Katero DVB-T anteno izbrati, kako DVB-T in SAT po enem kablu

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Katero DVB-T anteno izbrati, kako DVB-T in SAT po enem kablu

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni !

Na vaši spletni strani bi rad opravil nakup za posodobitev mojega antenskega sestava.


Naj vam najprej opišem trenutno stanje;
Kupil sem LED TV (LG 42LM649S), ki ima vgrajene DVB-T, DVB-S, DVB-C digitalne sprejemnike. Prav tako imam doma satelitsko anteno premera 80cm na kateri je potrebno zamenjati LNB, ter aktivno anteno za DVB-T signal ter ojačevalec.
Rad pa bi z enim kablom povezal signal iz DVB-T in satelitske antene. Razdalja od TV do anten znaša cca 40m.

Glede na vašo ponudbo sem si sestavil sledeče komplet (kjer pa se mi je porajalo kar nekaj vprašanj);

- Kot prvo me zanima kabel. Ker imam doma že na zalogi kompresijske korektorje »PPC EX6XLWS-F konektor« za RG6 kabel bi vzel iz vaše ponudbe koaksialni kabel Cavel DG113.

Je ta kabel vredu ? Bo vredu, če po njemu teče hkrati TV in satelitski signal ?

-LNB; Ker bi rad z satelitsko anteno sprejemal tako Hotbird kot Astro bi iz vaše ponudbe vzel
Monoblock enojni 6° MEGASAT DIAVOLO oz Monoblock enojni 6° INVERTO Black Pro (kar je na zalogi). Bo to vredu ?

-TV antena;Živim v dolini med Novim mestom in Krškem, kjer je pokritost z TV signalom kar v redu, vendar pa imam z trenutno aktivno anteno (ta je slabše izvedbe) kar nekaj težav, saj na novem Televizorju ne ulovim Hrvaških programov oz, so komaj vidni (slika se kocka neprekinjeno), med tem ko sem jih na starem Televizorju z digitalnim sprejemnikom Strong našel, kljub temu pa je včeasih bil signal slabši (občasno kockanje slike).
Trenutna antena je manjše slabše izvedbe zato bi le to zamenjal z eno iz vaše ponudbe.
Zanimam se za antene cenovnega razreda nekje do 52€ pa me zanima kako je z anteno Antena DTX-92/G z ojačevalnikom (moram pri tej anteni dokupit še kakšne spojke za montažo ali je že pripravljena za namestitev na drog ) je mogoče katera izmed anten v tem cenovnem razredu boljša.
Zanima me v primerjavi z slednjimi antenami:
-Antena DTX-22F/GE z ojačevalnikom
-Antena DTX-48/GE z ojačevalnikom
-Antena P-43/ GE z ojačevalnikom
-Antena P-47N/ GE z ojačevalnikom
Rad bi imel anteno, ki jo najlažje montiram in mi nudi zadovoljivo pokritost.
Z nakupom ene izmed teh anten pa predvidevam, da dodatnega ojačevalce ne potrebujem ?

-povezava.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

CAVEL DG 113 je kvaliteten koaksialni kabel in po njem lahko teče istočeasno vse vrste signalov v obe smeri in tudi enosmerni tok. Ali so vaši konektorji primerni za ta kabel nam ni poznano. Klešče imate?

Monoblock enojni 6° INVERTO Black Pro je prava izbira.

Antena P-47N/ GE z ojačevalnikom je lahka za montažo, ojačevalnik priključimo že mi. Dodatni ojačevalnik v kolikor ne bo razvodov na več TV ne boste potrebovali.Seveda ob dejstvu, da so vaši spejemni pogoji zadovoljivi.

Združilnik/ razdružilnik TR86350-M ni za zunanjo montažo, oba sistema združite takoj pod streho, sicer pa kjerkoli do mesta kjer se kabel skrije v zidne cevi. pri TV uporabite enak združilnik za razdružitev signalov.

Napajalnik (usmernik) obvezno namestiti med zgornjim Združilnik/ razdružilnik TR86350-M in anteno P-47.

Fm -IECm je antenski TV vtiče. Zakaj rabite Ff-Fm hitri? Povezovalni kabel Fm/Fm pripravimo mi in je dobavljiv.
Antene na drogu naj bodo vsaj 70 cm narazen. V kolikor je zemeljski oddajnik proti severu, pa lahko na isti višini kot je satelitska antena.

Naberite artikle v košarico in izpisal se vam bo predračun.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori