Problem s DVB-C TV-kartico

Vse o gledanju satelitske televizije preko PC
Odgovori
Maja
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Avg 2007, 13:33

Problem s DVB-C TV-kartico

Odgovor Napisal/-a Maja »

Digitalno televizijo imam preko Triere, ki podpira DVB-C signal. Preko set-up-box delujejo vsi kanali. Problem je s dvb-c kartico v računalniku. Ta namreč ne lovi višjih frekvenc (od 500000khz dalje), če je kabel daljši od 2m. Kabel je nov in zlat, tako da ni kriv za slab signal. Krajšega kabla ne morem imeti, zato upam na kakšno drugo rešitev.

Na strani proizvajalca kartice piše, da naj poskusiš s attenuatorjem - slabilnikom. A ne zmanjša to celo signala? Bi rabila mogoče kakšen ojačevalec. In če, katerega? Na strani sem našla samo ojačevalnike na katere se kabel privije. Obstajajo tudi takšni, na katere lahko priključiš navadni antenski kabel (moški/ženski)? Saj bi s pretvornikom tistega v moški oz. ženski priključek spet najverjetneje prišlo do izgube signala.

Ima kdo kašno rešitev?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

In kam je ta pozlačeni kabel priključen ? Kaj nima kartica klasičnega IEC ženskega vtiča? Katere kanale imate v omrežju in kakšne karakteristike glede področja lovljenja ima kartica ?

Glede priključevanja IEC konektorjev na ojačevalnike, ki poznajo le Fkonektorske priključke pa si lahko pomagamo s kvalitetnimi adapterji ki jih enostavne privijemo na vhode ali izhode. Skrajno levo vidite celo kompresijski IEC moški vtič, ki je izredno kompakten. Na ta način ni nikakršnih dodatnih izgub, razen nekaj centov.

Tudi ojačevalec bi bil za vaš primer primeren če ni vzrok v čem drugem. Pošljite kakšen kink o tej kartici. Še boljša bi bila aktivna vtičnica viewtopic.php?t=136

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Maja
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Avg 2007, 13:33

Odgovor Napisal/-a Maja »

Kartica je Terratec cinergy 1200 DVB-C http://tvuk.terratec.net/modules.php?op ... le&sid=218 .

To je signal, ki ga ponuje Mariborski in Ljubljanski kabel. Ker je to digitalna TV je signal na TV-ju super (tudi na računalniku je, na tistih kanalih, ki jih lovi). Analogni signal pa je tudi na TV-ju bolj slab.

V FAQ od kartice piše da je občutljiva na visoke frekvence. Ampak, ko sem jo priključla na 1m dolg kabel je vse v redu delalo, našlo je vse kanale. Tako, da kartica deluje. Ima IEC ženski vtič, ki je povezan direktno na vtič iz stene (IEC moški). Tam sta izhoda za radio in TV. Na izhod za TV pa je priključen še razdelilec, ki razdeli na moški izhod za TV in izhod za internet. Sklepam, da je signal pač prešibek, ker je kartica občutljiva.

Kakšna bi bla torej najboljša izbira? In kam se ta ojačevalec priključi? Ker rabim tudi izhod za internet, se lahko ta razdelilec, ki je trenutno gori, potem prikluči na ojačevalec?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za vas pride nekaj takega v poštev kot je na spodnjem linku.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Menim da bo najbolje da se obrnete na ponudnika.Mislim da ojačvalec ne bo rešil težav. Lahko da je signal za kartico dejansko premočan in da res potrebujete attenuator (variabilni) ????Morda je krivda v delilniku, kablu.
Mimogrede niste mi odgovorili na katerih frekvencah je prisotna vaša DVB-C
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Maja
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Avg 2007, 13:33

Odgovor Napisal/-a Maja »

V sosednji sobi je še ena televizija, ki pa je priključena na drug vhod. Je pa res da je do moje sobe speljan kabel skozi vso stanovanje.

Ampak tudi to ne more biti krivo, (kvečjemu za slab signal analogne televizije, ki je v drugi sobi res boljši) saj sem računalnik probala priklučiti tudi v tej drugi sobi in je bilo isto oz. je delal kanal za kakšni dve sekundi vsake pol minute več. Bistvene razlike pa ni bilo. Torej je krivec lahko samo predolg kabel.

Bom vseeno poskusila z ojačevalcem.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

...od kje je speljan ta vaš kabel? To je bistveno? Ojačevalec ne boste dali meter ali dva pred kartico.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Maja
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Avg 2007, 13:33

Odgovor Napisal/-a Maja »

Torej. Smo v stanovanjskem bloku. Kabli so bili po vsem bloku položeni pred par leti, tako da tam ne more bit težav. V stanovanju pa so starejši.

Blizu vhoda v stanovanje sta v sobi dve vtičnici z izhodom za radio in TV. V tisto bližje vhodu v stanovanje ni priključeno nič, pod njo pa je direktno iz stene izpeljan kratek kabel, ki ima na koncu F-konektor. Na njega je priključen kabel, ki gre skozi dve sobi v mojo, do moje vtičnice (TV, radio, internet). Na drugo vtičnico v prvi sobi pa je priključena le televizija.

Sklepam da moram priključit ojačevalnik na tisto prvo vtičnico kjer ni nič priključeno? Kakšen je sploh priključek na tem ojačevalniku? F-konektor?
Odgovori