Posodobitev antenskega sistema

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Posodobitev antenskega sistema

Odgovor Napisal/-a gost »

Zamenjal bi rad star antenski sistem. Pri obstoječem sistemu sem uporabljal ojačevalce za posamezen kanal (med seboj povezane), ki so bili potem priključeni na "antenski združilnik".
Od združilnika je šel potem kabel na TV vtičenico (na TV vtičenico je bil priklopljen še 12V usmernik TPU3500 model B. Torej se je po istem kablu po katerem se je prenašal TV signal napajal tudi antenski združilnik oziroma ojačevalci).
Antenski združilnik je imel izhod samo za en TV. Naknadno sem priklopil še dodaten TV, vendar kar diretno na enega od ojačevalcev.
Stari ojačevalci (k38-69, k10) in dušilci (k21, k5) verjetno niso več primerni ker sedaj za multiplexa A in C porebujem ojačevalec za kanal 32 in kanal 38. Menjal bi tudi antene.
Oddajnik, ki ga neposredno vidim (Lubnik) oddaja samo v multiplexu A, multiplex A in C pa oddajajo s Krvavca, vendar je signal slab (pogled na oddajnik zakriva gozd).

Za nov sistem bi verjetno potreboval novo anteno z že vgrajenim ojačevalcem (12 V), ki bi jo usmeril proti oddajniku na Krvavcu in antenski združilnik za 2 anteni (opcijsko bi naknadno priklopil še eno anteno in jo usmeril proti oddajniku na Lubniku).
Antenski združilnik bi moral imeti izhod za 2 televiziji (en izhod bi imel 12V napajanje, za katerega bi uporabil obstoječe usmernik TPU3500 model B, drug izhod pa bi bil brez napajanja). Prosim vas za pomoče in sestavo ponudbe.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Moj predlog košarice si lahko ogledate na http://www.antene-zupancic.si/wp/blog/2014/03/03/27/

V kolior je s signali vse v redu bi to moralo delovati.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za odgovor, vendar se iz predlagane rešitve ne znajdem najboljše.

Bom poizkusil razložiti še enkrat. V hiši imam sedaj 2 televizorja (v pritličeju in v 1. nadstropju) in bi rad pri menjavi antenskega sistema obdržal obstoječeo instalacijo. Iz vsakega nadstropja gre na podstreho samostojen kabel za TV, medtem ko je v pritličeju na TV vtičenico (model B) priklopljen še 12V usmernik TPU3500 model B in če prav zastopim gre po tem kablu na podstreho 12V napajanje in istočeasno pride nazaj po njem TV signal. V 1. nadstropju pa na TV vtičenico ni priklopjenega nobenega napajanja. Vtičenici med seboj nista povezani (kot sem rekel gre za dva ločena kabla). Ravno tako na podstrehi nimam 220V napajanja.

Sedaj pa me zanima, če lahko obstoječeo hišno instalacijo in 12 V usmernik uporabim in kupim ter zamenjam le npr. ojačevalec, za začetek le eno anteno (ki bi jo usmeril proti oddajniku na Krvavcu, ki ga ne vidim direktno in je od tam slab signal, mux A in C pa oddajata na kanalu 32 in 38), ter ustrezne konektorje? Pri vas sem videl naslednje komponente:

- Antenski ojačevalnik AB012
- DVB-T antena ALPHA 3HD (ali kakšna druga)
- katere F konektorje? (ali je važna debelina TV kabla, en kabel je namreče debelejši (bel), drug pa tanjši (črn)) Ali potrebujem kakšno orodje za montažo F konektorjev?
- če bi naknadno dodal še eno anteno in jo usmeril proti drugemu odddajniku, bi anteni pred ojačevalnikom verjetno moral združiti še z antenskim združilnikom

Ali bi tak sistem deloval? Ali mi lahko sestavite ponudbo?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako potem? Z eno ali z 2 antenama.
Govorite o slabem signalu a po drugi strani se branite dobrih anten.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Se opravičujem. Vaš prvi odgovor sem prebral po elektronski pošti, kjer ste mi navedli, da se odgovor na moje vprašanje nahaja na povezavi:

viewtopic.php?p=7141#7141

Povezava je bila napačena, zato je tudi prišlo do nesporazuma.
Za začetek bom uporabil eno anteno in jo usmeril proti oddajniku Krvavec (približno 30 km zračene razdalje), ker ta oddaja oba multiplexa. V tem primeru bom potreboval anteno, ki lovi kanale od 21-69.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori