SLO in ITA na Obali

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

SLO in ITA na Obali

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdrav, zanima me ce mi lahko svetujete katere artikle oz. kaksen sistem bi potreboval za dvb-t.
Antena je oddaljena cc 15-20 m od televizije(na strehi) in ker sem na obali, bi hotel lovit slo kanale in ita kanale. Predvidevam da bi rabil 2 anteni.

Dejte mi prosim svetovat kaj bi rabil in kaksna bi bila cena za tak komplet.(antene, ojacevalec, kretnica, itd...)


Hvala in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj v zvezi z ojačitvijo signalov.
Na obali sem in imam 2 sprejemnika v hiši.prvi je plazma z vgrajenim mpeg4 drugi je starejši katodni TV z zunanjim dekoderjem.pri sprejemu se pa dogaja ,da tale z dekoderjem mi oddaja sliko določenih programov pod pragom 50%,prevdsem italijanske programe.
Ne vidim sploh Mediaset(rete4,italia1,canale5)na 35,morda 36 kanalu.Pri nacionalni RAI (1,2,3,rai 4,raimovie)..kanali 24,25 ali 26 pa mi na periode začenejo izginjat..ali pa "kockat",zato sklepam da bi vzel ojačevalec
Gledal sem predvsem fracarro in to MAP313...imel pa sem v izboru tudi močenejšega MAP315 ali pa MAP501..ampak katerega je smiselno vzet glede stopnje ojačitve?kaj predlagate?V bodoče bi vzel morda še en televizor tako da bi imel 3 sprejemnike pa še združilnik, da združim 3 antene, ker imam namen lovit tudi hrvaške programe?

Hvala za pomoče
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor na TV dela, na zunanjem zemeljskem digitalnem sprejemniku pa ne, je lahko vzrok v slabem sprejemniku.
V kolikor vam že sedaj brez ojačevalnika zadeva deluje, potem ne smete pri nakupu ojačevalnika pretiravati glede decibelov. MAP 313 je lahko premočean. MAP 501 je odličen ojačevalnik samo , če vam ustrezajo kanali po posameznih vhodih. Tisti tretji ojačevalnik ne držimo.
Verjetno bi se pri vas dobro obnesla kombinacija ločenega antenskega združilnika in malo šumnega ojačevalnika . Primer takšne kombinacije za 2 anteni iz dveh smeri je :

1 x Antenski združilnik Televes 4041
1 x Antenski ojačevalnik AB011
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori