Klasika z anteno 250m od hiše

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
borutf
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Okt 2007, 14:00

Klasika z anteno 250m od hiše

Odgovor Napisal/-a borutf »

Ali je tehnično smiselna postavitev antenskega sistema za klasičen sprejem TV preko oddajnikov, kjer je antena cca 250m oddaljena od hiše - kvaliteta slike, oprema,... Kakšno opremo priporočate v tem primeru? Kabel bi vsekakor šel po tleh. Druga opcija je pač satelitska, kjer pa pop TV in podobno pač odpade. Priklopil pa bi 3-4 TV.
romanno
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:30

Odgovor Napisal/-a romanno »

Imel v preteklosti podoben problem. Vendar smo se potem zadovoljili z slabim signalom in anteno oddaljeno 50m od hiše na navadnem koaxialcu. Pač staršem se je zdela to nepotrebna investicija, jaz sem pa itak študiral v LJ.
Takrat mi je bilo rečeno naslednje.
Lahko se nekje 300m od hiše postavi sistem anten (nekje na enem travniku), potem pa se po posebnem kablu (za v zemljo, veliko dražji od navadnega koaxa) stvar spelje do hiše. Takrat bi ta projekt stal okoli 150k sit, s tem, da bi zemeljska dela napravil sam (imam doma rovokopač). Pa lovil bi SLO 1,2, A k., pop, hrvaške 1-3, nova TV, vaš kanal. In to je to. Zato se nismo šli teh stvari.
Sedaj pa sem nabavil TOTAL TV (tudi POP in A kanal) pa mi je OK. Za HRT 1-3 bom pa pripel še eno navadno anteno, saj s tem pa tudi v dolinah ni težav.
tony10
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Sep 2007, 00:13

Odgovor Napisal/-a tony10 »

jst tud mislim, da si oglej TotalTV ponudbo, je ziher cenej pa več vsega dobiš. Edin mau bo problem na 3-4 TV imet Total. Zato bi pa skoraj rabil navadne antene :?
TOTAL TV is good but...
ALES1
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Sep 2007, 22:55

Odgovor Napisal/-a ALES1 »

Pred leti sem imel tako izveden antenski sistem s hriba, v dolžini malo manj kot 100m. Ker v teh časih ni bilo posebnih kablov za v zemljo, sem uporabil navadni koaksialec, ki pa je lepo služil namenu do upokojitve; pred nekaj leti. Antenske signale sem pred vhodom v kabel ojačal z malošumnim antenskim ojačevalnikom Elrad TKO2074, ki je imel ojačanja nekje okoli 27dB. In je šlo.
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

250 metrov kabla ni nič. En mali blokec. Res da je to veja v enem kosu vendar ne vidim nobenega problema.Naredi se kot nekakšno skupinsko antensko napravo (220 VOLTOV pri antenah) z dobrim močnostnim frštekarjem. Za kabel pa uporabiti bakrenega za zemljo obvezno s petroželejem in to v enem kosu lahko saj je na bobnu 500 metrov neprekinjenega (860 MHz je 16,6 dB/100 m) ..glej http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/373
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori