2 anteni za 2 TV pri dobrem sprejemnem signalu

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

2 anteni za 2 TV pri dobrem sprejemnem signalu

Odgovor Napisal/-a gost »

zanima me kaj kupiti, namreče imam dve anteni, ena za SLO, druga za ZG. Torej dve anteni, na kateri imam povezana 2 TV. Ali obstaja torej kretnica na 2 vhoda in 2 izhoda. Naj omenim, da imam signale iz obeh smeri skoraj maksimalne. Ali pa obstaja kakšna druga varijanta. Ker imam to vse že 20 let bi zamenjal z kakšnimi novimi stvarmi, ker nekaj izgub vendarle imam.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

združevanje dveh anten za 2 TV brez ojačevalnika

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Imam težavo z združevanjem 2 uhf anten v 3 televizorje.Obe anteni sta brez ojačevalca in tud ne uporabljam noben ojačevalec na delilniku ali kje drugje,kajti signal iz obeh anten je dovolj močean in dobim odličen sprejem TV kanalov.
Kot rečeno dobim odličen signal ampak samo če imam priklopjeno katerokoli posamičeno anteno direktno z TV.Seveda potem moram preklaplat med antenama na vtičenici(SLO/hrt.....Avstr.).
Opticum ax1000+ imam za SLO/HRT, starejšo Elrad anteno pa za AVSTRIJO.
Težava nastane če obe anteni združim v kretnico in povežem z TV.Takrat mi ne najde avstrijskih kanakov prav tako mi pači ostale slovenske kanale.
Posamičene antene delujejo ,problem je kadar združim 2 anteni na kretnico.
Probal sem odstranit delilnik in priklopit samo en TV z 2 antenama in kretnico in nastaja ista težava-ni avstrije,popačeno slo.
moja vezava:
https://www.dropbox.com/s/rqkynga86fjek ... a.pdf?dl=0
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Mislim, da ne bo težav in zadevo rešit kar pasivno brez aktivnih elementov, če seveda drži, da je signala dovolj za vse ta slabljenja, ki so razvidna iz vaše sheme. To se da lepo uredit s kanalnimi združilniki MEF ali še hitreje in ceneje s filtriranjem obeh strani.
Najprej pa napišite katere kanale (frekvence) sprejemate po posameznih antenah oziroma smereh in vam bom narisal rešitve
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori