Težave pri sprejemu s Trdinovega vrha

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Težave pri sprejemu s Trdinovega vrha

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Okoli 20. oktobra so se začele težave pri sprejemu s Trdinovega vrha. Moče signala je konstantno 100, bit error level pa skače tam do nekje 10, včeasih še več, kar pomeni da se pojavljajo kocke, občasno kar cele lise, ki postajajo vedno bolj moteče, pa tudi zvok se občasno prekine. Ampak do sredine oktobra je delovalo vse brezhibno, slika kristalno čista. Je možno kaj narobe zaradi premaknitve vseh oddajnikov na kanal 32?

Sem iz šentjerneja, tako da oddajnik vidim iz sobe, antena pa je na podstrešju. Imam anteno DTX-22 F, antenski ojačevalnik MAP 501 in usmernik AM100N nabavljeno pri vas konec 2009.

Sprejem signala iz Sljemena z drugo anteno je še vedno brezhiben, tako da oprema ni kriva. Imam TV Samsung UE46C6000 in kot sem že omenil, je bila do pred kratkim slika kristalno čista, sedaj pa sprejem MUX-A (SLO1,2,3, POP, KANAL A, Vaš kanal) postaja vedno slabši.

Mi lahko kdo svetuje kaj naj popravim oz. kaj je narobe, da se je sprejem kanala (32) s Trdinovega vrha tako poslabšal?

Hvala za pomoče
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na katerem vhodu imate slovensko anteno? Kaj imate na vhodu za 5 band?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Seveda................. vhod 5 ne ojačuje K-32.

Ko sem prestavil na vhod 4, deluje spet vse brezhibno.

Hvala!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dobro je tudi tako ker hrvaška oziroma antena ki je na celotnem UHF očitno lovi tudi mUX B na 64 kanalu. Ko se bo 64 prestavil na 35 bo pa itak v redu, če bo sploh še kakšen program v MUXB
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori