Dograditev posameznega kanala k obstoječemu sistemu

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Mitja
Prispevkov: 3
Pridružen: 02 Feb 2007, 19:49

Dograditev posameznega kanala k obstoječemu sistemu

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Pri vas sem kupil klasičen sestav v kateri ni ojačevalcev niti antene primerne za vertikalno polarizacijo. Namreč želim sprejemati kot to uspeva sosedom POP TV na 29 kanalu , ki oddaja s Tdinovega vrha.

Kaj mi priporočate, kaj moram dokupiti?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V tem času vidim da ste že naročili. Dodatni pritrdilec vertikale za antene 10 gamma ne potrebujete. Ker kanalni ojačevalnik ne boste uporabili nad kakšnim drugim ojačevalcem priporočam dvostopenjski kanalni ojačevalnik.Kako uporabimo enostopenjskega pa si preberite tu, http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... c&start=15
kjer med drugim piše kako je dvema kupcema uspešno uspelo osamiti in izboljšati posamezne kanale nad širokopasovnim oojačevalnikom.(K 54 in K 68 )

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Mitja
Prispevkov: 3
Pridružen: 02 Feb 2007, 19:49

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Hvala za odgovore. Prosil bi, če mi pošljete naročilo brez nosilca vertikale in dodate ločilni
člen ter če je potrebno še kaj, po vašem mnenju, tudi ! Prosil bi tudi, če mi lahko dodate skico, kako naj zmontiram vse skupaj (kar sem že nabavil in tisto kar sem zdaj), da bo
delovalo najbolje. Ostale kanale lovim dobro in mislim, da jih ni potrebno ojačati, če pa le,
jih bom naknadno. Ali bom na novi anteni lovil samo POP-TV ali še kaj drugega?

Hvala za vašo pomoč in lep pozdrav !
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Okej!
Bom narisal v "podpori kupcem" in tudi priložil k naročilu.
Kretnico ESVUU, ki ste jo naročili tudi ne potrebujete, ker se vse enostavno poveže preko samega dvostopenjskega kanalnega ojačevalnika. Zato vam jo ne bom poslal, ločilni člen pa bom priložil.
Hvala vam za potrditev naročila.

ps.: v kolikor imate antenski drog debelejši od 42 mm premera, vam moram za anteno 10 gamma poslati poseben adapter za večje drogove.
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/412

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

S tistim, kar že imate doma boste vse skupaj zvezali takole

Slika

...in še za koga drugega najbolj običajna dograditev poljubnega kanala s to razliko od vašega , da je v spodnjem primeru tudi vse ostalo zelo lepo nežno ojačano z mojim dolgoletnim favoritom med ojačevalci ES2q .

Slika

... in če je tisti kanal, ki ga želimo posamično pridružiti ostalim, šibke narave, star malo zaobrnemo in ga priključimo nad širokopasovnim ojačevalnikom.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Mitja
Prispevkov: 3
Pridružen: 02 Feb 2007, 19:49

Pozdravljeni !

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Hvala lepa za navodila ter pomoč. Sem se premislil in bom naknadno naročil še širokopasovni ojačevalec, da bo res vse enakomerno ojačano,
kot ste predlagali ! Vam sporočim kakšen bo rezultat !

Hvala še enkrat, res ste najboljši! :D

Mitja Mali
Odgovori