Ojačevalnik TERRA HS013 za DVB-T ?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Ojačevalnik TERRA HS013 za DVB-T ?

Odgovor Napisal/-a mokis »

zanima me če funkcionira predojačevalnik AMO 45 z ojačevalnikom TERRA HS013 ter če funkcionira dobro z DVB-T sprejemniki ki napajajo anteno z 5V.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

HS 013 ima lasten usmernik in 5 V ne potrebuje, preko njega pa lahko priključimo in napajamo seveda AMO 45. Ali je to najboljša za DVB-T ????
Najboljše je dobra antena, kakšna BLU brez vsakih ojačevalcev in solidno oddajanje z oddajnika.
Jaz bi za ojačevalec v vašem primeru pustil samo AMO 45 in če še to ne bi bilo v redu bi začel z dodajanji šumov, pardon ojačevalcev. HS 013 naj bi poskrbel za zgube v vodih.

Vsak ima svoje favorite in pri meni to ni antena threestar ampak ena izmed BLU in ojaševalec serije MAP ali ES/ Q ..

In ne se preveč obremenjevat s tistimi 5V, rabimo jih 12
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Odgovor Napisal/-a mokis »

Kateri ojačevalec pa vi priporočate ( za napajanje predojačevalca in da ima vsaj 20 dB ojačitve - doma imam namreč en noname 20dB ojačevalec in je preslab za stabilno sliko)
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Fraccaro ES 2/Q ali MAP 501,MAP 204 navsezadnje tudi HS 013 ampak čimbližje anteni . Pretirano ojačanje pri DVB-T ni najbolje, včasih brez njega ne gre , včasih s pretiranim ne gre. Pdvisno če se v okolju pojavlja kakšen močan DVB-T signal potem sploh nastopijo težave.

Težko je tako napovedovat .Mislim da je dosti bolje ugotovit optimalni položaj antene (četudi cilja v drugo smer kot je oddajnik) Izbira antene je zelo pomembna in da je če rabimo samo določene kanale le-ta pasovna (ali 5 ali samo 4 BAND)
tudi tisti samostojni predojačevalniki fraccaro, ki jih imam v trgovini znajo v kombinaciji s BLU anteno in čim bližje anteni delovati zelo dobro.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Odgovor Napisal/-a mokis »

Zanima me ali igra kakšno vlogo pozicija ojačevalca. Ali se pozna razlika v ojačitvi če ojačevalec (navaden ojačevalec brez napajanja predojačevalca) priklopiš blizu antena oz blizu TV sprejemnika ?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tu na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=294 sem že enkrat pisal o tem kje naj bo ojačevalec morda na kratko še enkrat ponovim, da mora bit ojačevalec čim bližje anteni ali neposredno v njej oziroma pred elementom, ki slabi oz.kvari signal. Tako pri kabelski dodajamo hišne ojačevalnike tik pred delitvijo v vašem primeru pa ga moramo spraviti na mesto kjer bo od anten do mesta ojačevalca bilo čimmanj kabla ki je v tem primeru tisti element ki signal kvari v razmerju signal/šum ki je pa največji sovražnik ojačevalcev .In v primeru ko ga priključimo na koncu kabla tik pred TV , ojačevalec poleg signala ojača povišan spremljajoči šum, ki ga je ustvaril kabel.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori