Širokopasovna antena za DVB-T

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
JureK
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Feb 2018, 11:59
Kontakt:

Širokopasovna antena za DVB-T

Odgovor Napisal/-a JureK »

Zdravo,

na podstrešju imam eno veliko širokopasovno anteno (nekaj v tem smislu)

Slika

in sem jo uporabljal za radio, sedaj pa sem nanjo priklopil TV.
Sem iz okolice Mirne na Dolenjskem in lovim slovenske kanale in hrvaške.
Težava se pojavi, da včasih je slika kristalna, včasih popolnoma negledljiva. Hrvaški kanali večinoma zelo slabi.

Kaj mi priporočate? Zgolj dokup kakšnega ojačevalca tipa AFI313T, ali menjava antene skupaj z ojačevalcem? Katere antene?
Moja želja je, da antena ostane na podstrešju, ker mi že tako ali tako strele prepogosto sekajo v hišo ali njeno bližino :evil:

Hvala vnaprej!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Širokopasovna antena za DVB-T

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Če imate takšno anteno kot je na vaši sliki potem ta res ni najbolj primerna , saj UHF DVB-T področje, ki je prisotno v Sloveniji, lovi le nekaj prvih malih špic , ostalo je VHF, ki ga mi nimamo in pa radijski DAB za katerega pa je potrebno anteno zasukati v vertikalo. Bolja bi že bila https://www.antene-zupancic.si/dvb-ante ... p-988.html ali pa še katera zmogljivejša ala P-43 z ojačevalnikom ali podobno
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
JureK
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Feb 2018, 11:59
Kontakt:

Re: Širokopasovna antena za DVB-T

Odgovor Napisal/-a JureK »

Hvala za odgovor:

ravno sem sredi naročanja, pa bi prosil še eno informacijo:
če vzamem P-43 + AM100 adapter, koliko F konektorje (https://www.antene-zupancic.si/samozate ... -1019.html) potrebujem?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Širokopasovna antena za DVB-T

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

1 ali pa nobenega. Namreč k anteni je že priložen navadni F konektor. Če želite in če imate kabel običajne velikost 7 mm potem pa si lahko za antenski priklop privoščite samozateznega. Pri usmerniku AM100 ne potrebujete F konektorjev, priporočam pa, da zamenjate TV vtič, če imate sedaj kakšnega takšnega plastičnega s kvalitetnim kovinskim IEC moškim vtičem. Ti vtiči so hudo važni pri kvaliteti digitalne TV.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
JureK
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Feb 2018, 11:59
Kontakt:

Re: Širokopasovna antena za DVB-T

Odgovor Napisal/-a JureK »

Zmontirano, dela ko šus, dobim celo nekaj več hrvaških kanalov (HRT3,4,etc).


Mi je pa zanimivo, da če nimam vžganega ojačevalca, sedaj lovi celo slabše kot prejšnja 'radijska' antena. Čisto iz firbca, je kakšen razlog za to? Ko sem v prvem postu nalimal anteno, kakršno naj bi imel, je dejansko taka, da vsa 'krila' (al kako bi poimenoval te štrleče palice) so pri meni zelo dolga (najmanj toliko, kot pri pri prvem postu najdaljša - tista pri drogu).
Kakorkoli, še enkrat hvala za nasvet.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Širokopasovna antena za DVB-T

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tisto kar vi ugašate ni ojačevalnik ampak napajalnik. Ojačevalnik smo vstavili v anteno. Slednji se, če ni napajan z enosmernim tokom iz napajalnika, s svojimi aktivnimi elektronskimi elementi, obnaša kot ovira za prehod signala.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori