2 anteni na Primorskem. Kako ju združiti?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

2 anteni na Primorskem. Kako ju združiti?

Odgovor Napisal/-a gost »

Namen imam zamenjati antene na strehi, ki so sedaj stare in neprimerne za dvb-t signal. V planu imam loviti signal iz nanosa za slovenske programe (vidna antena) ter italijanske programe. Zivim 1km od italijanske meje v obmocju nove gorice. Sedaj moje vprasanje se glasi kako naj združim signal dveh anten in jih posljem na 4 TV.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Združevanje dveh TV anten s približno enakimi signali z dveh smeri, teoretično ni problematično, slednje nastane le na področjih kjer je v zraku preveč signalov oziroma kjer se frekvence prepletajo in prekrivajo. Problemi nastanejo tudi, če imamo prisoten izrazito močean lokalni oddajnik in želimo k temu priključiti še bistveno slabše signale z druge smeri.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kako zvezati antenske naprave

Odgovor Napisal/-a gost »

Najlepša hvala za odgovor. Doma imam tudi fracarro psu401 usmernik, ki bi ga lahko uporabil. A mi lahko narišete vezalno shemo, kako bi vse skupaj izgledalo z usmerjevanikom ali če menite da je boljše brez, pa brez tega.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Usmernik psu411, ki ste ga potrebovali za napajanje antenskega ojačevalnika ne potrebujete za artikle, ki so v košarici. Razen, če bo potreben ojačevalnik tudi sedaj. Slabljenja imate zaradi delitev kar nekaj.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Trenutno imamo 1 logaritemsko anteno Iskra z 20-imi elementi. Antena ima na M konektorju (tik pred televizijo) nameščen napajalnik 12 V.

Prosim vas, če nam lahko svetujete optimalno konfiguracijo sistema 2 anten z vsemi dodatnimi enotami (napajalniki, združilniki, itd...)

Primer: Antena je sedaj usmerjena "direkt" na Nanos, saj sem jo usmeril z aplikacijo na tel, ki uporablja GPS. Sedaj uspešno "lovimo" cca. 300 programov (uporabnih je cca 30, ker na ostalih samo tepihe prodajajo), med njimi je nekaj tudi radijskih. Sprejem je sicer odličen z/brez napajalnika. Smo v Pradah.

Prijatelj je pa na Markovcu nad Koprom, ima isto anteno usmerjeno proti Tinjanu. On za razliko od nas lovi manj programov, ampak so nekateri, ki jih mi npr. ne vidimo. In seveda tudi bolj zanimivi. P.S. večina programov je seveda italijanskih.

Zanima me, če obstaja varianta, da bi prišel do "manjkajočih" programov in hkrati obdržal našo programsko shemo. Tel. sprejemnik ima že vgrajen DVB-T sprejemnik.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor je s signali vse v redu potem bi lahko spodnja košarica ustrezala. Seveda lahko anteni poljubno zamenjate s katerokoli anteno brez ojačevalca, priporočeam , da ima reflektor (mrežica)

1 x Usmernik PI007
8 x Koaksialni kabel DG113
8 x Samozatezni "F" konektor FCPO5.1C
1 x Antenski ojačevalnik MA061
1 x DVB-T antena ALPHA 5HD LTE
1 x DVB-T antena BLU10HD LTE

Podobne teme na viewforum.php?f=5
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori