Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kot že v zgornjih odgovorih, tudi vam v prvi vrsti priporočam zunanjo vsesmerno FM strešno anteno (ta je seveda lahko montirana tudi na podstrehi). Signale s te antene potem s kretnico LLC združimo nekje, kjer se kabli prvič srečajo s signali kabelske TV, in potem vse skupaj prenašamo po enem kablu do vseh sob. Predvidevam, da tam že imate ustrezne razdružilnike ali selektivne kretniške vtičnice(TV, RA) na katere potem ločeno priklučite TV in FM aparate. Če bi vseeno poskušali s sobnimi antenami, potem je lahko navsezadnje tudi kakšna takšna antena kot je ta FM dipol
fm-dipol-radijska-antena-sobna-transparent.jpeg
Nekateri so zelo zadovoljni tudi s temi sobnimi rešitvami, vendar jaz prisegam in priporočam zunanjo (pod)strešno anteno
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

zanima me, katero anteno svetujete za uporabo v bloku, in sicer zlasti za radio, morda pa tudi hkrati za TV.

Stanujem v stanovanju na Fužinah v Ljubljani. Iz stanovanja neposredno vidim oddajnik na Krvavcu. Anteno bi rad postavil ob radio ali TV, za omaro ali na balkon (tj. v zastekljeno ložo s steno levo in desno). V zadnjem primeru bi bil kabel dolg preko 10 do 15m. Aktivne antene z napajanjem ne želim uporabiti. Upam, da bi bila dovolj kakšna antena, ki bi jo preprosto pripel za lesen del stene na balkonu. Pripravljen sem poskusiti s preprostejšo anteno in po potrebi kupiti novo, če osnovna ne bo zadoščala.

Doslej sem imel priključek za (analogen) radio na Telemachu, pred dnevi pa so ga ukinili. S kvaliteto signala sem bil zadovoljen. Začasno sem si postavil 1,5m dolgo žico na notranjo stran balkona, vendar je v signalu čutiti nekaj šuma in popačenja.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar se tiče radijske antene si preberite vse prejšnje pogovore, v zvezi TV antene pa glede na to, da želite zgolj mehansko reševanje sprejema pa je izključno na vas , katera TV antena vam ustreza. TV antene si lahko ogledate na tej strani >>.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

stanujem v središču Ljubljane v železobetonskem bloku precej nizko. Na Telemachu so nehali po kablu prenašati radijski FM signal. Zadevo sem poskusil nadomestiti s sobno anteno Renkforce, ki naj bi imela ojačenje 25 dB. Anteno sem vrnil, ker je bilo več šumenja kot signala. Zanima me, ali bi vaša dipolna antena delovala bolje, odnosno, če ne bi, ali jo je možno po nakupu vrniti.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Veliko sobnih anten sploh ni primernih za RA frekvence, ker jih imajo porezane. In ojačanja pri radijskih frekvencah večkrat sploh ne smemo izvesti.
V kolikor ste imeli res radijsko sobno anteno a ta pri vas ni delovala, potem je pri vas rešitev oziroma naslednji korak, nakup in inštaliranje zunanje FM antene. In to ne rabite postavit na streho, temveč to lahko montirate tudi nekam na fasado ali diskretno na balkon ali ložo ipd... Za to pa potrebujete kakšen nosilec recimo TALE.
Izposojamo pa ne, oziroma na testiranja izdelkov ne pošiljamo, sploh pa ne artikle pri katerih že v naprej vemo da nikoli ni nič narobe z njimi, temveč vedno je vzrok nedelovanja na slabi montaži ali pa neprimernim razmeram na kupčevem naslovu. Kadar je kdo okrog tega negotov mu priporočam da se obrne na lokalnega monterja.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a gost »

V kopalnici sredi bloka imam priključen avtoradio ki sedaj, ko je kabelski
operater Telemach ukinil analogni RA signal, skoraj ne lovi več nobene postaje.
S kakšno anteno ali na kakšen način se da ojačati signal oziroma kako izboljšati sprejem?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ukinitev FM radijskih programov v Telemach kabelski shemi

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi vi si poglejte prejšnje poste. Pri vas gre še za eno specifiko in sicer, da ste verjetno kar precej signalno zaprti. Jaz vidim rešitev v postavitvi neke radijske antene na balkonu ali prostoru , ki je bolj odprt in s signali pokrit kot kopalnica in združitev preko zgoraj omenjene kretnice na obstoječi kabelski sistem.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori