Usmerjenost antene

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Neva
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Jan 2007, 15:01

Usmerjenost antene

Odgovor Napisal/-a Neva »

Zanima me, če mora biti antena usmerjena točno na oddajnik, čeprav so v tej smeri drevesa?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pri klasičnih antenah gre signal skozi vejevje. Ni najbolje, vendar bo škoda manjša kot pa če anteno ne ciljate na oddajnik. Vi kar poskušajte skozenj. Važno je tudi kateri kanali se sprejemajo (višje frekvence so občutlivejše). Iglavci so večja prepreka, in pa globina vegetacijske ovire. Tudi izbira antene je važna. Specialne (beri dražje) antene so občutlivejše na ovire. zato se v takšnih pogojih kakšna cenena logaritmična kar dobro obnese.
Drevesa so kriva za slabši sprejem vendar ne jih podirat za te stvari. Ni vredno.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ALES1
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Sep 2007, 22:55

Odgovor Napisal/-a ALES1 »

Doma sem se te dni lotil izboljšanja sprejema POP TV na K59. Nerodnost je v tem, da gre smer sprejema čez sleme sosednje hiše, nato pa je napoti še gozd. Rezultat je seveda odboj in to kar dvojni. Poskusil sem z različnimi antenami, s Threestar in Inglarjevo 5043. Ni razlike. V Fracarrovem katalogu pa opažam, da ima BLU 920 kot odprtosti le 17°. Bi lahko bila to rešitev, glede na to da ima 5043 cca 36°kot odprtosti? Morda bi ta ozki kot sprejema izločil moteči odboj?
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Probati najprej z neko kratko UHF anteno recimo log P-2845 ali iskrino 21 x
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ALES1
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Sep 2007, 22:55

Odgovor Napisal/-a ALES1 »

Razmišljam, da bi kupil anteno BLU 425, ki ima kot odprtosti 14-15° in ima torej dosti ožji diagram kot pa logaritemska P-2845, ki ima horizontalni sprejemni kot 26°in bi po teoriji sprejemala manj odbitega signala.
Odgovori