Obupan, ker ne vem kaj kupiti

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
ratbos12
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Sep 2006, 13:42

Obupan, ker ne vem kaj kupiti

Odgovor Napisal/-a ratbos12 »

Pozdravljeni

Cisto sem ze obupan ker ne vem zakaj se naj odločim.
In sicer nekdo mi ponuja komplet motorjem SG 2100, LNB 0,2 dB in CLARKE TECH 2100 in 90 cm ALU krožnik.
Ali pa komplet z motorjem SaTracer 3 z SiSEqC 1.2 in GoTo X, enojni digitalni LNB, sprejemnik KAON KSF-230 FTA in kovinski krožnik 85.

Kaj mi vi svetujete?

Doma pa ima analogni sprejemnik Morgan'S Denver, ter krožnik 80cm.

Ali naj obdržim krožnik, ter menjam LNB in dodam motor ali pa vzamem celoten komplet.

Te sprejemnike je možno nadgrajevati?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sami se odločite in ne zaupajte nobenemu preveč tudi meni ne .Morda za razliko od ostalih ne obljubljam nikakršnih odpiranj in odklepanj ter programiranj zanimivih programov.
In ko že omenjate tale KAON , uh cele vasi bodo zaradi njega padle v tevenacionalni mrk ko SLO preide na 2.6 ali 7. In močno se dela na tem. Prodajalci že vedo kaj mislim s tem. Pa ni slab sprejemnik kar v redu kot vsak KAON.

Najprej pa res razčistite s seboj kaj sploh od satelitske pričakujete, poglejte kaj je sploh na nebu in se potem lotite nakupa. Brez veze imet limuzino če ni cest.

Trenutnio jaz vsakemu priporočam anteno s tremi legami ali multifokus anteno za 4- 5leg.Sprejemnik pa morda res kakšen KAON ali kakšen KOMBO
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
janja
Prispevkov: 27
Pridružen: 08 Okt 2005, 18:24

Odgovor Napisal/-a janja »

ANTENE napisal/-a: ko SLO preide na 2.6 ali 7.
Glede tega se pa res ni treba "razburjat", originalko itak dobiš "skoraj zastonj", važno je le da sprejemnik podpira viaccess.....
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

janja napisal/-a:
ANTENE napisal/-a: ko SLO preide na 2.6 ali 7.
Glede tega se pa res ni treba "razburjat", originalko itak dobiš "skoraj zastonj", važno je le da sprejemnik podpira viaccess.....
Točno to Janja ampak ni v tem čar za tistih slabih 5.000 sit izdelave kartice, ki traja do onemoglosti, ampak v tem ker te vasi s temi vaščani niso pokrite s signalom in jim ni potrebno plačevati naročnine in jim ne pripada kartica, če pa jim pripada in če podpišejo pogodbo o uporabi takšne kartice, hop ceficelj, evo ga in položnica za naročnino pride že naslednji mesec. Tudi sama RTV ve za takšne "albanske "vasi polne krožnikov pa nič ne more, ker se navsezadnje kot ena zadnjih v evropi še poslužuje sistema, ki dejansko že nekaj let sploh ni kodirni sistem. Vsaj zanesljiv ne.
In kot si dejal važno da je čitalec viaccess , ti sprejemniki po teh piratskih hišah pa so večinoma emulirani FTA . In ko bo prišel čas streznitve in še mimogrede interpelacije in licitacije kulturnih ministrov, žakelj iz katerega se črpa sofinanciranje morda ne bo stal več pokonci.
Ta žakelj bo tudi tokratno ukinjanje I banda na KUMU kar nekaj spraznil. Pri meni se že pozna povečano povpraševanje.

Uh malo smo zalutali :oops: , zdej bo pa član ki tu sprašuje o kompletu samo še bolj obupan. Ampak njega verjetno ne žuli RTV SLO, kakšna NBA pa Discovery , ne ?
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 05 Dec 2006, 23:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ratbos12
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Sep 2006, 13:42

Odgovor Napisal/-a ratbos12 »

Prebral sem da se z DreamBox lahko dobi marsikaj kar obicajni sprejemniek ne zmorejo, je pa cena malo vecja.
Ali pride sploh v postev?

Najbolje je da vzamem rotor in tako sprejemam signale iz vseh satelitov in tako pridobim mnogo programov.

Sprejemnika ki sem omenjal ali sta oba enakovredna ali je eden boljsji od drugega.
Kdo ima boljso programsko podporo?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dreambox ne prodajam več, in če me kdo vpraša kateri sprejemnik ima "dobro" sliko in kateri "dober" zvok brez vsake slabe vesti ponudim tale sprejemnik iz moje ponudbe , ki je tudi najcenejši http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/364 Res ima to dvoje v redu, podpira pa motor bolje kot Dreambox.
O dodatni programski podpori sprejemnikov bo pa potrebno spraševati drugje oz. pri prodajalcih ki to ponujajo poleg običajnih lastnosti sprejemnika. O teh stvareh na moji strani , v kolikor so zakonsko prepovedane, ne širimo vesti.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ratbos12
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Sep 2006, 13:42

Odgovor Napisal/-a ratbos12 »

V kolikor si prav predstavljam je razlika med KAON in CT v tem da KAON nima možnosti vgradnje modulov za gledanje plačljivih programov.

še je kaka druga tehnična ali bistvena razlika

Krožnik je boljše da je ALU vrjetno je lažji in boljše za motor?
Je možno da moj stari krožnik obdržim velikost je 80cm? Ali je boljše 90cm?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tale tabla na kateri se pogovarjava je podaljšek moje trgovine, kjer imajo vsi posamični KAONI možnost modulov. Kaj imate z drugimi prodajalci me ne zanima torej tu http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... 26_225_228 imate možnost nakupa takšnega sprejemnika, ki omogoča vstavljanje modulov.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ratbos12
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Sep 2006, 13:42

Odgovor Napisal/-a ratbos12 »

ratbos12 napisal/-a: Krožnik je boljše da je ALU vrjetno je lažji in boljše za motor?
Je možno da moj stari krožnik obdržim velikost je 80cm? Ali je boljše 90cm?
Kaj menite?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Brezvezen nakup rotorja če ne bo vsaj 100 cm antena. Tu imate nekaj kompletov http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ath/34_122
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ratbos12
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Sep 2006, 13:42

Odgovor Napisal/-a ratbos12 »

Po vsem premljevanjih mislim da bi bilo najboljsa varianta nakup sledecega http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/194

Ali pa enaki sestav le da je sprejemnik tale http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/379 ki ze ima vgrajen en dekodirni modul.

KAJ MENITE?
Tako bi se dalo spremljati mnogo stvari in bi bil mir.

Tako bom dobil tudi satelit AMOS, kaj pa je mozno spremljati na amosu?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Cenovno je s zadnjim sprejemnikom ugodnejša (že vgrajen čitalec) , vendar pa CT nimam predvidenega v vrtljivih sistemih, ker ga ne programiram za posamične satelitske lege..
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
ratbos12
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Sep 2006, 13:42

Odgovor Napisal/-a ratbos12 »

Mislim sem ce kdaj bo treba uporabit kartico jo lahko kar vtaknem brez nakupa CAM modula.
Drugo pa kako tezko pa bi bilo zame nastaviti tega CT da bi deloval?
Ga bi lahko vi?
Vem da ga nimate v kompletu pa vendarle kaksna bi bila cena kompleta s tem sprejemnikom?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne grem ga programirat za vrtljivo verzijo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
kokol
Prispevkov: 4
Pridružen: 24 Sep 2006, 15:53
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kokol »

ANTENE napisal/-a:Brezvezen nakup rotorja če ne bo vsaj 100 cm antena. Tu imate nekaj kompletov http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ath/34_122
Zakaj je brezvezen nakup rotorja?
Kaj tiste standardne 85cm ne deluje dobro z rotorjem?
Ali tiste 100cm bi se kaj poznalo da bi pridobil več programov in ostrejše slike?
Lahko kaj poveste več o tem.

Hvala in Lep pozdrav
Odgovori