Izbor TV antene za podstrešje

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Izbor TV antene za podstrešje

Odgovor Napisal/-a gost »

Lokacija: okolica Velenja (južno), smo na vzpetini in imamo po mojem mnenju kar dobro odprt pogled v smeri Boča (cca 103°) ali Sljemena- Zagreb (cca 126°).

Trenutno stanje: na strehi je aktivna stara antena cca 14 let. Mislim, da je Iskrina, dolžine cca 120cm, nekaj v stilu modela P-3235.

Antena je usmerjena na Boč. Z njo dobimo vse slovenske kanale in tudi hrvaške kanale. Dogaja se da sliko občasno kocka ko se pelje kakšen avto mimo. Drugače deluje dobro.
Želja je, da bi se znebil antene s strehe in bi jo montiral na podstreho. Streha je pokrita z Bramacovimi strešniki.
Delovanje antene pod streho že testiram in sem uporabil kar eno staro anteno cca 14 let. Mislim, da je Inglarjeva, dolžine cca 120cm, mogoče, da je tip 4591 (glede na dolžino). Je pa »mreža« na anteni že zarjavela.

Anteno sem prvo obrnil na Boč (cca 103°). Slovenski programi so bili dobri, pri hrvaških pa sem izgubil kanal 48 (Hrt3, HRT4, RTL 2, Doma TV). Zato sem obrnil anteno v smer Sljemena (cca 126°). Slovenski programi so še vedno dobri, nazaj sem dobil tudi hrvaški kanal 48. To že testiram cca 1 mesec. Deluje dobro, edino hrvaški kanal 48 občasno kocka ali zgublja signal.

Pri uporabi Iskrine ali Inglarjeve antene uporabljam antenski ojačevalnik (znamke ne poznam), ki je napajan preko antenskega kabla.

Želja je, da bi nadomestil testirano Inglarjevo anteno pod streho z neko močnejšo, boljšo, manj občutljivo na delovanje motenj… in da bi antena ostala delovati na podstrešju.

Katero anteno priporočate oz. kaj vse bi moral zamenjati še poleg antene?

Hvala in LP,
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Izbor TV antene za podstrešje

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Težko napovedati kaj je za vas najboljše. Dražjo anteno oziroma sestav boste vzeli večja verjetnost je da bo zadeva funkcionirala. Morda bi kar predlagal SIGMO 9 HD PWR z aktivnim dipolom ali pa kaj drugega v cenovnem razredu nad 50 EUR
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Izbor TV antene za podstrešje

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za odgovor.
Ali Sigma 9 HD PWR tudi potrebuje antenski ojačevalnik in usmernik ali samo usmernik?
Hvala in LP,
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Izbor TV antene za podstrešje

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Samo usmernik.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Izbor TV antene za podstrešje

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanima me sledeče- ali je možno (priporočljivo) montirati zemeljsko DVB-T anteno na podstrešje, kjer so gips plošče, izolacija ter strešniki Bramac? Bi bil sprejem signala zadovoljiv?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Izbor TV antene za podstrešje

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

če je signala dovolj potem je spodnja košarica primerna (kar imate seveda ne rabite naročit)

Vsebina košarice

Slika DVB-T antena GBS 41018 OMICRON

Slika Antenski ojačevalnik ES2RU

Slika Usmernik MiniPower 12P

Slika Koaksialni kabel DG113

Slika Konektor F navojni za kabel DG113

Slika Konektor IEC moški 4130
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori