Kaj potrebujem za klasični antenski sistem?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

Kaj potrebujem za klasični antenski sistem?

Odgovor Napisal/-a Kupec »

Spostovani!
Pred casom sva govorila po telefonu in ste mi dejali, da zaradi oddaljenosti ter nizke cene investicije ne morete opraviti ogleda lokacije in montaze anten, lahko pa mi svetujete pri izboru primernih anten, ojačevalnikov, … ter material tudi priskrbite.

Prilagam sliko sosedove hiše, lokacija Dolenjska , okolica Muljave. Sama fotografija je posneta v smeri jug-sever . Upam, da vam bo to zadostovalo za ugotovitev, iz katerih oddajnikov se sprejema signal, tu mislim predvsem na POP TV, ki je najbolj problematicen. Sosednje mi na zalost niso znali povedati na katerih kanalih se nahaja kasen program : »je majster nastavil« in to je vse kar vedo. Tega majstra pa sedaj ni nikakor mogoce dobiti.

Skratka na tej lokaciji bi zaenkrat zelel sprejemati:
SLO1,
SLO2,
POP TV,
Kanal A.

Prosim, ce mi lahko poveste katere antene in ostalo opremo potrebujem, na katerih kanalih bo najboljsi sprejem posameznega programa ter kako bi opremo lahko prevzel.

Hvala za odgovor in Lep pozdrav,

Slika
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Variant pri vas je kar nekaj vi se morate pač odločiti. Vsaka prinaša rešitev, lahko pa tudi kaj nezaželjenega sktriva kar pa takole ne moremo napovedati.
Po vsem tem kar vidim na tej sliki gre pri vas za oddajnik na Krvavcu s katerega sprejemata ena UHF in VHF antena vse kar ste našteli + TV 3, ki jo ne omenjate. Tudi smeritev se glede na vašo lokacijo pokriva (satelit proti jugu, anteni proti severu).VHF antena je za SLO 1, UHF za ostale in ker je znano da je POP TV na Krvavcu bistveno slabši od ostalih , mora biti antena takšna da je kar precej živahna okrog kanala 58 zato vam predlagam iz svoje ponudbe anteno BLU 920, http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/363 če se vam pa zdi predraga pa izberite katerokoli izmed ostalih UHF anten za kanale od 21-69 (Threestar ali BLU 420) http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... h/59_60_61

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
msrajn

Odgovor Napisal/-a msrajn »

Živijo!

Mene pa zanima, kaj bi potreboval za združitev dveh anten in sprejem dveh TV? Zanima me tudi ojačitev signala Pop TV (Pohorje).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj je to tista kombinacija z Bočem, o kateri me vsak dan kakšen klic doleti?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
msrajn

Odgovor Napisal/-a msrajn »

Ne
msrajn

Odgovor Napisal/-a msrajn »

Sprejemam naštete programe, v oklepaju sem napisal ocene sprejema. Uporabljam VHF anteno (smrečica) ter UHF anteno. Za združitev signalov iz obeh anten uporabljam navaden narobe obrnjen delilnik. Zanima me predvsem, če obstaja kakšen pravi združevalnik za anteni ter ojačanje pop TV.

SLO 1 – 182 MHz (4) v ozadju se rahlo vidi ORF 1
SLO 2 – 751 MHz (3)
POP TV – 775 MHz (3)
ORF 1 – 189 MHz (4)
ORF 2 – 487 MHz (5)
ATV+ - 511 MHz (5)
TV2 – 671 MHz (3)
M1 – 223 Mhz (3)
RTL KLUB – 750 MHZ (3)
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tu sem odgovoril viewtopic.php?p=1432#1432
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Marsikakšna zgodba, ki se začne na tej tabli se konča ne da bi zanjo ostali zvedeli. Tokrat v poševnem tisku objavljam epismo kupca , ki je začel to temo s tisto sličico :

Pozdravljeni!
Stvari, ki sem jih narocil sem res dobil ze naslednji dan, vendar sem jih utegnil namestiti sele med minulimi prazniki. Moram reci, da je VSE tako kot mora biti.

Komponente so kakovostne, do zadnjega konektorja in enostavne za montazo – tudi za ne tako vescega uporabnika.
Izbrana kombinacija se je izkazala za odlicno; UHF antena ThreeStar s predojacevalnikom AMO 45 je spravila POP TV na zavidljivo raven, ostali programi pa so tako B.P.. Antena ThreeStar ima eno »dobro« lastnost pred BLU 920, ki sem jo sicer mislil izbrati in to je njena dolzina. Anteno sem namrec uspel namestiti v spico POD streho, kar je bilo zlasti vsec moji lepsi polovici, pa tudi sam mislim, da ogromni zunanji antenski drogovi hiso prav pogrsajo.
Ce sedaj pogledam nazaj sem prav zadovoljen, da nisem uspel priklicati nobenega »majstra« in, da sem zadevo z VASO pomocjo sam namestil!
Se enkrat hvala!

Kupec se je po vsem tem kar smo zgoraj govorili torej odločil za naslednje:(morda je samo kakšna spojka preveč :wink: ampak v bistvu je preenetljivo dobro zadel kaj rabi )

1 x Adapter (antenski vti) Ff/IECf AD 001
2 x Konektor IEC kotni KK 05-moki KO 010
2 x Konektor IEC kotni KK 04-enski KO 011
3 x Adapter Ff/ Ff (F spojka) SP 003
1 x Delilnik dvovejni s prehodom 12V DA 004
1 x Usmernik AM100N NA 001
1 x Vevhodni antenski ojaevalnik MAO36 OA 005
1 x Antenski maloumni ojaevalnik AMO 45 OA 001
1 x VHF antena VF-12 LOG AZ 006
1 x UHF antena ThreeStar AZ 005
2 x Adapter (antenski vti) Ff/IECm AD 003
6 x Konektor F navojni za kabel Quadro KF 003
1 x No za snemanje izolacije-univerzalni SI 001
30 x Koaksialni kabel Quadro RG6U SAT KK 003

Okrog tega izbora in njegovega komentarja pa še moj dodatek, da kljub temu da je zadovoljen z izbiro UHF antene, bi lahko namesto te , ki jo je sedaj naročil morda še bolje izbral italijansko BLU 420 , ki je celo manj obsežna v kolikor gre za podstrešno montažo in pa zadnje predojačevalce MPO 45 AF (takrat jih še nisem imel nastavljenih v trgovini) Je pa ta moj dodatek nekaj tisoč dražji, tako da se je verjetno res pravilno odločil, sploh ker vse skupaj kot pravi funkcionira .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori