Ojačevalec

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
alex007
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Avg 2006, 10:49
Kraj: Sevnica

Ojačevalec

Odgovor Napisal/-a alex007 »

Rabil bi ojačevalec s tremi vhodi 2 krat UHF in enkrat VHF. V vaši spletni trgovini sem zasledil ojačevalec MAO36, ki pa ima na samo enem UHF vhodu možnost napajanja predojačevalca, kar pa ne zadostuje mojim potrebam, namreč jaz bi potreboval tak ojačevalec, ki bi imel na obeh UHF vhodih možnost napajanja predojačevalcev. Zanima me če se da dobiti tak ojačevalec.

LP Sandi
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Variant je kar nekaj , moral bi vedeti kakj imate v mislih nad vhodom in predvsem zakaj.
Najlepša rešitev je ponavadi v obliki dodatnega usmernika ali pa napajnje uredimo z napajalno kretnico. Preberi TU in oglej si jo dol

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
alex007
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Avg 2006, 10:49
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a alex007 »

Pred enim mesecem sem pisal, da rabim ojačevalec kot je zgoraj opisano.
Do sedaj smo še na obstoječem ojačevalniku za silo še nekaj lahko gledali, toda sedaj je ojačevalec popolnoma odpovedal.Rabil bi takega kot je na spodnji sliki.

Slika[/img]


Tukaj je še stran od proizvajalca:

http://www.fracarro.com/FRACARRO/en-GB/ ... RiZA%3d%3d

Mojstera, ki nam je ta sistem delal, ni mogoče doklicati.
Zanima me, če ga lahko vi nabavite in kakšna bi bila cena.

LP Sandi
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

J serijo ne morem več dobit ker jo ne delajo več, je pa možno naročiti popolnoma enakega samo da so namesto F konektorjev priklopi navadni se pravi olupiš in z izvijačem priklopiš. Oznaka EK6R12345U. Cena z DDV in brez prevoznine mi -vi je 17.990 sit z DDV.

Lahko pa naročite MA 036 In v kolikor morate ločiti dve anteni posamično na 4 in 5 band dodamo še primerno kretnico nad UHF vhod. In kaj ste imeli priključeno na 4 in 5 pas na ojačevalcu. Katere kanale ?

Evo na sličici pa eden izmed polnoletnih (dobesedno) teh res evergreen ojačevalcev EK6R in še vedno dela kot da bi bil včraj narejen.


Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
alex007
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Avg 2006, 10:49
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a alex007 »

Na spodnji sliki sem skiciral kako je naš sistem narejen in sedaj me zanima vaše mnenje kako in s čim bi lahko nadomestil uničen ojačevalnik.

Slika

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tako kot sem rekel možnosti je kar nekaj, ni pa rečeno da je hrom samo ojačevalec o katerem govorimo.
Ta EK ki ga prej omenjam je isti kot vaš , samo da bo potrebno poskrbet za napajanje proti antenam. Nekje sem narisal podobno situacijo s MAO36 tudi ta bi pasal celo bolj zaseden bi bil (poglejte si spodej vhode).
še boljši od tega bi bil MA O44 z lastnim napajanjem. pri slednjih dveh , ki sta sorazmerno bolj privita je vprašanje kako bo vse skupej klapalo, ker imate nad ojačevalcem kar precej ojačano.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Podobna tema oz. ojačevalec na viewtopic.php?p=1638#1638
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
kolesar
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Jan 2007, 07:33

Nakup ojačevalnika

Odgovor Napisal/-a kolesar »

Lepo pozdravljen. Imel bi eno vprašanje? Doma sem iz okolice Naklega na Gorenjskem. Antenski sistem je star približno 15 let. Antene imam dve eno UHF in eno VHF. UHF antena je obrnjena proti krimu, ker Krvavca ne vidim dobro oziroma moti ga manjša vzpetina, ki je od hiše oddaljena približno 150 m in visoka 60-80 m. VHF pa je obrnjena proti Jesenicam vsaj mislim nanjo lovimORF1 na 10 kanalu in slika je ok. Na UHF anteno pa lovim :
SLO1 OCENA 5
SLO2 OCENA 4
POP OCENA 4
KANAL A OCENA 4
Anteni sta speljani v običajno kretnico iz kretnice pa gre na napajalni usmernik od tam pa v TV.
Sedaj me pa zanima tole:
Dam vse kar imam sedaj stran razen anten katere mislim da so še dobre saj niso zunaj so pod streho. Pri vas sem nabavil http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/143
in še eno UHF anteno katero bi obrnil proti Krvavcu da bi probal loviti TV3 na 68 kanalu saj mislim da je na tem kanalu. A mislite da bom imel kaj uspeha, ker do sedaj mislim da je bilo vse brez ojačevalcev. Vprašal bi pa še če ne bo uspeha ali se da montirat še kakšen predojačevalec za 68 kanal.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Najboljše bo tudi antene zamenjat in kabel, če ne drugega boste imeli lahko probleme z nadevanjem konektorjev in vklopv kabla v F ženske kontakte.

Montaže se lotite na naslednji način ( v kolikor je to seveda izvedljivo):

- priključite dobro anteno za UHF in popolnoma na suho brez vsakega ojačevalnika poiščite najidealnejše mesto za sprejem najvišje frekvence to je kanala 68 (TV 3) s Krvavca. Nižji nivoji signala so za naš vid občutljivejši za vsako spremembo (razliko v sliki med 35 dB in 50 dB, kolikor predvidevam da imate vi), naše oko že izrazito zaznava, medtem ko razliko med 70 in 80 na monitorju skorajda ne zaznamo. Vsaj v jakosti sprejema ne. Pa tudi morebitne (beri prepogoste) preobilne svinjarije, ki jo prinaša ojačanje ni zaznati pri ciljanju brez ojačanja.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori