Antena za Novigrad v Istri

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Antena za Novigrad v Istri

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup UHF antene, ki jo potrebujem za sprejem digitalnega signala na vikendu v hrvaskem Novigradu. Glede na podatke stevilke kanala in ferkvence za Novigrad me zanima, ce je kaksna antena se posebej primerna za to podrocje. Spodaj vam posredujem stevilki kanala in ferkvence, prosim pa se za pojasnilo kaksna je razlika mux A in mux B, oziroma kaj to sploh pomeni.

MuxA / channel number 28 frequency 530 Mhz
MuxB / channel number 53 frequency 730 Mhz

Hvala za nasvet in pojasnila.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kakšno TV anteno za Novigrad?

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

MUX je multipleks to je paket programov in drugih storitev, ki jih oddaja oddajnik na enem kanalu v DVB-T digitalni tehniki. V njem je lahko združenih več različenih televizijskih in radijskih programov ter drugih storitev. V Soveniji uporabljamo sistem MPEG-4 na hrvaškem je to MPEG-2.
Posamezni multipleksi ki zasedajo določen kanal na UHF področeju se označujejo s črkami MUXA, MUXB ....

V vašem primeru gre za dva kanala , ki sta kar precej narazen, zato kakšna specialna kanalna antena ne pride v poštev, temveče solidna UHF antena za kanale 21-60. Izbira v naši trgovini je kar precejšnja. V kolikor je pri vas signal slabši priporočeam da se odločite za anteno z ojačevalnikom. Cena antene je odraz njenih lastnosti, se pravi dražja kot je večeja verjetnost je , da boste z njo dobro sprejemali željeno.
Dobre antene so antene Fracarro serije SIGMA, BLU, ALPHA ...Tudi kakšna Triplex antena z ojačevalnikom se dobro obnese za zadovoljive sprejemne pogoje.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Antena za Novigrad v Istri

Odgovor Napisal/-a gost »

Pred leti ste mi že uspešno svetovali zato se zopet obračam na vas za nasvet.
Na Hrvaškem točneje v Novigradu imamo problem z lovljenjem slovenskega TV signala. Signal se občasno izgublja. Na strehi manjšega bloka imamo namontirano strešno anteno, kabel do TV sprejemnika pa je dolg cca 15m. Zanima me, če bi pomagal kak notranji ojačevalnik, ki bi se postavil ob TV sprejemnik. Gledal sem malo vašo ponudbo pa ne vem kateri bi bil pravi. Ker se TV uporablja le občasno bi vas prosil, če mi lahko svetujete najcenejšo varijanto, če je seveda mogoča.
Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Antena za Novigrad v Istri

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Težava je v Italijanskih frekvencah. Rešitev ni v nakupu ojačevalnika ali pač. Morda tudi v zamenjavi anten in predvsem v spremembi stojišča antene.
Se pravi zanesljive rešitve ne poznam
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori