Kdo, kje in kaj se gleda v DVB-T v SLO?

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Upam da kdo ima kakšno informacijo o tem. Se pa spomnim da sem pred leti v tem kraju na enem objektu uredil klasičen HRT analogni signal tam nekje z juga. Predvidevam da je bila to Učka in če je tudi sevanje Digitalne antene v to smer bi moralo s kakšno dobro anteno iti. Ali pač ne. V teh krajih je kar dosti antenarjev in ni vrag da kdo že ni poskušal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Odgovor Napisal/-a mokis »

Z 26.10.2006 so žačeli uradno oddajati preko DVB-T tudi Avstrijci.
Oddajajo na kanalu 69.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

S katerega oddajnika ? Dobrač ?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Odgovor Napisal/-a mokis »

Ja z Dobrača, pa za tiste s štajerske s Schoeckla.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dobrač s svojim analognim (pazi govorim o analognem ne DVB-T)oddajanjem pokriva doberšen del Slovenije.Pri nas na Dolenjskem je v legah ki so odprte proti naši tromeji ITA/AUS/SLO sprejem ne dober temveč skoraj odličen. Marsikje je do izgradnje suhokrajinskih in ostalodolenjskih pretvornikov in oddajnika na Gorjancih bila ORF 1 na svojem znamenitem KANALU 10 in dvojka na UHF edini nadomestek naši nacionalni TV , krajem ki niso bili pokriti z našim signalom.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Odgovor Napisal/-a mokis »

Več informacij ( v kolikor kdo razume nemško ) je na strani www.dvb-t.at na tej strani imajo tudi zemljevid pokritosti Avstrije z dvb-t signalom.
DAREDEVIL
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Nov 2006, 13:16

Odgovor Napisal/-a DAREDEVIL »

Pozdravljeni g. Zupančič!
Zanimajo me možnosti sprejema DVBT iz Novega mesta - Mirana Jarca.
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Gospod Daredevil, čeprav nam tisti porodnišnični kompleks pri analogni dela težave pri HRT (duhovi na sliki) pa bi glede na to da DVB-T refleksije odpravlja, oziroma jih v določenih pogojih celo izkorišča in da je za odličen sprejem potrebno 30 % manj moči in da samo 500 metrov JV pri šoli lepih spominov , član te Table zelo v redu lovi DVB-T na 27 kanalu, bi moralo funkcionirati.
Tako se dogovorimo.Od 15 t.m.dalje me pokličite , oborožil se bom s primerno opremo , sprejemnike imam kvalitetne, anten še več, pa pridem pa opravim temeljite meritve .Velja ? če ne bo delalo pa da ne boste ostali praznih rok montirava Lastovko, če ni spodnja zelena hiša previsoka

ps. Glasbena RIZ in EI Niš še delata ?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
thompson007
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Feb 2006, 21:01

BOROVNICA

Odgovor Napisal/-a thompson007 »

Učka:
(H-polarizacija) 2500 W 28 UHF 530.00 MHz
Istra (osim sjevernog dijela) - Rijeka - Kvarner

Res se interesiram ce je mozno sprejemati DVB T signal v Borovnici, oz. pri nas doma. Stanje je tako, da na Pokojiscu, ki je nad nami dobijo cisto sliko analognega kanala HRT1,2... Zanimam se zato, ker bi imel prek DVB T HRT1,2 hrvaski RTL, Nov@ TV in Nit. Trenutno imam HRT1,2 preko telemacha...sem jim pisal da vkljucijo nove...in pravijo da nimajo zelje po vkljucevanju novih programov...potem pa cez 1 tedn vklopijo cisto en x-y kanal...(smesno-cudno). Mislim da je moja ugotovitev taka...da hrvaski RTL ina zelo kvalitetne filme...in ce ga uvrstijo v programsko shemo...Kdo bo potem placeval dodatno za gledanje HBO?!? Hehe

Torej kaj nam je storiti?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
DAREDEVIL
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Nov 2006, 13:16

Odgovor Napisal/-a DAREDEVIL »

Hvala. Se pravi azimuta porodnišnica in nekje predjamski grad sta pomembna.
To pomeni, da dobim poleg sedanjih H programov (analogne kvalitete) le še TV Nova? Hm.
Verjetno bi bila Lastovka prava odločitev, saj je bila sosedova zelena hiša vedno nizka.
Bom pa res po Martinovem poklical.

PS: Za EI Niš pa ne vem če še dela, čeprav je proti Bg dandanes še veliko reklam-propadajočih napisov na 'počivalištima'. Glede glasbene RIZ pa ne vem nič (??).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Glede na to da se intenzivno dela na posodobitvi dolenjske LASTOVKE in da tehnikalije stanejo še manj kot za DVB-T, in da z njo rešiva še problem izboljšanja dosedanjih analognih trdinovih frekvenc tu ni kaj razmišljati
Bom pa vseeno opravil preizkus DVB-T na obstoječem sistemu, ker antenski sistem, ki ga seveda poznam :wink: že sedaj omogoča sprejem DVB-T , samo sprejemnik vključimo vmes med TV in antenskim izhodom.


PS. V 70 letih je obstajal gramofon Gerar ali nekaj podobnega in ne vem od kje mi misel in asocijacija na to da so ga sestavljali v zagrebškem RIZU (morda gorenje? ) in da sem ga videl še v času preden so belemu marshallu odrezali nogo, v vaši diskoteki . Ei nišev pa je bil tisti čuveni audio tuner ali "risiver" ki me tudi asocira na vašo tedanjo vrhunsko tehniko...
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

A vam je uspelo pri sprejemu dvb signala na kanalu 27(ulica Mirana Jarca). V šmihelu deluje brez težav.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nisem še utegnil, delam pa v naslednjih dneh blok na Drski , kjer bom TV 3 in NOVO v digitalni obliki spustil po nadstropjih .Še prej seveda moram signal dobiti.Ampak glede na to , da sem sistem lani postavil na novo in da se kot (kot kot geometrijski pojem :lol: ) za zagreb še lepše razpira kot :wink: je to pri vas mislim , da razen plačila ne bo težav.Je pa sorazmerno podobna situacija. Poročam
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
matjaz.r.
Prispevkov: 3
Pridružen: 02 Dec 2006, 14:05

Odgovor Napisal/-a matjaz.r. »

l.p
sem iz okolice Kopra in me zanima kako izboljšati sprejem DVBT-ja
Primer:
določene kanale lovim brezhibno 64 H Piancavallo
ne morem pa dobiti recimo 36H Piancavallo

hvala za kakšen nasvet
Odgovori