MUX C ne dela

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

MUX C ne dela

Odgovor Napisal/-a gost »

V zvezi z tel . razgovorom vam pošiljam slike.

Kot sem vam že povedal ne dobim več slo. Komercialnih kanalov POPTV ,AKANAL ,PLANETTV…

Stanje , ki sem ga ugotovil ko sem odklopil posamezne antene je sledeče sicer malo čudno.

Z antena ORF dobim 18 kanalov
Z antena HRT dobim 4 kanalov
Z antena SLO dobim 0 kanalov


Prosim za pomoče kaj naredit

Slika
Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar precej dobre antene imate. Kaj je tista škatlica pod njimi?
Zadeva ne more delati, če so kanalni ojačevalniki tako uglašeni kot je napisano na njih.
Poskušajte nekako ugotoviti, katere kanale sprejemate po posameznih smereh (ORF je 23 in 26 kanal) ostali pa so se spremenili. Kateri oddajnik je za HRT in SLO?
Nekatere kanalne ojačevalnike lahko preglasimo tam do 10 kanalov morda tudi kakšnega več. Seveda lahko to storim tudi jaz, če jih boste poslali.Še prej pa razčistiva okrog kanalov potem pa predlagam kaj narediti.

Skrajni desni izhod , ki ima ločilni čelen je verjetno druga veja za TV? Ali je morda na to priključena še četrta antena, ki jo na strehi ne vidimo. Sice rpa lahko poskusite na to mesto kjer je sedaj ločilni čelen priključiti anteno, ki lovi iz slovenskega oddajnika. Ločilni čelen naj ostane.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mmd
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2009, 21:15

Ne sprejemam POPTV ...

Odgovor Napisal/-a mmd »

Antene so bile zmontirane par let nazaj ko je šla slo. na digitalni sistem.
Sistem je narejen za tri TV. ima samo tri antene in tri ojačevalnike,dva razdelilca in napajalnik.
Na strehi na stebru pod antenami ni dobene škatle ampak je narejen uvod kablov da ne zamače.
Vsa oprema je bila kupljena pri vas in zmontirana po vaših načrtih in priporočilih.

Do nekaj dni nazaj sem sprejemal okoli 24 programov.

Doma sem v slovenskih goricah med Mariborom Ptujem in Lenartom

Kot sem že napisal dobim z (poglejte na slike ki sem jih poslal)
antena ORF dobim 18 kanalov ( obrjena proti severu)
antena HRT dobim 4 kanale ( obrjena proti jugu -Ptuju )
antena SLO dobim 0 kanalov (obrjena proti zahodu - Pohurju)
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Niste napisali kanalov, kar je bistveno. Sploh za HRT ne vem katere sprejemate (ne programe temveče kanal ali frekvenco)
Za preizkus začeasno iztaknite zaključeni upor , ki je priključen na ločilni čelen (če sedaj dobro vidim) in nanj priključite pohorsko anteno.
Trajna rešitev je enostavna , nekaj se bo morda dalo predelat , nekaj dokupit. Na Pohorju imate sedaj 27 in 37 kanal, vi pa ga imate priključenega na ojačevalnik za 66 kanal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sept
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Dec 2008, 16:35

Odgovor Napisal/-a sept »

Pozdravljeni

Tudi jaz sem nekje z te lokacije.
Mogoče vam bo pomagalo.
Sprejemam naslednje kanale : SLO - K27, K37 Oddajnik Pohorje

ORF - K23, K26, K29 Oddajnik okolica Graza

HRT - K25, K48 horizntalno, oddajnik Sljeme, če pa anteno
obrnemo vertikalno pa se dobijo

K44, K36 z oddajnika Ivanščica

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ravno zaradi teh obeh možnosti HRT tako sprašujem.
mmd je , predvidevam tako, sprejemal Ivanjščico na kanalu 44 in to kar po horizontali, kar nekje pomeni minus 15 do minus 20 decibelov slabše kot če bi imel anteno pravilno zasukano to je vertikalno. Drugače si pa ne znam predstavljati kako bi lahko sprejemal horizontalno 25 kanal s Sljimena, če kanalni ojačevalnik ni uglašen na ta kanal, oziroma lahko daj e to vlogo prevzela avstrijska antena in sprejemala 25 kanal preko kanalnega ojačevalnika 23-26. Isto predvidevam da se je dogajalo s 27 kanalom s Pohorja in je tudi tega lahko "prevzel" kanalni ojačevalnik 23-26 z avstrijsko anteno, nakar se je s pojavo 37 kanala pri SLO pokvarilo.
Rešitev vidim v dodatnih kanalnih ojačevalnikih (verjeten dober rezultat) ali pa riskantnejše združitev HRT in SLO antene s kretnico in ojačanje s širokopasovnim ojačevalnikom ter oboje priključitev k avstrijskemu kanalnemu ojačevalniku. Izvedba je sorazmerno enostavna, vprašanje pa kako na vse to vpliva kanal 37 (imam informacije , da je kar nekaj težav zaradi tega na področeju Bočea menda premočean 37) in pa prepletanje kanalov od 23-29 ...
Verjetno bi bilo morda za poskusiti tudi situacijo ki jo ima sept to je samo dve anteni in priključitev na nek širokopasovni ojačevalnik z 2 krat UHF ali kakšen MAP 501 IPD.
Najboljša rešitev pa bi bila kot sem dejal nadaljevanje s kanalnimi ojačevalniki, če so res potrebne tri antene za tri smeri
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mmd
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2009, 21:15

Odgovor Napisal/-a mmd »

Sem preveril katere sprejemam

Ugotovitev je naslednja

27K POHORJE

K25 SLJEME

K23 ORF
K26 ORF

K42 ?

K66 ?
K67 ?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ste priključili slovensko anteno na spodnji izhod kjer je ločilni čelen? Ločilni čelen naj ostane.
Ostali dve anteni poskusno izklopite. Poskenirajte programe in poglejte če dobite pohorske kanale.

Označite vse antenske kable, da jih ne boste zamenjali.

Poskusno tudi uključite HRT anteno na priključek kjer imate sedaj priključeno avstrijsko anteno.

Drugače je rešitev pri vas v dodatnih kanalnih ojačevalnikih ali pa v združitvi HRT antene in SLO antene in dograditev k dosedanjemu kanalnemu za ORF.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mmd
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2009, 21:15

Zamenjava anten

Odgovor Napisal/-a mmd »

Sem zamenjal priključeke, ugotovitev je naslednja
1.
HRT antena na ORF ojačevalnik
8 kanalov
4 slo
4 hrt
brez komercialnih kanalov

2.
SLO antena priključena na slo ojačevalnik spodaj brez ORF in HRT antene
vsi SLO programi tudi komercialni
Slo nacionalni (slo1 slo2 slo3 mb...) se dobijo dvakrat

3.
SLO antena priključena na slo ojačevalnik spodaj z ORF in HRT anteno
23 programov kot v strih čeasi :D

Lahko tako ostane ali bolje predelat ojačevalnik?


Hvala za odgovore
Lep pozdrav
Marjan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ves čas sem videl rešitev v tem, da speljete SLO programe mimo ojačeanja in to širokopasovno. Pače izkušnje, zato sem bil tudi malo trmast in vam to tudi narisal. S tem ste prihranili vsaj dva kanalna ojačevalnika, nivo signala SLO pa s tem izenačili nekje na raven HRT in ORF. Bal sem se le , da ne bo dovolj močeno ker tako SLO sploh ni ojačeana. Seveda lahko tako ostane in kot sem dejal pustite ločilni čelen na kablu, ki gre iz SLO antene. V kolikor bo slika na RTV SLO začela kockat zaradi neojačenja in delitve na več TV, bomo dodali na mesto kjer je sedaj ločilnio čelen kakšen enostopenjski malošumni ojačevalnik ala ES1/Q ali MP45AF ali kaj drugega .
Lahko bi kvečejemu kaj dorekli okrog HRT, (montaža antene vertikalno ali pa zasuk proti Medvednjici kje rje 25 kanal, vendar bi moral v tem primeru preglasit ali zamenjat AKO 44

Pa še to. Zaključeni upor, ki ste ga sedaj sneli vključite na Slovenski K66 zgoraj, kjer je prej bila priključena antena SLO.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mmd
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2009, 21:15

Odgovor Napisal/-a mmd »

Hvala za hiter odgovor

Katere programe bi še sprejemal če bi sprejemal 25 kanal?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

S samim 25 kanalom niče več kar imate sedaj. Nisem ravno jasno povedal. V mislih imam to, češ v kolikor bi vam uspelo ujeti 25 kanal, je velika verjetnost, da bi sprejemali tudi 42 in 48 kanal HRT DVB-T. To bi pa za seboj potegnilo preglasitev ojačevalnika K-44 in K-66 na 42 in 48. Veče na http://hr.wikipedia.org/wiki/Radiotelev ... anj_Sljeme . Sice rpa ima tudi Ivanščica K -36 in K-48 kaj točeno je gor ne vem , lahko pa se pogleda na http://hr.wikipedia.org/wiki/Radiotelev ... 1%C4%8Dica
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori