vse torej brez problema, sploh ker odlično stvari strežejo INVERTOvi najnovejši singli 02 dB Manjka torej za 4 DiseQc sklopko še Amos s posebno anteno in bivša federacija bi bila skoraj popolna
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Danes že pri stranki v drugačni obliki z ALPSOM na sredi (imam na zalogi)
Za primerjavo velikosti ne upoštevajte kabel ker ga je za pol manj kot običajnega 7 mm .Kabel je tanek 5 mm Digisat123 ELITE primeren za CATV, zemeljsko digitalno in satelitsko digitalno in kar je najbolj pomembno v tem mesecu,lepo se dela z njim ko je pod nulo. :cry:
Slika
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zgornje kombinacije so starejše od enega leta in na 100 cm anteni, spodnja na 85 cm , tristopinjski razmaki . Toliko za tiste , ki ne prenesejo šuma nad 0,6 na legah 19,2 in 13 e.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lep pozdrav obračam se na vas, ker me zanima kako naj pravilno zvežem SAT anteno na kateri so npr. tri ali štiri NLB glave, signal pa je potrebno speljati do dveh ločenih sprejemnikov. Zanima me katere elemente iz vaše ponudbe še potrebujem oz. mi jih predlagate ter kakšno je zaportedje vezave teh elementov. Hvala za odgovor!

V.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Stvar je zelo preprosta , po drugi strani pa tudi nemogoča ali komplicirana v kolikor ste si zadevo zamislili v kombinaciji z vašim obstoječim sistemom, predvsem neko pločevinasto anteno ki jo predvidevam imate in na katero ne moremo spraviti nikakršnih dodatnih LNB.
Antenski samomor je za običajnega kupca v SLO sedaj vsak nakup satelitske antene, ki ne bo zmogla hkrati vsaj dveh satelitskih leg to sta 13 in 16 vzhodno. Ocenjujem da je brez kakšne improvizacije več ko 90 %vseh nemotorskih aktivnih slovenskih anten neprimenih ne samo za spremljanje temveč tudi za dograditev lege na 16 vhodno. Konverter ALPS ni čarobna in tudi ne rešitev v vsakem primeru , kot nekateri mislijo.Da ne govorimo naprej o dodatnem LNB za Astro 1 in še kaj .Tudi število uporabnikov s trenutno opremo na trgu narekuje različne antenske značilnosti.
Kar se vezave tiče in bojazni, da boste kaj premalo dobili je pri meni odveč. Enostavno lahko naročite , komplet iz ponudbe ali pa vam ga nanovo "sestavim". Preden se tega lotiva pa razčistiva kakj imate oz.kakšne so vaše želje

1. Kaj imate?
2.Katere satelitske lege želite sprejemati?
3.Kakšni so ali bodo sprejemniki?
4. Vsak uporabnik mora imeti svoj antenski dovod. Ali bo po istem kablu tudi prenos klasičnih TV signalov?
5. Koliko ste pripravljeni investirati?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Taisti Vilko sprašuje drugje
Mene pa tanima na kakšen premer antene oz. parabole je možno še montirati tri LNB-je in sicer imam anteno premera 80 cm, sedaj pa bo rad montiral nove LNB-je za sprejem iz Astre, Hotbird in Eutelsat W2 in me zanima če bo to še šlo in kako izdelati nosilec če se ga da, ali je bilje da kupim novo anteno remera 100 cm in nosilec za tri LNB-je mora pa biti 3 stopinjski če sem prav prebral na forumih?

Vilko
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne gre!
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Živjo, kateri komplet konverterski sestav ALPS 3/2 za SAT antena 85 cm aluminij-grafitna, tista ki je v moji zgodovini nakupa. Ali bi šel ta komplet na to anteno!
Prosim za čimprejšnji odgovor da norčim!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne ne gre.

Gre na tile dve na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... /cPath/163 in pa na multifocus 85

in še sličica za tiste ki ne vedo o čem sprašujete

http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/specials.php
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Potem morem naročit še anteno gibertini zraven, za tisto anteno se pravi da ne obstaja nosilec za tri lnb-e ALPS!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ni potrebno da je Gibertini lahko je tudi tista cenejšša aluminijasta 100 cm. Na vašo anteno gre tudi gibertini vendar potrebujte še originalen nosilec za dva LNB , vse skupaj potem še predelate. Slednje bi vam sicer predlagal že prej če bi šlo za enojne LNB, vendar pa dvojni LNB stisnjeni na dotik na 85 cm antenah ne lovijo optimalno vse tri lege. Izjema je seveda antena PENTA.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Koliko bi me prišlo Antenski sestav gibertini 3/2. Sem gledal za triax sestav, ampak mi je ljubše gibertini antena.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Brez moje predpriprave in dobnarije bi zgledala vaša košarica takole http://antene-zupancic.si/kosarica/fatmir.htm

Končno ceno zmanjšajte za 12% in za stroške pošiljanja, ki jih plačam jaz. Torej artikli ki sem jih za vas vrgel v košarico so 200 € s poštnino in davki vred
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Ok. Bom Kar naročil!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Hvala jutri pošljem če bo vse po sreči
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori